acera aynakoldan slx aynakola geçiş montajı

gurolpakel

Üye
Tepki
21
acera aynakolumu bir kaç kez kendim bakım için söküp takmıştım.(gerekli 2 sökme takma parçası mevcut).slx aynakola geçmek istiyorum.sanırım bu slx aynakol seti hallowtech II diye geçiyor.bunun montajı için acerayı takarken kullandığım aletlerle başarabilirmiyim yoksa farklı sökme takma aletlerimi kullanılıyor?
(link)

Scudo

umutkahraman

Forum Bağımlısı
Tepki
1.304
Bisiklet
Geotech
aslında farklı anahtarlar kullanılıyor.orta göbeği sıkmak için ve aynakolun dönüş sıkılığını ayarlamak için.bende hiç birisi yok ama yinede montajını yaptım.eliniz yatkınsa ve hollowtech montajını öğrenirseniz kolayca başarırsınız.

• Beğen
Tepkiler: gurolpakel

Barış TOPÇU

Forum Demirbaşı
Tepki
323
14newton güç uygulucak bir torklu alyan anahtara ihtiyacınız var..montajıını bir bisikletçide yaptırmanız daha sağlıklı olcaktır

bisikletçide yoksa bu anahtar bide üstüne üstük el alyanıyla sıkmaya kalkarsa izin vermeyin yalama edersiniz güzelim aynakolu :) sanayi vs bir yerden bir şekilde bulun.

• Beğen
Tepkiler: gurolpakel

umutkahraman

Forum Bağımlısı
Tepki
1.304
Bisiklet
Geotech
barış topçunun dediği gibi sanayilik bir durum yok abartmayın lütfen.

Enis Özer

Daimi Üye
Tepki
58
Bisiklet
Sedona
Arkadaşlar yeni konu açıp forumu kirletmiyim dedim. Bende yeni bir Deore aynakol aldım ancak 2-3 hafta takamayacağım bisiklete okuduğum kadarıyla göbek bağlantısı yaparken araya spacer koymak gerekiyormuş. Yalnız benim aynakolun kutusundan spacer çıkmadı. Normal mi yoksa çıkması mı gerekiyordu ??

Barış TOPÇU

Forum Demirbaşı
Tepki
323
@umutkahraman

kullanma klavuzunu okuyunuz lütfen...;) parçalarınızın yalama olması ve derdiyle uraşmak istiyorsanız siz bilirsiniz