Adler werke restorasyon

Tepki
83
Bisiklet
KTM
Herkese merhaba. Elimde Adler Werke marka eski bir bisiklet bulunmaktadır. Bisikletin jant ve lastikleri ayrıca frenleri dışında durumu fena sayılmaz. Kadronun üstünde bazı armalar var ve öncelikli amacım onları koruyabilmek. Ve kadronun önünde bulunan bisikletin amblemini yenilemek. En kötü ihtimal kadroyu olduğu gibi boyayacağız. Resimlerde görüldüğü üzere ön çamurlukta bir de kertenkele var o da ayrı bir sorun. Bisikleti parçalarına ayırıp kir ve paslarını temizledikten sonra ayrıntılı fotoğrafları da ekleyeceğim fakat bu işi yaparken sizin yorumlarınızı bekliyorum. Nasıl bir yol izlemeliyim? Amblem ve marka yazılarını korumak veya yeniden yazdırmam mümkün mü? Restorasyonla ilgili yardım alabileceğimiz İstanbul Anadolu yakasında bir bisikletçi var mı? En alttaki resimdeki gibi bir bisiklet ortaya çıkarmak için elimizden geleni yapacağız. Şimdiden teşekkürler.

Scudo

M.A.Y.

Forum Bağımlısı
Tepki
508
Bisiklet
Diğer
Çok hoş bir model, seyirlik. Şahsen uğraşmaya değer bir bisiklet olduğunu düşünüyorum. Restorasyon konusunda Doğukan Aksu ustaya danışmak lazım.

Hüseyin Tekin

Aktif Üye
Tepki
75
İsim
Hüseyin TEKİN
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Whistle
Bisiklet türü
Yol bisikleti
restore için bi başlangıç varmıdır acaba çok merak ediyorum bu bisikletin restore edilmiş halini

Özgür AKAR

Aktif Üye
Tepki
259
Bisiklet
Bisan
Yaklaşık 2 hafta önce başladığım Favorit Çekoslavakbisiklet restorasyonum devam ediyor, atölyemde her parçasını sökerek temizlik ve polisaj yapıyorum. Bitince orjinal haline geri dönecek :)https://www.bisikletforum.com/dosyalar/img_20160322_163140-jpg.60345/https://www.bisikletforum.com/dosyalar/img_20160322_083251-jpg.60346/

kartal brc

Üye
Tepki
4
İsim
RECEP COŞKUNER
Bisiklet
Kron
Emeğine sağlık merakla bekliyoruz