Acil yardım vites problemi

NightRider

Forum Demirbaşı
Tepki
129
İsim
Süleyman Özgün
Bisiklet
Lapierre
Ayarları vs. herşeyi tam. Bakım sehpasında da vites attırırken vs. sıkıntı yok ama üstündeyken durmadan vites değişiyor çatur çutur bi ileri bi geri. Bisikletçilere gösterdim yapamadılar. Arka göbek daha yeni. Jant yeniden örüldü servis takarken bi tane teli kırdı. sorunu söyledim servisten tel bekliyoruz gelince ayarlıcaz dedi. Vites problemini nasıl halledebilirim? Bisikletim rcx 229 2015

Scudo

Mosso Relativo

Aktif Üye
Tepki
47
Bisiklet
Mosso
Pedalın esnemesinden dolayı da sorun olabilir.. Aynakolu falan da bi sıkmayı deneyin

NightRider

Forum Demirbaşı
Tepki
129
İsim
Süleyman Özgün
Bisiklet
Lapierre
@Mosso Relativo aynakol vs. sıkıntı yok. eski bisikletimin jantı takılı üzerinde şuan öyle kullanıyorum sorunsuz bir şekilde.

MAERKEK

Forum Bağımlısı
Tepki
2.025
İsim
Mehmet Ali ERKEK
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Diğer
Vites koluna kontrol edin teli normalde gergin tutması gerekirken içindeki kırık vs. sorundan dolayı gergin tutmayabilir. Soyle izah edeyim daha açık olsun Shimano rs 35 vites kolu kullanıyorum (link). Arka arttırıcıyi kontrol eden sağ kolu (nasil yetenekliysem ) icerisinden kırmışım. Bu yüzden normalde olması gereken tık tık artirma mekanizması çalışmıyor. Yani tel sabit gerginlikte durmuyor cunku tik tik diye calisan sabitleme mekanizmasi pert . Bu durumda yolda giderken vites kolu teli sabit tutamayinca pedalin siddetine gore cukura göre gerginliğinin oynamasina yol acıyor. Bir güzelliği de var tabi ki pedala yuklendigimde arka 3 te iken 6 ya hic kola degmeden otomatik gecirebiliyor

NightRider

Forum Demirbaşı
Tepki
129
İsim
Süleyman Özgün
Bisiklet
Lapierre
rublede sıkıntı olabilirmi acaba dağılmış olabilirmi? başka jant taktığım zaman sıkıntı yok orjinal jantı taktığımda oluyor

specific

Forum Bağımlısı
Tepki
1.913
İsim
Harun
Başlangıç
1981—82
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Hocam, alakasız olabilir belki ama zincire baktınız mı? Geçen gün aynı sıkıntıyı yaşamıştım yeni takılan ruble ve zincirle. Meğer zincirin birleşim noktasını tam oturtmamış bisikletçi, hafifçe yerinden çıkmıştı. Oturtunca atlamalar, sesler kesildi.

Tepki
0
İsim
Mücahid
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Merhabalar foruma yeni katıldım ve sorunum için uygun bir başlık olduğunu düşünerek buraya yazıyorum. Salcano hector 26V bisikletimde microshift m25-7 model vites kolum çalışmıyor. Vites 7ile 5 arasında hareket ediyor ancak arka arttırıcı hiç tepki vermiyor. Bir bisiklet tamircisine götürdüm, vitesin değişmesi gerektiğini söyledi. Yardımcı olabilir misiniz