Afyon

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.463
Bisiklet
Bisan
Pazartesi gününden itibaren 15 gün Afyonda görevde olacağım .Bisikletimi de götürüyorum. Afyon çevre yollarında karşılaşabiliriz(akşamları) yada Afyona 50-100 km lik gezilmesi gereken yerleri yazarsanız çok mutlu olurum.....

Scudo
Tepki
0
Bisiklet
Sedona
Yıl 2013 (En son yazılan mesaj Ağustos 2012) Afyon'da ilgilenen var mı hala? Ben yeni başladım millet kayboldu sanırım.

arsmaxima

Üye
Tepki
0
İsim
Arslan
Afyonda kimse mi yok arkadaş 2 yıl olmuş yahu.

armagant

Üye
Tepki
9
İsim
Armağan TUFAN
Bisiklet
Ümit
Kobit ve afyon pab var grup olarak

harunesk

Üye
Tepki
1
İsim
harun
Bisiklet
Mosso
Faceden Afyon pab a katılın gruptakiler cok ilgililer turlara katılırsınız

• Beğen
Tepkiler: menyelee
Tepki
0
İsim
sabriyenilmez
merhabalar aranıza yeni katılmış biri olarak,bir konu hakkında yardım istiyorum.yeni almış oldugum giant fren bisikletimin ilk bakımını yaptırabilecegim (akort ayar,fren ayar,vites ayar...)bir bisikletci tavsiye edebilirmisiniz?

V3DAT

Forum Demirbaşı
Tepki
710
İsim
Vedat
Bisiklet
Corratec
Afyon ses ver :D

selcuks

Üye
Tepki
30
İsim
selcuk
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Katlanır
merhaba. afyon merkez. afyon-Eskişehir bisiklet turuna katılmak istiyorum. bisikletim mondial ardor. sizce çok mu dandik?

• Beğen
Tepkiler: h.erarslan86

V3DAT

Forum Demirbaşı
Tepki
710
İsim
Vedat
Bisiklet
Corratec
Öyle bi tur mu varmış duymadım ben [emoji4]

selcuks

Üye
Tepki
30
İsim
selcuk
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Katlanır
@h.erarslan86 kendim organize ettim ;) aslında şöyle anlatayım geçen bir yazı okudum afyon-Eskişehir bisiklet turu pedalla.com'da çok hoşuma gitti. ordaki eleman 23 km/s ortalama hız ile 7 saatte tamamlamış turu. sorun şu ki bisiklette yeniyim daha 2 hafta oluyor alalı. işe gidip gelmek için çok da araştırmadan aldığım bir dağ bisikleti. ama memnunum şimdilik iyi ki de almışım dedim. araba almayı erteleyip hem spor hem sağlık diyerekten bisiklet aldım gerçekten iyi ki almışım. arabada oturup şişmanlayacağıma bisiklette pedallar fit kalırım :hhhhhh: afyon'lu değilim bisiklet sayesinde Afyon'u da gezmiş oldum ancak afyon bana dar geldi. Eskişehir'e bisikletle gidip gelmek istiyorum bir hafta sonu. ama dediğim gibi bisiklette yeniyim, bisikletim yeterli mi bu tur için bilmiyorum. henüz tamir seti bile almadım. bisiklete sadece bir çamurluk, bir telefon tutucu, bir de led ışıklı reflektörler taktım aldıktan sonra. böyle uzun yola çıkarsam yolda kalır mıyım bilmiyorum. nerden başlasam ne yapsam bir tavsiye verseniz iyi olur. şimdilik tek başıma gidip gelmeyi düşünüyorum.

h.erarslan86

Aktif Üye
Tepki
75
Bisiklet
Mosso
@selcuks ben de bu mecrada yeni sayılırım ama forumu takip ettiğim kadarıyla önce ekipman eksiğinizi gidermeniz lazım. yine forumda bu konu ile ilgili güzel paylaşımlar var. Turda yanına alınması gerekenler listeleri mevcut. Sonra tur rotasını iyi belirlemek lazım. Yollar nasıl, ramplar, dinlenebilecek yerler vs. Bir de Afyon Eskişehir arası biliyorsun Frig vadisi. Rota belirlerken bu bölgeyi de içine alabilecek yapmak lazım. Bu bölgeyi turlayanlar illaki vardır yine forumdan ve sosyal medyadan bir araştırabilirsin.

Kondisyon da çok önemli. Turlarını bence kademe kademe arttırarak yap. Önce çevre köylere, ören yerlerine vs gidebilirsin.

Ben ilk kez tur yapacak olsam belki önce tecrübeli bir arkadaşla yapar tur'un inceliklerini öğrenir tecrübe edinirdim.

• Beğen
Tepkiler: selcuks

Türko

Sunroofa değil gökyüzüne inananlar
Tepki
3.144
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
afyondaki arkadaşlar nerdesiniz diye sormuşsun çok saçma. sorunun cevabı sorunda gizli zaten hatta gizli de değil apaçık :kptmya:

selcuks

Üye
Tepki
30
İsim
selcuk
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Katlanır
@h.erarslan86 tavsiyelerin için çok teşekkür ederim. öncelikle eskişehir'e çıkmak yerine yakın yerlere mesela ayazini'ye (merkezden 27 km) sonra bolvadin'e (52 km) gitmeye karar verdim. afyon perşembe akşamı bisikletçileri'nin face sayfasına da üye oldum. tur bisikletçisi olmak için neler gerekiyor araştırıyorum. bir arka bagaj ve çanta alıp tamir malzemelerini ve diğer şeyleri ona yerleştirmeyi düşünüyorum. gidona taktığım telefon tutucuya telefonumu yerleştirerek navigasyon olarak kullanacağım. ama dediğin gibi kademe kademe ilerlemek çok daha akıllıca. ama bisikletle bir şehirden başka bir şehire gitmek fikri beni oldukça heyecanlandırdı. bir gün mutlaka giderim umarım :hhhhhh:

yeyu

take me back to my bike on the road
Tepki
188
Bisiklet
Scott
Merhabalar KOBİT var üniversite topluluğu bir de afyon bisiklet topluluğu var. KOBİT üniversite mensuplarına ve öğrencilerine açık ABT ve PAB herkese. Buralardan yardım edecek çok kişi bulabilirsin. Benim yapabileceğim bir şey olursa da buyrunuz efendim

mertkok

Üye
Tepki
0
İsim
Mert KÖK
Bisiklet
Sedona
Herkese merhaba ismim Mert. 22 yaşındayım. Bundan 1 hafta öncesine kadar aklımda hiçbirşey yokken tartıya çıkmamla hayatımın değişmesi bir oldu. 115 kilo olduğumu görür görmez kendime ilk önce spor salonu baktım. Sonra da bisiklet araştırmaya başladım. İlk başlarda kilomdan dolayı bisiklete tereddütle yaklaştım ancak araştırdıkça benim için iyi olacağını fark ettim. Ve ilk bisikletim olarak sedona 410 sipariş ettim :) ilk gün ağrısını atlattım çok şükür. Bugün 3. Sürüşümü yaptım. Toplamda 60km yol yapmışım. Afyonda olan arkadaşlar varsa (biraz kondisyon kazandıktan sonra :)) tanışmak ve birlikte pedallamak isterim :)

Ups. Tanışma kısmına açmam gerekirken farklı kısma açmışım. Adminden ricam konuyu taşırsa çok memnun olurum :)