Acil yardım lütfen!

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
19 yaşımdayım. Boyum 1.85 ve 98 kiloyum. Endekse göre aşırı kilolu grubuna giriyorum ve 85 kiloya düşmeyi hedefliyorum. Diyetisyenim bir süre bisiklet ve yüzme sporlarıyla uğraşıp vücudumu düzelmemi kondisyon seviyemi artırmamı söyledi. Yeme içme konusunda da dikkatli olmamı tabii... Ancak sahip olduğum bisiklet ağırlığıma dayanamadı ve pedallarıdır falan sorun çıkarmaya başladı. Yüksek tempolu ve günde yarım saat ile bir saat arası bisiklet sürmek istiyorum. Ve önerilere ihtiyacım var. Öğrenci olduğum için 300-350 tl kdr bi bütçem var. Bu aralıkta benim kilomu taşıyabilecek bir bisiklet arıyorum. Yardımcı olun lütfen

Scudo

OsmanBayraktutan

Aktif Üye
Tepki
12
Evet 2.el bisikletlere bak, facebooktan 2.el satan gruplara üye ol belki sıfırı 500-600 tl olan bisikleti sen 300-350 TL ye bulup alırsın.. senin kilonu taşır bisiklet ama eğer bisikletle akrobasi yapıp kaldırımlardan atlarsan seni taşımaz.

aycan turan

Daimi Üye
Tepki
102
Bisiklet
Salcano
minimum 500 tl bisikleti dusun artı aksesualarınıda unutma:)önce güvenlik:)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
98 kg çok değilki..ben 95-100 arası gidip geliyorum (açık büfe olunca +100 oluyor), bisikletten "ah anam yandım bittim" çığlıkları duymadım. Çoğu bisiklet 120 kg limitlidir, hepsi seni taşır. Gelişme çağında olduğun için diyet tavsiye etmemesi ama spor yap demeleri isabet olmuş. Ama hata benden midir nedir, bisiklet kilo vermek için çok etkili değil.
Arkadaşların dediği gibi ikinci el alabilirsin, hunharca yere bırakıldığı için ekstrem noktalarının çizilmesi haricinde bisikletler bir iki yılda çok yıpranmazlar. Öyle bile olsa komponentleri fazla pahalı değil mtb lerin.

D.Mustafa

Forum Bağımlısı
Tepki
754
(link)
Senden hamen sonra bunu gördüm eğer bütçen varsa tavsiye ederim.