Adınlatma...Görünme..

Said Ergöktaş

Forum Demirbaşı
Kayıt
15 Temmuz 2005
Mesaj
444
Tepki
196
Şehir
KAYSERİ - Hill Climb - XC
hepimizin de bildiği gibi trafikte en az (ve zor) farkedilen arçlardan biri de bisiklet...hele havalar sisli veya karanlık ise..belki biz önümüzü az-çok görür ve kendimizi koruyabiliriz..ancak;özellikle arkadan gelen araçlar ise bizi çok zor farkaderler..bu durum tabiiki bizim aleyhimizedir..bisikletimizde her zaman arka-ön ve tekerlede flaşörler,önde far(veya aynı işi gören başka bir cihaz),pedallarda v.b yerlerde yansıtıcılar kullanmak,fosforlu ayakkabı ve giysiler kullanmak,flaşörlü-fosforlu v.b. kasklar kullanmak v.b. durumlar her zaman için işe yarar..her ne kadar biz etrafımızı,gelen-giden araçları görsekte onlar bizi görmeyebilir..

(örnek:bu forumu açtıktan 1 saat kadar sonra Kayseride ilçeler arası-günübirlik bir geziye çıkacam ama şu an çok sisli bir hava var..bunun için klavyenin başından kalktıksan sonra tekerler için flaşör,önder abimin önerileri doğrultunda da far alacam ve yola öyle çıkacam)
aydınlatma konusunda başka tavsiyeleri ve tecrübeleri olan arkadaşlar bizler ile paylaşırsa seviniriz..

Saygılar..

Said E.
 
  • Beğen
Tepkiler: Önder Özdoğan
Scudo

çağatay_çankaya

Forum Bağımlısı
Kayıt
18 Eylül 2004
Mesaj
2.790
Tepki
789
Yaş
35
Şehir
İstanbul / Eyüp
Bisiklet
Sedona
mümkün oldukça açık renk kıyafetler giyebilirsin.sele borusuna yada gidona çeşitli boyutta led yada halojen far kalabilirsin.farklı renkte ışık veren farları tercih et.fosfoslu şeritleri olan kıyafetlerinde çok etkisi oluyo..zaten bunların hepsini yaparsan..yolda seni fark etmeyen kördür kesin..:D
 
  • Beğen
Tepkiler: BF Okuru

biyani

Aktif Üye
Kayıt
4 Temmuz 2007
Mesaj
165
Tepki
71
Şehir
istanbul
merhaba
Karışıklık olamaması için yeni konu açmak yerine sorumu buradan soruyorum.Ben yoğunlukla geceleri bisiklet kullanıyorum önde ve arkada flaşör var ama görünürlük için yeterli olmadığı düşüncesindeyim.Paçalara takılan reflektörlü bandlardan ve bunun dışında giyisilere yada kaska uygulanmak üzere fosforlu yada reflektörlü bandlardan nereden bulabiliriz?
saygılar
 

BF Okuru

Üye
Kayıt
6 Eylül 2004
Mesaj
0
Tepki
11
ya araba sorun değil de bne görürümde onalrı yarasalara görünebilsem...


Bu arda jantlara takılan kediközler var. birde siboba takılan yanıp sönen ledlerden var led 4 ytl (2 tane yxek pilleri var ama heryerde aynı değildir) o kedigözde en pahalı 1 tanesi 50 ykr dur...