acil :

Umut AL

Aktif Üye
Tepki
169
Merhaba arkadaşlar ; ne kadar çok yemek yersem yiyeyim; kilo alamıyorum...
lütfen yardımcı olabilir misiniz?
En azından 4-5 kg almam lazım

Scudo

nükleer kedi

Forum Bağımlısı
Tepki
453
Ağırlık çalışarak kilo alabilirsin . Protein ağırlıklı beslenmen lazım. Spordan 2 saat önce karbonhidrat spordan sonra da proteine aban. Hatta ekonomik durumun iyiyse protein tozu da alabilirsin. Kötüyse de lor peyniri al, hem ucuz hem de protein bakımından çok zengin.

sertel

Aktif Üye
Tepki
110
selamlar umut kardeşim
bence profesyonel yardım almalısın ..
ezbere olmaz böyle şeyler.
kendi iyiliğin için tabi
iyi forumlar diliyorum

sertel ugur

• Beğen
Tepkiler: N.Erdem TUGRAHAN

murty

Forum Bağımlısı
Tepki
1.185
Bisiklet
Giant
Bu genelde vucutun kendine ozgu biyolojik yapisi ile ilgili .Ne kadar bilimsel olabilirim bilmiyorum ama ayni sorun bende de var istah super,yemek super ama ,yaktigim kaloride super 1.87 boyum vardi 69 kg ile Turkiye ye donmustum .Tavsiyem sudurki "tabi bu bana doktor tavsiyesi" bol karbonhidratli besinler tuketmek ogunlerin arasini uzun tutup cok yemek ,ve yemekten en az 2-2.5 saat sonra su icmek ,kg psikolojinizi bozdu ve faha hizli kilo aliyim diyorsaniz ,yuzmek ve ardindan geln besin yagmuru :) isinizi gorur,yuzemem diyorsaniz son care yatmadan once SIKI bir yemek,o da olmadi yatmadan yiyince sabah uyanamiyorum diyorsaniz ,78 gr lik Snickers Cikolata(bilmiyorum orda varmi ) her gece 1-2 tane yiyin ...Olayin espri ile karisik espirisi bu ,tabi bu benim uyguladigim sismanlama onerisi daha az hareket -daha cok yemek su an 82 kg (11 ay ) :)

murty

Forum Bağımlısı
Tepki
1.185
Bisiklet
Giant
@nükleer kedi
Elestiri niteliginde degil ogut diyorum
Agirlik calismak su sekilde etkiler -insan vucudu sakaya gelmez,her kaldirdiginiz arti yuk ,eklemlere ve eklem sivisini etkiler ,genc yasta farkedilmeyen bu durumlar ileride cok ciddi sorunlara yol acar(acabilir demiyorum),arti siz birde bunun ustune pro-karbonhidrat alirsaniz ,rambo gibi olursunuz o bir gercek,ki biz buna sisme diyoruz :) eger bu olayi birakirsaniz bu seferde sumo gibi olursunuz ,bu ilerinde kalp damar ve karaciger sorunlarina yol aciyor,hayatiniz zer zebil olur hafizanallah :)

• Beğen
Tepkiler: kultigin

kultigin

Üye
Tepki
38
@nükleer kedi
Sevgili kardeşim;Ukalalık yapmak istemem ama konu branş alanıma girdiği için ilave yapmak istedim.Süt beslenme yönünden özellikle protein daha detayı esansiyel aminoasit ihtiyacı (vede kalsiyum) açısından çok zengin ve değerli bir gıdadır.Sütün içerdiği proteinler:Kazein,Albumin,globulinlerdir.Bunlar içerisinde beslenme açısından en değerli olanı ise Kazeindir.Peynir yapım aşamasında peyniri oluşturan kazeindir.Arta kalan peynir altu suyu(ki bunu çoğu zaman dökerler ki bu kısımda değerlendirilmesi lazımdır) diye tabir edilen sıvı kısım içinde bulunan albumin ve globulin türü proteinler ise lor peyniri olarak değerlendirilir..Lor peyniri beyaz peynirin atık suyundan elde edilen süt teknolojisi içerisinde yan ürün bir peynir türüdür.Beslenme zenginliği yönünden kazein içeren beyaz peynir albumin-globulin içeren lor peynirinden çok çok zengindir.:)

Sağlıklı günler dilerim.

• Beğen
Tepkiler: murty