Acİll bİsİklet seÇİmİ...

ozan türk

Üye
Tepki
0
Bisiklet
Salcano
Merhabalar ben ozan.:) Sürekli araştırmalar yapmam sonucunda bi bisiklet modelinde ve markasında karar kıldım fakat modelin de fiyatı frenine göre değişiyor.Ben SALCANO NG650 almaya karar verdim ama şu vfren, mekanik ve hidrolik disk fren konusunda karar veremedim.Herkes hidrolik daha iyi diyor ama fiyatı da 700 hidroliğin, vfren 470 mekanik disk fren de 570 ..tam bilemedim ben de 700 vermeye değer mi diye bi de öğrenciyim..:) lütfen yardım edinnn

Scudo

Gündoğarken

Daimi Üye
Tepki
213
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Sedona
eğer bisikleti ıslak zeminde çamurda vs. kullanacaksan ve iyi bir frenleme istiyorsan hidrolik bu iş için en uygunu,ama bu kadar üst düzey bi fren kalitesi beklemiyorsan v fren hem ucuz,bakımı kolay ve tamiri kolay olacaktır

Tunafish

Daimi Üye
Tepki
352
Bisiklet
Scott
Hidrolik disk fren çoğu açıdan v-fren e göre daha iyi sonuçlar verir. V-Frenin de avantajlı olduğu durumlar var tabi. En başta maliyet ve bakım kolaylığı diyebiliriz. Eğer ilerde hidroliğe geçerim diye düşünüyorsanız. Şimdiden hidrolik disk fren almanız daha uygun olur. Çünkü hidrolik disk frene geçileceğinde, kadro maşa göbek in disk e uyumlu olması gerekir, bunlar uyumlu değilse değiştirmek çok maliyetli. Bu masrafların üzerine tabi birde fren kollarının değişmesi, rotor masrafı, vs.... derken iş uzayıp gidiyor. Mekanik disk fren için de çok iyi bir mekanik disk fren olmadıktan sonra kullanılmaması taraftarıyım. Zaten o kadar parayı verdikten sonra hidrolik alırsınız. Ayrıca bu mevzu yediyüzbinaltıyüzseksenaltı kere tartışıldığı için forumu biraz kurcalayıp karar vermeniz daha uygun olacaktır.

Oguzhan.Pilgir

Forum Bağımlısı
Tepki
434
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Mekanik disk freni asla tavsiye etmem, alabiliyorsan hidrolik olanı, olmadı V freni al bence...

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Böyle lüzumsuz bir başlık atılınca konu daha çok ilgi topluyor sanırım. Kısa süreli üyeliğim süresince bunu gözlemledim. :) İçerik de aynı oranda zayıf, çok defa tartışılmış. Garip gerçekten.

ozan türk

Üye
Tepki
0
Bisiklet
Salcano
herkesin yorumuna saygı duyuyorum.1 aydır zaten forumda bu konuyla ilgili birçok bilgi okudum ve topladım.Ama hala karar veremedim.Hidrolik iyi fakat fiyatı da bana göre biraz fazla geldi onca seneden sonra ilk defa bisiklet alacağım o nedenle böyle başlıklar ve konular açmam bence çok doğal..

Oguzhan.Pilgir

Forum Bağımlısı
Tepki
434
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@ahmetcan44

burası özgür bir forum, siz önceki konuları okuyarak böyle bir konu açma ihtiacı hissetmezsiniz, arkadaşımız forumu karıştırmamış yada karıştırmış ama yeterince tatmin olmamış ve kendisi konu açma ihtiyacı hissetmiş, bundan size ne, asıl sizin yorumunuz gereksiz ve lüzumsuz olmuş, madem bu konu size lüzumsuz geliyor neden açıp okuyorsun ve mesai harcayıp yorum yazıyorsun, siz kısa sürelik üyeliğinde 10 kere 20 kere bu tarz mesajlar okuduysanız biz yıllardan beridir yüzlerce kez aynı tip konulara aynı kelimeleri yazdık durduk, üşenmedik, maksat bilmeyenler bilgilensin diye, o yüzden konuyu açana da yorum yapanlara da saygısızlık yapmamanız gerektiğini düşünüyorum.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Oguzhan.Pilgir

"Acİll bİsİklet seÇİmİ..." şeklinde bir başlığı savunacak kadar forum kültüründen uzaksınız. Sizinle tartışacağım bir şey yok. İyi forumlar.

Oguzhan.Pilgir

Forum Bağımlısı
Tepki
434
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Benim forum kültürümü tartışacak çapta olduğunu düşünmüyorum, ayrıca ne var başlıkta anlamadım?

OSMAN1993

Üye
Tepki
0
Ng650 kullanmiŞ bİrİ olarak bence kisa sÜrede bİsİkletİn daha İyİsİnİ almak İsteyeceksİn Üzerİndekİ malzemeler gÜzel olsada (fİyatina gÖre) kadrosu benİm hİÇ hoŞuma gİtmedİ boyasini bİle Çok dandİk atmiŞlar. Benİm kullandiĞim dİsk fren mekanİktİ frende sorun yaŞamadim. Kolay gelsİn :)

ozan türk

Üye
Tepki
0
Bisiklet
Salcano
@OSMAN1993
peki bana önerebileceğiniz uygun fiyatlı bi bisiklet modeli var mı çünkü ben hala almadım ve araştırmaya devam ediyorum :) İlk defa sıfır bi bisiklet alacağım için çok heyecanlıyım ve iyi bir şey olsun istiyorum :) şimdiden teşekkürler

OSMAN1993

Üye
Tepki
0
Ozan kardeş o fiyatlara ya ikinci el güzel bişeyler bakın yada kadrosu güzel fakat donanımı çok iyi olmayan bisikletlere bak sana marka mıodel söyleyemem daha deneyimli arkadaşlar yardımcı olsun ama ng650 kullandım bir hafta oldu satalı yeni bir bisiklet alıcam bende kolay gelsin. :)

Ahsen Okyay

Forum Bağımlısı
Tepki
588
Bisiklet
Dahon
benim şahsi görüşüm hd frene 70 tl vereceğine bu model için bence 700 tl ye daha iyi v fren tercih edilebilir. eğer bütçeni çıkarabiliyorsan. yazından bu bütçeye çıkabileceğini algıladığımdan söylüyorum bunu. hidrolik veya diskin profesyonel bakış açısından bakılmadığı sürece v frene göre fazla esprisi olduğunu düşünmüyorum gereksiz maliyet ve stresten başka ;) bakıcaksanız v frenli modellere yönelin derim. en iyi bisikleti almanız dileklerimle ;)

FATIHERDİNÇ

Aktif Üye
Tepki
34
Arkadaşım bulabilirsen o paraya alınabilecek en iyi bisikletlerden biri Carraro 419 dur..

ozan türk

Üye
Tepki
0
Bisiklet
Salcano
Çok teşekkür ederim yorumlarınız için.:) salcano dan vazgeçtim artık yine birçok araştırmadan sonra:)) Peki seodona 701 ve kron xc250 hakkında ne düşünüyorsunuz ? artık bu ikisinden birini almaya kesin karar verdim gibi vfren bi de:)) hd için o kadar para veremeyeceğimi anladım ..