Accell VS Corel Elektrik AŞ

Yeni bisikket alacak olsanız hangi firmaya güvenirdiniz?

• Corelli

• Accell

• Toplam katılım
    108
Tepki
119
İsim
Onur T.
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@abbot Ben bu konuya bildiğim kadar parmak basmak isterim accell de sadece batavus sparta çelik kadroları üretilmekte ve bir takım hollandanın köklü markaları bizi 3.sınıf ülkesi gördükleri için ucuz işçilik kullanıyorlar alü. kaynagını herkes yapamaz bu bilgiden fazlasını biliyorum ama paylaşmak etik olmaz accell bünyesinde bi dönem çalıştım

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@O.T

Bilgilendirici olmuş dostum, bende çok emin olamadım. Bir kadro üretiliyor ama nedir ne değildir bilemedim.

Wasabie

Daimi Üye
Tepki
1.235
İsim
ALİ ALPER
Bisiklet
Diğer
daha olayın başında adından olayı ufuklarının açık olduklarına inanmıyorum. Accell Daha fazla bilgi ve birikime sahip ve piyasayı iyi okuyorlar.

• Beğen
Tepkiler: Hastateker

Groims

Forum Bağımlısı
Tepki
1.511
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@selçuk yenier Kitabi bilgiler her zaman doğru olduğu anlamına gelmez. Sermaye yetersizliğinde güç birleştirmek daha kaliteli ürünü daha iyi fiyata almak anlamına da gelebilir.

• Beğen

Hastateker

Forum Bağımlısı
Tepki
772
İsim
Osman Özgün Yıldız
Bisiklet
Trek
Bu başlığa yorum yapan herkese teşekkürler.
2 teker 1 adamın paylaştığı videoda sadece çelik kadro üretimi yapılıyor.
Ayrıca videoda geçen diomand back kadrolar Türkiye piyasasında yoklar.
Accell ciddi mana da yaygın olabilir evet ancak bayiilik verdiği bisikletçilerden hepsi düzgün değil. Ayrıca forumda onlarca başlık var accellden yedek parça için bir aya yakın süre bekleyen.
Corelli kendi ar-ge sini ve kadrosunu yapıyor. Alü kadrolar üretiyor hem yurtiçine hem yurtdışına.
Fiyatlar ise harika.
Accell çok düzgün bir fabrika serisine sahip olabilir ancak corelli de aşağı kalır yanı yok

Tepki
119
İsim
Onur T.
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Hastateker İki teker bir adamın videosuna dikkatli bakarsanız kaynak atölyesinde kalite kontrol olan arkadaşın (mavi üstlü olan) Bana ne kadar benziyor değil mi :D

• Beğen
Tepkiler: Afyon35

caesar

Forum Bağımlısı
Tepki
671
İsim
caesar
Bisiklet
Salcano
Oyumu accell den yana kullandım ama corelli birkaç sene içerisinde Türkiye bisiklet piyasasında ciddi bir atılım yapacaktır. Zaten ana malzeme üretimi olarak çok iyiler. Sadece tasarım ve fiyat performans ürünleri sunmalılar.

• Beğen

Hastateker

Forum Bağımlısı
Tepki
772
İsim
Osman Özgün Yıldız
Bisiklet
Trek
@caesar
Hocam göbeklere kadar full deore setli 29" mtb bisikleti 2.300 fiyata satıyorlar? Bence gayet f/p oranına sahip

• Beğen
Tepkiler: Groims ve caesar

caesar

Forum Bağımlısı
Tepki
671
İsim
caesar
Bisiklet
Salcano
@Hastateker ben bir iki yol modelini gördüm dostum. Fiyatları pek düşük gelmedi bana. Ama senin bahsettiğin bisikletin fiyatı çok iyi bu piyasada .

• Beğen

MalatyalıND

Aktif Üye
Tepki
72
Bisiklet
Bianchi
Corelli'nin fiyat olarak şehir bisikletleri hemen hemen Mosso ilen aynı ama bence şu an Corelli'nin en büyük sıkıntısı bayilik. Türkiye'nin en kalabalık onuncu şehri Kocaeli'de bayisi yok:(.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Hastateker

Leone serisi benimde dikkatimi çekti fakat bi husus gözüme takıldı. Çoğu mtb 13 küsür kilolardayken bu alet neredeyse 15 kilo. Misal rockrider 540'ın en küçük kadrosunun ağırlığı 13.500 iken leoneler 14.750 den başlıyor.

Full deoreli daha uygun fiyata şöyle bir bisiklette var. Detyaları tam olarak belirtilmemiş, muhakkak ufak tefek farklılıkları vardır lakin fiyatı corelliye oranla epey uygun görünüyor.
(link)

Hastateker

Forum Bağımlısı
Tepki
772
İsim
Osman Özgün Yıldız
Bisiklet
Trek
@abbot
Evet ağır kadrolara sahip. Zaten xcm maşa 2.7 kg gibi bir ağırlıkta.
Alü işlemesini daha da iyi hale getirebilirler. Ayrıca btwinin ar-ge geçmişi ile corellinin ar-ge geçmişi tabi ki ortadadır.
Kronun aynakolu hollowtech değil ve deore serisi bir aynakol değil. En basitinden bunu gördüm. Ve de kronun kadro kalitesi aşikar

• Beğen
Tepkiler: Afyon35

DERELİ

Üye
Tepki
4
İsim
Murat DERELİ
Bisiklet
Diğer
Arkadaşlar, corelli scopri 2.2 kullanıyorum yaklaşık 250 kmdir. 120 kg birisi olarak hiçbir sıkıntı yaşamadım. Bu modeli 2 hafta kadar bekledim. Bu bekleme sürecinde de fabrikada ki sorumlu ŞABAN bey bizzat ilgilendi. Yani yeterince ilgide gösteriyorlar. Vede kalitesi de gayet iyi. Diğer markalardaki muadilleri en az 300 400 lira daha pahalı..

Fireblade

Daimi Üye
Tepki
252
Bisiklet
Cube
corelli daha yolun başında, accell ise tamamen Türk değil.

ama oyumu corelliden yana kullanıyorum. umarım kron gibi kaliteyi düşürüp fiyatı yükseltmezler.

• Beğen
Tepkiler: kerem E ve Afyon35

Hurol Yoney

Daimi Üye
Tepki
307
İsim
Hürol
Bisiklet
Diğer
Kadro üretimini kendileri yaptığından dolayı Corelli tarafındayım. Eksikler olsa da.

Afyon35

Forum Bağımlısı
Tepki
528
İsim
Samet A.
Oyumu corelli'den yana kullandım en azından kadroyu kendileri ürettikleri için fiyatlarını bir tık daha kontrol altında tutabilirler büyük ihtimalle yeni bisikletimde tercihimde Türk oldukları için bu firmadan yana olacak yollarını kullananlar varsa memnunlar mı merak ediyorum?

Serrchi

Daimi Üye
Tepki
769
İsim
Serhat Özcan
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Cyclocross
İnsan ''zorunda mıyım?'' diye sormadan edemiyor. Neden iki seçenek ile sınırlı kalıyoruz? Farz ediliyor ki her ikisi de yerli üretici, ama öyle değil. Neden butik üreticileri dahil etmiyorsunuz yerli üretime?

Afyon35

Forum Bağımlısı
Tepki
528
İsim
Samet A.
@Serrchi Accell hollandalı zaten buna karışamam ama korel aş'nin hakkında kısmı;

Korel Elektronik San. Tic. A.Ş. ,1988 yılında , Beyaz Eşya sektörüne hizmet etmek üzere kurulmuş bir aile şirketidir. Korel A.Ş., bugün 30 yıllık tecrübesi ile özellikle soğutma ve otomotiv sektörlerinin aranan bir firması olarak gerek yurt içi ve gerekse yurt dışında faaliyet gösteren Beyaz Eşya üreticilerinin tamamı ile çalışmaktadır. Yaklaşık 65.000 m² lik kapalı üretim alanı ile, Eskişehir, Manisa ve Çerkezköy´de bulunan 5 üretim fabrikasında , tüm müşteri taleplerini karşılayacak tasarım ve kalitede soğutma sistemi elemanları, ısı pompası elemanları, defrost ısıtıcıları ve yine soğutma sektörü ile otomotiv sektöründe kullanılmakta olan hassas alüminyum borular üretmektedir.
Korel A.Ş., üretim konularının tamamında ; AR-GE, ürün geliştirme ve dünya kalitesindeki üretimleri ile ürünlerinin %50 sini yurtdışına ihraç etmektedir. Şirket ürünleri, dünya normlarına uygun, çevre ve doğaya zarar vermeyecek proseslerde, ISO ve TS standartlarına uygun olarak üretilmektedir.
Korel Elektronik San. Tic. A.Ş.’ nin soğutma ve otomotiv sanayi uygulamaları dışında , Turizm ve Hayvancılık sektöründe Afyon ‘da bulunan yatırımlarının yanında ; yine Eskişehir’de ‘’Corelli’’ markası ile bisiklet üreten yeni bir yatırımı mevcuttur. Bu tesiste bisikletin tüm alüminyum parçaları ve kadrosu yerli olarak üretilmektedir.
Şirket bünyesinde toplam 2000 kişi istihdam edilmektedir.

• Beğen
Tepkiler: kerem E