Acil.....ayna dişli vefat etti...:bilmiom:

ismailofli

Forum Bağımlısı
Tepki
443
trek 3700 üzerindeki ayna dişli 48s/38s/28s
(sentour galiba) kaldırıma çıkmak süretiyle eğilmiştir...yeni farkettim bazı dişlilerde diğerlerinden daha küçük.erimiş olsa gerek.
asıl sorum acaba 3700 vites sistemi için nasıl bir ayna dişli almalıyım. zaten memnun değildim,çok büyüktü.
mesela şu modeli kullanabilirmiyim.SHIMANO ACERA AYNAKOL FC M 341 222 SİYAH 170 MM
veya önerebileceğiniz bi ayna kol varmı?teşekkürler

saygılar....

Scudo

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
İsmail Ofli bazı dişlerin daha ufak olmasının nedeni kolay vites geçişi sağlamaktır. Dişliler genelde pek boylarından erimezler, üçgen yapıları kaybolur, köpek balığının sırt yüzgecine benzer bir hal alırlar.
Acera, bisikletin diğer parçalarındaki ahenki de bozmayacak, kaliteli ve ekonomik bir çözüm. Eğer uzun boylu birisi isen, ayna kolun kol ölçüsünü 170 değil de 175 al derim. Daha rahat edersin.
Öneri olarak aslında 2006 Alivio diyeceğim, geçen seneki Deore'lerle aynı görüntüdeler, çok şık olmuş :). Biraz daha pahalı olabilir. Onun dışında Shimano'dan başka pek fazla kayda değer bir alternatif yok sanıyorum.

ismailofli

Forum Bağımlısı
Tepki
443
cevabın ve yardımın için çok teşekkürler...
affınıza sığınarak bi soru daha sornak istiyorum. SHIMANO ACERA AYNAKOL FC M 341 222 SİYAH 170 MM bu modelin dişli sayısı sentoura ornala dahamı küçük?
saygılar...

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Hemen bakalım....
(link) ancak buradaki FC M 340, 22-32-42 diye vermilmiş. 341 hakkında bir bilgi bulamadım, siz nereden baktığınızı söyler ve/veya link verirseniz belki daha kesin bir sonuca ulaşabiliriz.

ismailofli

Forum Bağımlısı
Tepki
443
delta bisikletten
benim ki 48-38-28 gibi bişey galiba...

ismailofli

Forum Bağımlısı
Tepki
443
(link)

bu linkten bakabilirsin..yardımın için teşekkürler...

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Linkteki ayna kol, benim Shimano'dan baktığım ayna kol ile birebir aynı. Sadece biri 340 (benim baktığım), diğeri 341. Özelliklerinin birebir aynı olması gerekiyor. Shimano'nun diğer modellerinde (Örn. FC-M530 ve FC-M531 gibi) ürünün model kodunun 0 yerine 1 olması, sadece zincir koruması farkı getiriyor. Bunda da çok büyük ihtimalle öyledir.Yani dışta bir plastik parça olacak. Tabi ki istersen sökebilirsin :).