Adana'da aile boyu turumuz :)

Melike S. Ünver

Aktif Üye
Tepki
286
Her gün iş çıkışı çocuklarımla 2 saat kadar turluyoruz. Sizlerle de paylaşmak istedim. Adana Merkez Park'tayız. Bu park tam tamına 303 bin 993 metrekare! Binlerce ağaç (rakamları doğru okuyorsunuz), binlerce aromatik bitki, kaktüs ve çeşitli şekillerde kesilmiş çalılar var. Biz de her akşam keyfini çıkarıyoruz.
Ben ve küçük oğlum Haluk (4 yaşında)
(link)

Büyük oğlum Metehan (8 yaşında)
(link)

(link)

Parkta bulunan 12 havuzdan Metehan'la Haluk'un en sevdiği.. Dünyayı gezeceğiz birlikte, şimdilik minyatürünün etrafında dolaşıyoruz :D

(link)

Bu da kat kat inen başka bir havuz.

(link)

Sabancı Merkez Camii, Türkiye'nin en büyük, ortadoğunun ise 4. büyük camisidir. 28.000 kişi kapasitelidir. 4 yarım-kubbe, 5 kubbe, 6 minaresi vardır; bunlar 4 kitap, 4 halife ve 4 mezhebe, İslam’ın 5 şartına, imanın 6 şartına karşılık gelmektedir. 32 metre çaplı ana kubbe 32 farza, avludaki 28 kubbe Kur'an’da adı geçen 28 peygambere, ana kubbedeki 40 pencere Muhammed'in peygamber olduğu yaşa ve 40 rekat namaza, 99 metrelik 4 minare Allah’ın 99 güzel ismine karşılık gelir.

(link)

(link)

(link)

Gece resmi bana ait değil. Görüntü çok güzel olduğu için paylaştım. Bulduğum sitede fotoğrafı çeken kişi belirtilmemiş.

(link)

Küçük aile turumuzu beğenmişsinizdir umarım :) Yakında bir de sabahları yaptığım turumu yayınlamak istiyorum. Orada daha güzel, doğal manzaralar olacak.

Scudo

krankmili

Forum Bağımlısı
Tepki
2.445
Harikasınız.
Oğullarınız cok tatlı ve birbirlerine çok benziyorlar.
Ahhh keşke benim annem de beni bisikletinin arkasına oturtup gezdirseymiş. Ne kadar unutulmaz bir anı bir çocuk için.

• Beğen
Tepkiler: Melike S. Ünver

Sencer Kan

Forum Demirbaşı
Tepki
637
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Hem siz, hem çocuklarınız ve sanıyorum hem de biz! oldukça şanslıyız..

Şans payesinden bize yalnızca izleyici olmak düşse de.. tüm bu güzelliklerin arasında siz ve çocuklarınızın dimağlarındaki yerde de payımızın olması mutluluk verici, özendirici

lütfen devam.. ;)

İzmir'den selamlar..

çirkin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.364
Çok hoş bir paylaşım olmuş.Aslan parçalarını allah bağışlasın. İnsan yaşlandıkça anlıyor ki asıl lezzet insanın sevdikleriyle geçirdiği o küçük anlarmış. Bizi de gıyaben ortak ettiğiniz için teşekkürler.

Melike S. Ünver

Aktif Üye
Tepki
286
@TOYGAR YONTGAN

Çok teşekkür ederim. Adana'da bu görüntüyü ilk sergilediğimizde tepkiler aldık tabi. Klasik olarak, kaskla dalga geçmeler, gülmeler.. Ama umursamadım. Şu anda hem mutluluk hem de gururla söyleyebilirim ki pedallayan bir kaç hanım daha görmeye başladım. (Henüz kask takmasalar da umarım o da olacak). Hatta eşim de geçen gün benim bisikletimle dolaşıyorken, bir çiftin "Biz de çocuk koltuklu bisiklet alalııımmm :D" dediklerini duymuş. Yani şu anda uzaylı muamelesi görüyoruz ama bir süre sonra başka uzaylılar da göreceğime dair ciddi inancım var :)

krankmili

Forum Bağımlısı
Tepki
2.445
Bana da şu evden dışarı adımımı attığımda kadınlar tarafından öyle bakışlar atılıyor ki midem kalkıyor. Taytımdan tut kaskıma kadar.

Bir de suratta bir ifade, o kaşlar bükülmüş, kafa yana çevrilmiş, yan gözle falan. Mimiği tarif etmek zor.

Hemcinslerim (kadınlar) tarafından bakılmak beni özellikle rahatsız ediyor.

OrionForEver

Forum Bağımlısı
Tepki
857
Bu dunya tatlısı iki tane genç, hemde sizler gibi ornek insanlarını varlığını bildigim icin benim içim rahat. Eminimki sizler gibi her seyi KURALINA göre yapan insanların sayısı arttıkca bu ulke daha yasanilir olacak. Inanin bana beni sıcaklardan cok insanlar yoruyorr!!!

Sayın Gorkem Hanım, Hadi diyelim siz bayansınız (Bence bu bile saçma ama ulkenin sartları diyelim) ben pedli tayt giyiyorum diyince millet kendince kafasından bir seyler kurupp gulmeye baslıyor. Cok takmayacaz bizler vitrindeki mankenleriz, her tipde insanlar olacak ama biz kendimizin guvenligi ve sagligi için KURALLARA uyarak bisiklete binmeye devam edecegiz.

Degerli paylaşımlarınız için teşekkürler.

cedrick41

Forum Bağımlısı
Tepki
1.390
bu nesiller kurtaracak bizi doğruyu yanlışı ayırt etmesini bilen kişiler olacaklar
tabii biz büyükler ön ayak olacak ağaç yaşken eğilir çocuk ne görürse nasıl eğitilirse o yönde kendini geliştirir bilinçlenir size çok teşekkür ederim bisikletin kullanılmasının ne kadar güzel ve özendirici olduğunun bunu yaparkende kendimizi nasıl koruyacağımıza hem kendiniz hem çocuklarınız ile çevrenize ve forum ailemize çok güzel örnek olmuşunuz teşekkür ederim!tepkiler olacaktır muhakkak lakin yılmayın derim kalın sağlıcakla!

M.Ergun GÖZET

Forum Demirbaşı
Tepki
688
Bisiklet
Fuji
Rahmetli babamın memleketi Adana'dan gönderdiğiniz fotoğraflarla içimizi ısıttınız. Sizi ve genç kardeşlerimizi candan kutlarım. Ben şuan Edirne'de yaşıyorum. Görece daha batılı olmasına karşın, önceleri burada da kask takmaya utanıyordum. Ancak 2 yıl gibi bir sürede gelinen noktayı örnekleyeyim size; migrosa geçen günlerde 50 adet kask gelmiş ve 2-3 günde tükenmiş...Mücadelemiz, mücadeleniz sürdükçe herşey çok daha güzel olacak. Saygılar...

gokhan erdogan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.194
ilk olarak melike ablacım görünce çok mutlu oldum bunu tüm kalbimle söylüyorum sebebine gelince hep diyorum ki bizim ülkemizdeki bayanlar sadece ev hanımı mı olucak yani onlarında aktivite yapma hakkı yokmu sizi böyle görünce çok sevindim ne güzel çocuklarınızla çok mutlu görünüyorsunuz hepsini benim için kocaman öperseniz sevirim bol pedallı günler diliyorum...

BEYHAN

Daimi Üye
Tepki
172
Bisiklet
Carraro
sizi uzaktan görmüştüm ben parkta ama forumda göreceğimi tahmin etmemiştim:) çoçuklarınız çok tatlı kasklar ayrı bir harika belliki geleceğin mtb cileri geliyor zaten o parkta size başka dünyanın insanları gibi bakmışlardır aman baksınlar.... ;)

• Beğen
Tepkiler: Melike S. Ünver