Adım Adım BisikleTEMA Projesi 25.000 Km Bisikletle Sidney

ulas

Forum Bağımlısı
Tepki
9.754
Bisiklet
Geotech
Merhaba Değerli Arkadaşlar,

Delta Bisiklet'in bisiklet ve malzeme olarak sponsor olduğu BisikleTEMA projesine bizden tam destek.

Gizem Altın ve Bryan Nance çiftinine 17 ay boyunca bizler buradan destek vereceğiz.

Ben şahsen bu projeyi yakından takip edeceğim ve bu konuyla ilgili haberleri ilk önce benden alacaksınız.

Çılgın çift adım adım gün gün bana nerede olduklarını neler yaptıklarını bildirecek ben de sizlerle burada paylaşacağım.

BisikleTEMA projesinde tam 25.000 km bisikletle gidilecek. Sidney'da bitecek bu proje Mart ayında start alacak.

Küresel Isınmaya Karşı
Bisikletle 25.000 Kilometre

Rota

TEMA’nın küresel ısınmayla mücadele projelerinden biri olan BisikleTEMA çerçevesinde iki bisikletçi Mart 2008’de İstanbul’dan yola çıkıp Avustralya’nın Sidney şehrine kadar pedal çevirecekler. 15 ülkeyi kapsayan 25.000 kilometrelik turda bisikletçiler deniz geçişleri dışında tüm ulaşımlarını bisiklet ile yapacaklar. BisikleTEMA projesi, toplumu küresel ısınma konusunda harekete geçirmeyi ve Türkiye’de bisikletin bir ulaşım aracı olarak kullanılması için gerekli alt yapının oluşturulmasına önayak olmayı amaçlıyor.

Gizem Altın ve Amerikalı eşi Bryan Nance, Türkiye’den sonra Gürcistan ve Azerbaycan üzerinden Türkmenistan’a geçecek ve tarihi İpek Yolu’nu bisikletle kat edecekler. Çin’den güneye inip Güneydoğu Asya üzerinden Avustralya’ya geçecek ve turlarına Sidney’de son verecekler. Bisikletçiler geçtikleri ülkelerde çevre konusunda çalışmalar yapan STK’ları ve çeşitli proje alanlarını ziyaret edecek, daha sonra bu bilgileri bizlerle paylaşacaklar.

Hazırlıkları başladı ve heyecanla devam ediyor.

25.000 Km boyunca Gizem ve Bryan'a iki Geotech eşlik edecek. Bununla ilgili yazımı da önümüzdeki günlerde sizlerle paylaşacağım.

Bu organizasyonla ilgili yorumlarınızı ve bilgilerinizi bu konu altında paylaşabilirsiniz.

Çok yakında (link) sitesinden bütün gezi ayrıntılarını izleyebileceksiniz

Teşekkürler
Ulaş

Scudo

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Çok güzel bir haber Ulaş!

Sonunta proje iyice ayağa kalkıyor. Gizem'i tanıyor olmasam, aklımda soru işaretleri ile yaklaşırdım bu projeye... Çünkü rota hem çok uzun, hem de tehlikeli olabilecek yerler de içeriyor.

Yalnız sanıyorum ufak bir yanlış anlaşılma var, ben de yanlış biliyor olabilirim tabi. Singapur değil de, Sidney'de bitecek diye hatırlıyorum ben projeyi. Bir değişiklik mi oldu acaba?

yighitjan

Forum Bağımlısı
Tepki
292
haritada da Sidney olarak görülüyo.Değişiklik olmus olabilir..

ulas

Forum Bağımlısı
Tepki
9.754
Bisiklet
Geotech
Arkadaşlar yanlışlıkla singapur yazmısım :) düzelttim sidneyde bitiyor

maxicef

Daimi Üye
Tepki
219
Kayseri Bi orada Bi burada Temmuzda Türkiy
çok güzel bi projeye imza atacaklar kendilerini canı gönülden kutlarım :)

İsmail Ağıllı

Forum Bağımlısı
Tepki
833
Gerçekten çok güzel ve önemli bir proje inşallah sizinde desteğiniz ile sorunsuz biter, sizden geecek haberleri çok yakından takip edeceğim. :)

• Beğen
Tepkiler: ahmedseref

Murat CER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.134
abi bu nedir yaaa.... :eek: :( :mad:
çok çok geçmiş olsun diliyorum, umarım en kısa zamanda sağlığına kavuşur..

gizem ve bryan çiftine geçmiş olsun demek için kontak adres bilgisi var mı?

17 aylık serüven 4’üncü ayda bitti

21 Temmuz 2008
Mustafa KÜÇÜK/İSTANBUL
http://www.hurriyet.com.tr/_np/5608/6015608.jpg
BisikleTema kapsamında bisikletiyle yola çıkan Gizem Altın ve ABD’li eşine Kazakistan’da düğün konvoyu çarptı. Yaralanan Gizem Altın’ın tedavisi Türkiye’de sürüyor.

TEMA Vakfı’nın küresel ısınmayla mücadele projelerinden ’BisikleTema’ kapsamında, Gizem Altın ve (link)’li eşi Bryan Nance, 9 Mart Pazar günü Saat 11.00’de Taksim Gezi Parkı’ndan bisikletle dünya turuna çıktı. Çift, 15 ülkeyi kapsayan ve 17 ay sürmesi planlanan 25 bin km’lik turlarına Avustralya’nın Sydney Kenti’nde son verecekti. Ancak 26 Haziran’da bir düğün konvoyunun en önündeki otomobil Aksu Milli Parkı’ndan Kazakistan’ın eski başkenti Alma Ata’ya giden çiftten Gizem Altın’a çarptı. Kaburga kemikleri kırılan ve 12 gün tedavi gören Gizem Altın, uçakla doktor refakatinde (link)’a getirildi. Gizem Altın dünya turunun notlarını yazdığı (link) internet sitesinde, iyileştikten sonra etkinliklere devam edeceğini yazdı.

matrixod

Forum Bağımlısı
Tepki
1.088
İsim
Ouz
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Diğer
Çok çok geçmiş olsun proje adına çok üzücü bir haber...

• Beğen

ulas

Forum Bağımlısı
Tepki
9.754
Bisiklet
Geotech
Onların yürekleri o kadar büyük ki.. Bu proje kolay kolay bitmez...

• Beğen