acil sele tavsiyesine ihtiyacım var..

Tepki
4
Herkese merhaba.
Öncelikle eğer yanlış yere konu açtıysam özür dilerim sele ile ilgili bir başlık bulamadım.
Ben sedona 310 aldım gayet memnunum ve tam istediğim gibi bir bisiklet lakin sele acıları dayanılmaz oldu.. Bisiklete sadece 20 dakika binebildim ve bu süre dahi genelde ağırlık ayaklarımın üstündeydi çünkü sele cidden canımı acıttı.

10 senedir filan bisiklete binmiyorum. Kilom da 110. Bisiklete binmeyi istiyorum ama resmen acısından korkuyorum. Ne kadar acısa da bin 1 haftaya alışırsın diyenler var ama canımı cidden çok yakıyor 2 dakika oturamıyorum. Çivi çiviyi söker alışırsın felsefesi doğru mudur yoksa daha mı kötü olur? Bahsettiğim acı bir tahriş değil kemik kıkırdak ya da doku ile ilgili leğen kemiklerinim bacaklarımla birleştiği yerde basınç olunca acı oluyor. Herhangi bir sağlık sorunum yok. Jel kılıf işimi görür mü? Ya da paraya kıyıp güzel geniş bir model sele mi almalıyım? Bisikletçim 200 liralık çekyat gibi jel dolgulu selle royal marka bir sele tavsiye etti denemeden almak istemedim ama o da pakedi açmak istemiyor. Bundan bir kişiden bile şikayet gelmedi alabilirsin diyor. Fiyat sınırım yok yeter ki rahat ve konforlu olsun canımı acıtmasın. Ağırlık da önemli değil. Acil tavsiye bekliyorum.

Scudo
Tepki
26
Bisiklet
Batus
Şu sele modellerine bakmanızı tavsiye ederim gayet güzel ergonomik bir yapısı var.

(link)