Adrenalin dolu demiryolu bisikleti

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Neredeyse 40 yıldır kullanılmayan demiryolu üzerinde bisiklet turları düzenliyorlarmış. Bu tür turları farklı ülkelerde görüyoruz, bir şekilde raylara adapte edilmiş bisikletlerle veya direkt raylara özel yapılmış bisikletlerle bu tür geziler/turlar yapılıyor. Ancak sizce de buradaki görüntüler muhteşem değil mi, adrenalinden bahsetmiyorum bile.

Scudo

Upper Architect

Daimi Üye
Tepki
423
İsim
Numan
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Türkiye için sahiden biraz zor,eski doğu eksperisi ray hattı tek parça halinde ise olabilir ?

• İnanılmaz
Tepkiler: necmeddin

Devenez ce que

Daimi Üye
Tepki
984
İsim
Murat
Bisiklet
Kron
"40 yıldır kullanılmayan demiryolu" yazısını okuyup sonra üzerinden geçtikleri köprüyü gelince aklıma hemen "Cassandra Geçidi" isimli film geldi; eski ama heyecan dozu yüksek bir filmdi...

• Beğen
Tepkiler: necmeddin

Srcnkrtlms

Üye
Tepki
142
İsim
Srcnkrtlms
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bizde öyle bir imkan maalesef yok. Daha gitmesi gereken yerlere gitmedi ki atılı kalıp böyle bir işte değerlendirilsin.

Çağdaş78

Forum Bağımlısı
Tepki
4.571
İsim
Çağdaş
Adrenalin yerine keyifli ve eğlenceli yolculuk daha uygun gibi. Niye tandem bisiklet kullanmıyorlar ?

necmeddin

Acemi Balıkçı
Tepki
12.807
İsim
necmeddin
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
İlk videoyu açamadım. 2 videoyu izleyebildim. İlginç bir paylaşım olmuş. Bizde demiryolları hem az ,olanda kullanımda olduğu için bu tarz etkinlikler zor olur.
Geçenlerde forumda bir arkadaş İspanyadaki tren yolunun Bisiklet yoluna çevrilmesi veya bisiklet kullanımı ile ilgili bir başlık açmıştı. İspanyol makamları bu işi kuralllı yapmışlar.
Yukarıdaki videoyu izleyince sürüşlerin kuralsız ve izinsiz yapıldığı aşikar.
Bazı arkadaşlar adrenalin yok demişler. :D Sızı görende 100-150 yıllık tarihi geçmiş bakımı yapılmayan , tren yollarında hergün bisiklet sürdüğünüzü sanacak.:koptum:
Hoş bir paylaşım olmuş ilk videoyu da izlemek isterdim. Açılmıyor.