Accell bisiklet umursamazlığı

BF Okuru

Üye
Tepki
2
global şirketlerin Türkiye operasyonları sıkıntılı. birinde çalıştım, evlerden ırak.

Scudo

Hasankaran

Aktif Üye
Tepki
386
İsim
Hasan karan
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Merida
carraro flexi 121 bisiklet için 175mm jant teli 6 mayıstan beri üretimden çıkıp en yakın bayiiye gönderilmedi kendilerini 2gün önce aradım henüz üretimden çıkmamış siparişim.Yıllardır ürettikleri carraro flexi 121 için 20adet jant teli onlarca servisi olan firmamızın ne bir tane servisinde ne de kendi stoklarında yokmuş firmamızın üretiliyormuş atomu parçalıyorlar sanırım bugün 10.gün

boing

Üye
Tepki
281
Başlangıç
1960—61
Bisiklet
Diğer
@Hasankaran

O jant telleri ithal dostum. Bu kadar uzun sürmesinin sebebi bu. Manisa'daki fabrika sadece "montaj" işi yapıyor. Her şey ithal. Somunlar, vidalar dahil. Kadrolar bile ithal. Şu anda Türkiye'de kendi kadrosunu üreten markalar "Corelli ve Ümit". Diğerleri Tayvan'dan gelen "off-brand" kadrolar. Ümit'in de tüm kadrolarını ürettiğinden şüpheliyim. Mosso'ların kadroları ithal büyük ihtimal.

Son düzenleme:

Vedat_Çakar

Daimi Üye
Tepki
446
İsim
Vedat Çakar
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@O-SaN
Hiç sallamıyor adamlar ya gerçekten şaşılacak şey

Türko

Sunroofa değil gökyüzüne inananlar
Tepki
3.144
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@boing ithalleri seviyor bizim tüketicimiz

boing

Üye
Tepki
281
Başlangıç
1960—61
Bisiklet
Diğer
@Türko
Yani sırf konuya yazmış olmak için yazıyorsunuz. Sanki jant teli Türkiye'de üretilse almayıp gidip ithalini alacağız. Alt tarafı bi jant teli. Bir jant teli bile üretmekten aciziz ülke olarak. Tüketicinin suçu ne burada? Binmeyelim mi arkadaşım bisiklete? Siz de gidip "Scott" almışsınız, ben size neden Bisan, Ümit almadınız diyor muyum? Ne alakası var tüketicinin ithal ürün sevmesiyle. Ayrıca diyelim ki seviyor, bu kimi ne ilgilendirir. Türkiye'deki siyasilerin altında ithal arabalar var. Hepsi de bizden toplanan vergilerle alınıyor. Audiler, BMWler, Mercedesler. Bir de utanmadan "Passat mı çekeyim yanlarına" diyorlar. Bu insanlara gereken tepkiyi göstermeyip, gelip iki senede fakirin fakiri olmuş ülke vatandaşına "siz de ithal seviyorsunuz köftehorlar" diyince elinize ne geçiyor? Ne kazanıyorsunuz?

• Beğen
Tepkiler: O-SaN ve MakRo

Türko

Sunroofa değil gökyüzüne inananlar
Tepki
3.144
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@boing bugün bi dert var üyelerde. Herkes gergin.

Erdal Ylmz

Daimi Üye
Tepki
860
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
İlk yol bisikletimi 2013 yılıydı sanırım, Accell'in İstanbul Kızıltoprak mağazasından MTB vererek takas ile satın almıştım. Satın aldıktan sonra yol bisikletimin kadrosundaki ufacık bir boya problemi yüzünden, bisikleti yenisi ile değiştirmişlerdi. O bisikleti satalı uzun zaman oldu, ancak mağazaya ne zaman gitsem her zaman yardımcı oluyorlar. Derdim firmayı övmek değil, sadece yaşadıklarımı paylaşmak istedim.