Adana Dağ Bisikleti Yarışı 26 Şubat 2012

Konu, 'Dağ Bisikleti Yarışları' kısmında Bisikletli Gezgin tarafından paylaşıldı.

 1. Bisikletli Gezgin

  Bisikletli Gezgin Onursal Üye

  Kayıt:
  3 Mart 2011
  Mesajlar:
  3.869
  Beğeniler:
  4.914
  Şehir:
  Altındağ, Ankara
  Bisiklet:
  Sedona
  Seviye:
  ADANA MTB CUP YARIŞ TALİMATI


  Adana MTB Cup race which Turkish Cycling Federation Events includes, will be held in Dilberler Sekisi – Eski Baraj İçi / ADANA in February 26, 2012.


  Registration of racers will be done in February 26, 2012 at 15.00 - 17.00 p.m in Menderes Spor Salonu / Menderes Sport Center. Racers should bring their GSGM licenses for international categories and Uci licenses for Uci categories when they are here to register. (Racers should get Uci license and hand in them with pre-race license. Racers who do not bring their Uci license and racers who do not exist during the registration and only call will not be registered.) Racers who do not have GSGM and Uci License will not be allowed to participate in the race.

  Yarışın Yapılacağı Yer / Race Area: Dilberler Sekisi – Eski Baraj İçi / ADANA
  Kayıtlar ve Teknik Toplantı / Registration and Team Managers Meeting: Menderes Spor Salonu
  Yarış Direktörü / Race Director: Yusuf DEMİR
  Parkur Direktörü / Course Director: Fatih AYDIN

  [HR][/HR]


  Federasyonumuzun 2012 yılı faaliyet programında yer alan Adana MTB Cup yarışı 26 Şubat 2012 tarihinde Dilberler Sekisi – Eski Baraj İçi / ADANA’da yapılacaktır.

  1-) Yarışmanın sporcu kayıtları 25 Şubat 2012 tarihinde Saat: 15.00 - 17.00’de Menderes Spor Salonu’nda yapılacaktır. Sporcular ulusal kategoriler için GSGM lisanslarını, Uci kategorileri için Uci lisanslarını kayıtlar sırasında teslim edeceklerdir. ( Yarışmacılar; U23 kategorisindeki sporcularda Uci lisansı çıkarıp, yarışma öncesi lisansları ile birlikte teslim edeceklerdir. Yarışmaya Uci Lisansını getirmeyen veya telefonla hiçbir yarışmacının kaydı yapılmayacaktır.) GSGM lisansı ve Uci lisansı olmayan yarışmacılar yarışmaya alınmayacaktır. Saat 16.00’den sonra kayıt yapılmayacaktır.

  Yarışımız Class-2 olup, Uci ödülleri Elit Erkek ve Elit Bayan kategorilerine verilecektir. (Ödüller, gerekirse daha sonra merkezi ödeme yapılacaktır.)

  2-) Yarışmanın teknik toplantısı aynı tarihte Saat: 17.00’de Menderes Spor Salonu’nda yapılacaktır.

  3-) Yarışmalara UCI kategorilerinde Elit Erkek, Elit Bayan kategorilerindeki, ulusal kategorilerde ise U15 Erkek, U17 Erkek, Genç Erkek, U23 Erkek, Master Erkek, +40 Erkek, Yıldız Bayan, Genç Bayan kategorilerindeki Kulüp takımları ve ferdi lisanslı sporcular katılabileceklerdir. (Ulusal kategorilerde en az 5 sporcunun katılması şartıyla yarış yapılacaktır.)
  · Elit Erkek ve U23 Erkek kategorisindeki sporcular beraber start alacaklardır. Harcırah ödemesi Elit Erkek klasmanına göre yapılacaktır.
  · U15 Erkek ve U17 Erkek kategorisindeki sporcular beraber start alacaklardır. Harcırah ödemesi Yıldız Erkek klasmanına göre yapılacaktır.
  · Master Erkek ve +40 Erkek kategorisindeki sporcular beraber start alacaklardır. Harcırah ödemesi Master Erkek klasmanına göre yapılacaktır.

  4-) Kafile listesini Teknik toplantıda teslim etmeyenlere Harcırah Bordrosu düzenlenmeyecektir.

  5-) Yarışmalarda;
  - Toplantı saatinde bulunmayan antrenör ve sporcuların harcırahları, geldikleri güne göre yapılacaktır.
  - Yarışmaya katılan sporculardan yarışmayı tamamlayan ilk e'ine tam harcırah ödenecek olup bu oran dışında kalan sporculara ödeme yapılmayacaktır. (Yönetim kurulunun 18.04.2007 ve 8 nolu kararı)
  - Ferdi olarak illerden katılan sporcuların yanında gelen idareci ve antrenörlere herhangi bir ödeme yapılmayacaktır. Ancak, Kulüplerin İl Müdürlüğü listesinde yazılan ve kategorilerde toplam 2’den fazla sporcusu harcırah almaya hak kazanan Kulüp antrenöre, harcırahları. (a) bendinde belirtilen sayıları aşmamak kaydıyla merkezi ödeme şeklinde yapılacaktır.

  6-) İllerden katılan Ferdi Sporcular ve Kulüp Takımları; bulundukları ilin Spor İl Müdürlüklerinden onaylı kafile listelerinin aslını Federasyon Görevlisine Teknik Toplantı başlamadan vereceklerdir. Kafile listeleri harcırah ödenmesine esas olacaktır, kafile listesi getirmeyen illerin ferdi sporcuları ve kulüplere harcırah ödenmeyecektir. Harcırahlar; Kulüplerin ve Ferdi Sporcuların hesaplarına yatırılacağından, banka bilgilerini yanlarında getireceklerdir. (Banka Adı ve Iban Numarası)

  7-) Federasyonca harcırah ödenmeyen antrenör ve sporcuların yolluk ve harcırahları imkanlar dahilinde İl Müdürlükleri tarafından karşılanabilecektir.

  :cool: Sporcuların antrenman ve müsabaka esnasında Milli Takım kıyafetlerini giymeleri yasaktır. UCİ K.3.1 maddesine istinaden, Sporcular kulüp adına koşuyorsa kulüp forması, ferdi koşan sporcu tek renk taşıyan forma giyeceklerdir. Kurala uymayan sporcuya start verilmez.

  9-) Formalarında sponsor reklamı olanlar, Federasyona sponsorluk antlaşmalarını bildirmek durumundadırlar. Kulüpler ve ferdi sporcular, kayıt yapılırken sponsorluk antlaşmalarını Yarış Komiserine ibraz etmek zorundadır. Yarış Komiserine sponsor antlaşmasını ibraz edilmeyen forma ile yarışmaya başlatılmayacaktır.

  10-) Sporcuların antrenman ve müsabaka esnasında dünya şampiyonu renkleri taşıyan forma, tayt, aksesuar, vb. giysileri ve 2012 yılında UCI’a kayıtlı profesyonel bisiklet takımlarının formalarını giymeleri yasaktır.

  11-) 26 Şubat 2012 tarihinde;

  10.00’da U15 Erkek, U17 Erkek, Genç Erkek, U23 Erkek, Master Erkek, +40 Erkek, Yıldız Bayan, Genç Bayan Startı

  13.00’da Elite Erkek, Elite Bayan Startı

  15.00’da Kapanış ve ödül töreni yapılacaktır.
   
  Selcuk ASLAN ve Salcano Dizayn bunu beğendi.
 2. Selcuk ASLAN

  Selcuk ASLAN Üye

  Kayıt:
  18 Nisan 2009
  Mesajlar:
  70
  Beğeniler:
  32
  Şehir:
  ADANA
  Seviye:
  yarın parkur kenarında mangalları yakıyor olacağız :)
   
 3. #3
  Bisikletli Gezgin

  Bisikletli Gezgin Onursal Üye

  Kayıt:
  3 Mart 2011
  Mesajlar:
  3.869
  Beğeniler:
  4.914
  Şehir:
  Altındağ, Ankara
  Bisiklet:
  Sedona
  Seviye:
  Adana Dağ Bisikleti Yarışı 26 Şubat 2012 - Yarış Sonuçları

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

   
 4. Akif Bozkurt

  Akif Bozkurt Bisikletkolik

  Kayıt:
  13 Kasım 2008
  Mesajlar:
  1.338
  Beğeniler:
  172
  Şehir:
  ANKARA
  Bisiklet:
  Giant
  Seviye:
  yarısta çekilen fotolara nerden ulasabılıyoruz bir çok fotoğraf çekildi nerden görebiliriz
   
 5. Hüseyin Çelebi

  Hüseyin Çelebi Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  24 Eylül 2004
  Mesajlar:
  516
  Beğeniler:
  2.089
  Şehir:
  Münih-Trabzon
  Bisiklet:
  Bisan
  Seviye:
  Uzun bir aradan sonra katıldığım ilk yarıştı. Acemilikten epey organizasyon ve taktik hatası yaptım ama kötü bir derece yapsam da yarışı sağlam bitirmeyi başardım. Parkur bana pek uygun değildi zira güce dayalı deseler de çok zigzag çizilen ve çıkışların çok kısa olduğu parkurda tırmanma kapasitemi kullanamıyorum ve zayıf olan tekniğim yüzünden de zaman kaybediyorum. Neyse bu sezon yarışları takip etmeyi istiyorum, katıldığım her yarış önemli tecrübeler katıyor, benim düzeyimde su içsem yarıyor ne de olsa :)

  çıkardığım derslere gelince:
  - powerade gibi içecekleri önceden alıp suluklara koymadan önce tarihleri yeni olsa bile bozuk olup olmadıklarını kontrol etmek gerek. Yarışta feed zode'da adamı olmayan suyunu vb kendisi taşıdığından benim gibi bir matara içeceğin bozuk olduğunu yarışta farkederseniz kötü oluyor.
  - sele mandalını ve gidon boğazını yol boyunca sürekli söküp taktığınızdan en son ve en önemli montajda iyice sıktığınıza emin olun. (uçağa koyarken sök, c.tesi tak parkuru gez, sök otele götür, pazar tak yarışa gir). Yoksa benim gibi sert bir çukurda yan dönen gidonla ve yarış süresince azar azar alçalan seleyle yarışırsınız :)
  - teknik olarak zor gelen inişleri yarıştan önce mutlaka inene kadar zorlayın. Benim gibi yarışın gazıyla inerim derseniz çok zaman kaybedersiniz. Son 2 tur tüm teknik noktaları bisikletle geçtim ama ilk 2 turda kaybettiğim zamanı yerine koyamadım. İnişte inemeyip elde taşırsanız acaip bir zaman kaybediyorsunuz.
  - Gruptan kopmamak önemli, dağ bisikleti yol bisikletinin aksine tek gidebileceğiniz bir spor gibi olsa da özellikle benim gibi ruh hali fiziksel performansını çok etkileyen biriyseniz tek kalmamanız lazım. 4 tur bittiğinde o tempoda bir 4 tur daha gidebilecekmiş gibi enerjik hissediyordum. Elbette gidemezdim ama bitişe çok daha fazla efor sarfedip tükenmiş gelmem gerekirdi. Tarihte gösterdiğim en büyük performanslar hep takip ettiğim veya kovalandığım mücadelelerde oldu, aynı süreleri tek başıma hiçbir zaman yapamadım. Peşine takılacak birini bulamamam büyük hataydı. Gerçi ilk turlarda bulmuştum da teknik inişte ben inemeyince kaybettim adamları, sonradan tek başıma inmem de bir işe yaramadı.


  Son olarak ne kadar çok genç sporcu var öyle. Yarışlara seyrek gittiğim için gelişmeyi görebiliyorum. Özellikle de takım sponsorlarını tebrik ederim. Türkiye çok kalabalık ve genç bir ülke, enerji maliyetleri de ortada. Uzun vadeli düşünenler için bisiklet sporu ve genel kullanımı için ciddi potansiyel var. Bunu yerli firmaların değerlendirmesi lazım.
   
  Bisikletli Gezgin ve Selcuk ASLAN bunu beğendi.
 6. Özkan Pir

  Özkan Pir Yeni Üye

  Kayıt:
  27 Eylül 2011
  Mesajlar:
  11
  Beğeniler:
  1
  Şehir:
  Gaziantep
  Bisiklet:
  Beldeyama
  Seviye:
  Antrenmansız :) Daha Doğrusu İlk Kez Dağ Yarışına Katıldım Adanada Yarışta bir olay yapamasakda bir çok iyi insanla tanıştım :) benim için çok eglenceli bir yarıştı kazanma amacı olmadan gittim :) sanırım bundan sonra yarışlara katılmaya teşebbüs etmem :) turcu adamın yarışta ne işi var :) neticede güzel bir organizasyondu :)
   

İlginizi Çekebilir

6.png
Strava'cıların korkulu rüyası dijital epoyu konuşuyoruz bugün :D Sportmenliğe aykırı davranan bu KOM avcılarının bunu neden yaptığını, nasıl yaptığını, ve bunu nereden anlayabileceğimizi...
Aero-vs-Lightweight-2.jpg
Güzel öneriler veren bir tırmanış makalesini paylaşıyorum :) Linkin orjinali: Cycling Tips: How To Climb Faster And Easier [ATTACH] Zirveye hızlı ve kolay ulaşmanın ağrısız yolları Her...
3.JPG
Bisiklete yaptığımız faydalı yükseltmelerden biri kilitli pedal. Kilitli pedalın güç aktarmada faydası, çalışmayan bazı kasları da çalıştırarak sadece itme değil çekme kuvvetini de uygulatması,...