AC/DC - MTB - Polonezköy (16.07.06)

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Özcan tarafından paylaşıldı.

 1. Özcan

  Özcan Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  4 Aralık 2005
  Mesajlar:
  450
  Beğeniler:
  553
  Seviye:
  Herkeze selam,

  Çok keyif aldığım gezimi, yolda yalnızlığımı alan ve beni kimi şarkıları ile motive eden ünlü hard rock grubu AC/DC'ye ithaf ediyorum :7:

  Pazar gününü yaşıyorum, evde inşaat gürültüleri ve kaburgalarda kaza sonrası ağrılar hakim. Kaç zamandır gidip görmek istediğim Polonezköy mtb yarış parkuru için saat 12:30 gibi evden çıktım. Sırt çantası yerine sele altı çanta aldım. Sele altı çantamda yedek lastiğim, tamir/patlak takımları, ıvır-zıvır var. Pompayı suluk kafesinin altına taktım. îpod umu formanın bir cebine, nolur nolmaz diye cep telefonumu öbür cebine ve biraz da para alarak yola koyuldum. Tayt ve yarımkol forma ile kuş gibi hafif hissediyordum kendimi. SPD sandaletlerle yaz sıcağında sürmek çok zevkli oluyor, tavsiye ederim :in:

  [​IMG]
  Sürüş detayları :
  Av : 18.0km/h
  Mx : 61.3km/h
  Cal : 1221.9
  Tm : 2.46.04h
  Dst : 47.86km (sadece 5km'lik bölüm arazi)

  Paşabahçe'deki evimden ayrılalı 15-20dk. oldu. Kavacığa tırmanınca bir adet enerji içeceği mideye indirdim. Bundan sonra ortalama 45dk.lık kimi yerleri çok bozuk asfalt ve ciddi rampaları olan Polonezköy yolu beni bekliyor. Kavacık molasının ardından kulaklığımı takıyor ve "Highway to Hell" şarkımız ile yola koyuluyorum :cool: Şarkı yanıltmasın, yeni otobandan değilde eski Çavuşbaşı mevkiinden gideceğim..

  Kavacık ile vedalaştıktan 15dk.kadar sonra yolda bir bisikletli genci sollamışım.. Plonezköy'e 5km.kala mola vermiştim. Orda yakalıyor beni, Ümraniye'den geliyormuş. Basketçiymiş ve bisikletide bacak kasları için çok ideal buluyormuş. 17kg.lık profesyonel olmayan çift amortisörlü bir bisiklet ile gerçekten büyük başarı o yollarda :in: Bisiklet aslen kardeşininmiş işte öyle laflaya laflaya Plonezköy'e varıyoruz. Sonrasında o Şile istikametine doğru vedalaşıyor benimle..

  Polonezköy'de elimi yüzümü yıkıyorum. Karnım pek aç değil. Parkura Jandarma binasının oradan girmeyi planlamıştım. Yol üzerinde seyyar satıcının gölgesine yamandım ve bir tabak böğürtlen ile birkaç adet taze armutu afiyetle yedim..:lick3: Seyyar satıcı biladere de selamlar, bak reklamını yapmayı unutmadım

  Ve planladığım gezimin gerçek başlangıç noktası. Aylarca kimseyi buraya gelmek için kandıramadım. :eek: Tek de olsam, kene korkusu da :eek: olsa yine de giriyorum içeri.. Ve parkuru gezmeye başlamadan önce son iki foto.. Burası aynı zamanda Istanbul Kupasının koşulduğu parkurun finish noktası :)
  [​IMG]
  :in:
  [​IMG]

  1 km kadar sürekli inişin ardından yol ayrımında koyu muhabbete dalmış bir aileye yol sormak için durdum. Yaşasın artık fren yaptığımda asfaltlar ağlamıyor :7: Topraklar yarıldı beee :04: Yarattığım orman terörünün ardından özür dileyerek yol soruyorum.. Uzuuun yol tarifi olan cevabı dinlerken gözüm helikopter sineğine takılıyor. Çıkartıyorum emektar telefonumu ve peşinde ordan oraya koşturmaca başlıyor bende. Bu arada benim cevap devam ediyor.. El işte göz oynaşta bu olsa gerek :D Abim yolu anlatırken, onu dinlediğimi hıhı, ahha, hmmm gibi seslerle tastikliyorum. Sonunda bizim helisinek dönüp dolaşıp bisikletin aynasında pozunu veriyor. Resmimi ve yol cevabımı da alıp yola devam ediyorum :04:
  [​IMG]

  Kısa bir iniş ve birkaç tahta köprü geçtikten sonra foto için mola :in:
  [​IMG]
  :in:
  [​IMG]
  :in:
  [​IMG]

  Yürüyüş/koşu yolundan ayrılan ve özellikle yarılmış dik bir patika görmüştüm. Yola devam edersem Polonezköy'ün içlerine yani medeniyete ulaşacağım. Bunu istemiyorum amacım yarış parkurunda devam edebilmek. Hala ağaçlarda poşet bantlar ve sprey boya ile işaretlenmiş kırmızı oklar duruyor. Geri dönüp oradan devam ediyorum ve biraz çıkınca aradığım işaretlere rastlıyorum, doğru yoldayım :7: Resimde tırmandığım kısım :)
  [​IMG]
  :in:
  [​IMG]
  :in:
  [​IMG]
  :in:
  [​IMG]

  Yola devam ediyorum, tırmanış çok zevkli ve arazide binmenin çook çok daha zevkli olduğunu düşünüyorum :rolleyes: Bu düşüncelerle tırmanış bitiyor ve kısa bir açıklık geçiyorum. Sonrasında yol bitiyor :unsure: napcass şimdi? Tek görebildiğim yolu kapatan akasya fidanları...
  [​IMG]

  Yanımdaki ağaçlarda ok işareti ve bant arasamda yok.. Biraz geri dönüyor ve sağa sola bakıyorum, yok yook. Hazır durmuşken cebimde kalmış son sulu iki armuta sulanıyorum :lick3:
  :04: 1.armut
  [​IMG]
  :04: 2.armut
  [​IMG]
   
 2. #2
  Özcan

  Özcan Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  4 Aralık 2005
  Mesajlar:
  450
  Beğeniler:
  553
  Seviye:
  Armutlar tamam ama yol hala belli değil, ne yapmalıyım. Bu kadar çıkmışken geri dönmek istemiyorum. Bir yandan yolu düşünürken, öte yandan kendi resmimi çekmeye çalışıyorum.. Öyle kendimce pozlar verirken. Sinsi, hain, hatta vampir bir sinek omzumdan katater yolu açıyor sanki :boese157:
  [​IMG]

  :2gunsfiri sineği ikinci hamlemde sinek cennetine yolluyorum :sonst1zde Ama bu boğuşmaca sonrası bisiklet yerde :p
  [​IMG]

  Sineğin vermiş olduğu hırs ile ne olursa olsun akasya fidanlarının arasından yola devam etme kararı aldım :dua: inşallah doğru bir karardır.
  [​IMG]

  Yarışın ardından daha iki ay geçmesine rağmen doğanın kendini yenileme becerisi ve hızı beni şaşırtacak kadar sevindiriyor.. Doğru yoldayım ve bu fidanlar yeni bitmiş yolda :in:
  [​IMG]

  Akasya slalomu sonrası bir açıklıkta ufak ihtiyaç, su, fotoğraf molası.. Sanırım o gözüken tünele dalmam gerekmekte.. ama güneş o kadar bunaltıcı ki, bu sefer hiç tereddütsüz tekrar dalıyorum ormana :in:
  [​IMG]

  Fazla gitmeden yine bir yol ayrımı ve yine tek yardımcım yarıştan kalan izler..
  [​IMG]
  :in:
  [​IMG]

  Yol ayrımından sola dönüyorum ve tekrar iniş başlıyor. Ormanın içi klimalı gibi, sadece kuşlar ve yaprakların sesi arkadaşlık ediyor bana. Bir de dişli lastiklerin inişte çıkardığı ufak uğultu :in:
  [​IMG]

  Bir virajı eğrelti otları kaplamış. Bunlardan çok vardı hatta daha extrem yerlerde vardı, ama foto çekmek yerine biraz da bu meretin tadını çıkarmayı tercih ettim :04:
  [​IMG]

  İşte tünel..
  [​IMG]

  Yarış parkurunu tam olarak çözdüğüm söylenemez. Ama %70 i filan hafızamda.. Bir başka ziyaretimde ters istikametten girip biraz daha buraları didiklemek istiyorum. Ve aileye yol sorduğum, helisineği resimlediğim açıklığa başka bir yoldan inmiş oldum. Çok keyifliydi :04: yine yürüyüş/koşu parkurundayım..
  [​IMG]
  :in:
  [​IMG]

  Polonezköy'ün içine çıktım. Markette karnımı doyurdum. Ama son kuruşuma kadar harcadığım için sulukları doldurmak için içme suyuna para kalmadı. Ne yapalım akılsız başın cezasını pedallar çeker diyerek 5km.kadar dönüş yolumun tersine pedallayarak temizliğinden şüphe duymayacağım bir çeşmede sulukları doldurmayı başardım. Suları doldururken arkadaşlığını esirgemeyen küçük kedi :eek:
  [​IMG]
   
 3. #3
  Özcan

  Özcan Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  4 Aralık 2005
  Mesajlar:
  450
  Beğeniler:
  553
  Seviye:
  Kısa bir tırmanışın ardından yine Polonezköy meydanında yol kenarındayım. Dönüş yoluna başlamadan önce son kez soluklanmak için Polonezköy Kültür Evi'ni seçtim. İşte yarış sonrası ödül töreninin de düzenlendiği alandan fotolar..
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
 4. #4
  Özcan

  Özcan Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  4 Aralık 2005
  Mesajlar:
  450
  Beğeniler:
  553
  Seviye:
  Son mesajım ise tüm [​IMG] sevenlere :cheer: :cheer:
  [​IMG]

  STIFF UPPER LIP Tour 2000
  [​IMG] [​IMG]

  Herkese selamlar, sevgiler.. bisikletsiz ve müziksiz kalmayın. Sağlıcakla kalın
   
 5. Tuğrul

  Tuğrul Onursal Üye

  Kayıt:
  5 Eylül 2004
  Mesajlar:
  1.753
  Beğeniler:
  1.324
  Şehir:
  Suadiye
  Seviye:
  Özcan Döktürmüşsün gene:)Çok teşekkürler
   
 6. #6
  Özcan

  Özcan Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  4 Aralık 2005
  Mesajlar:
  450
  Beğeniler:
  553
  Seviye:
  Tüm forum ve bisiklet sevenlerin, özellikle MTB kolik arkadaşların Polonezköy'ü ziyaretlerinde ufak bir rehber, belki bir heves olması içindi uğraşım.. Doğa güzel, tabi bulmak istediğimiz gibi bırakırsak o güzellik daimi olacaktır..

  Abi beğendiyseniz havalar serinlesin, beraber gideriz :in: yeterki istek olsun..
   
 7. noktalivirgul

  noktalivirgul Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  6 Aralık 2005
  Mesajlar:
  441
  Beğeniler:
  254
  Şehir:
  ISTANBUL
  Seviye:
  eline pedalına sağlık,:winkenlux :winkenlux :winkenlux yanlız ama güzel olmuş gibi.
   
 8. yavuz

  yavuz Aktif Üye

  Kayıt:
  23 Mayıs 2006
  Mesajlar:
  141
  Beğeniler:
  99
  Şehir:
  istanbul
  Seviye:
  özcan kardeş bende zamanında çok dinlerdim ama bu aralar çok sert geliyor ya..
   
 9. cambaz24

  cambaz24 Aktif Üye

  Kayıt:
  20 Mart 2006
  Mesajlar:
  168
  Beğeniler:
  98
  Şehir:
  Erzincan
  Seviye:
  Yine doğa eşliğinde yapılmış bir tur ve yine harika görüntüler var... Yürekten kutlarım. Tebrikler...
   
 10. çağatay_çankaya

  çağatay_çankaya Onursal Üye

  Yaş:
  29
  Kayıt:
  18 Eylül 2004
  Mesajlar:
  2.831
  Beğeniler:
  850
  Şehir:
  İstanbul / Eyüp
  Bisiklet:
  Sedona
  Seviye:
  polenezköy gezisi gerçekten güzelmiş bi pazar toplanıp orayamı gitsek.
   
 11. İLKER TAŞ

  İLKER TAŞ SPECİALİZED. S-WORKS M5 HARDTRAİLL ALL......

  Yaş:
  38
  Kayıt:
  10 Aralık 2005
  Mesajlar:
  1.962
  Beğeniler:
  864
  Şehir:
  istanbul
  Adı:
  İLKER
  Bisiklet:
  Scott
  Seviye:
  benderimki birazda ıron maıden az bişey nirvana kat icecek olarakda aerosmıth
   
 12. sutozu

  sutozu Aktif Üye

  Kayıt:
  9 Haziran 2006
  Mesajlar:
  155
  Beğeniler:
  98
  Şehir:
  OldCity
  Seviye:
  kardeş ayaklarına sağlık polenezde tekrar yarışmış gibi oldum bi an tşk. ederim
   
 13. hornetyasin

  hornetyasin Bisikletkolik

  Kayıt:
  27 Haziran 2005
  Mesajlar:
  1.282
  Beğeniler:
  1.713
  Şehir:
  üsküdar
  Seviye:
  AC/DC rulez!... :D :cool: :in:
   
 14. Serkan Taşdelen

  Serkan Taşdelen Onursal Üye

  Kayıt:
  27 Şubat 2006
  Mesajlar:
  2.692
  Beğeniler:
  5.220
  Şehir:
  Türkiye
  Seviye:
  Harikaaa. Çok güzel bir gezi. Yalnızlık bazen güzel oluyor değil mi Özcan Kardeş? Çok güzel doğa, çok güzel helikopter böceği, çok güzel orman. Herşeyiyle harika bir gün. Paylaşımın için çok çok teşekkürler.

  Sevgiler...
   
 15. Mesut Girgiç

  Mesut Girgiç Yeni Üye

  Kayıt:
  28 Mart 2006
  Mesajlar:
  0
  Beğeniler:
  12.626
  Şehir:
  Konya
  Ellerine dizlerine sağlık.
  yeşile, maviye(trek kadrosu), armuta, ahşap oymacılığına doyurdun bizi..

  Sağolasın varolasın..
  Gerçekten Polonezköy ve/veya civarının, bir bisikletçi gözüyle nasıl göründüğünü hep merak eder dururdum. Teşekkürler.. :) :) :)
   
 16. #16
  Özcan

  Özcan Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  4 Aralık 2005
  Mesajlar:
  450
  Beğeniler:
  553
  Seviye:
  O dediğinden hep yapıyorum zaten İlker.. Benim menüde Aerosmith ve Iron Maiden yerine Megadeth ve Manowar oluyor genelde :D senle de gidecez hiç merak etme :in:  ne demek aga her zaman başım gözüm üstüne yeriniz var.. Buyrun gene gelin  :in: böyle diyeceğini biliyordum.. Kaza sonrası, nasıl oldun? İyileştiysen beraber gidelim bilader, kalan kısmı beraber keşfederiz..:rolleyes:  kesinlikle bu kadar zevkli olabileceğini tahmin etmemiştim, yalnızlık konusunda sana kaıtlıyorum.. Ama sıkı dur bu ay sonu Erzincan'dayım bir gün bile olsa beraber pedallayacağız 30 temmuza program yapma.. Program ayağına geliyor çünkü :smily143:  Yeterki İstanbul'a geldiğinde gezmek istediğini söyle ve önceden haber ver.. Seninle istediğin heryeri pedallamaktan büyük keyif alacağıma emin olabilirsin..

  Saygılar..
   
 17. mazhar

  mazhar Kıdemli Üye

  Kayıt:
  30 Temmuz 2005
  Mesajlar:
  292
  Beğeniler:
  235
  Şehir:
  İstanbul/Eskişehir
  Seviye:
  Yeniden bisiklet üstünde olmana sevindim Özcan... Gerçekten güzel gezi yapmışsın, tek başına baya eğlendiğin belli oluyor...
  Ben şahsen tek başıma turlamayı severim,onun keyfi başkadır...


  Beni 90'lara götürdün Özcan...AC/DC,Manowar,Iron MAIDEN...artık kimse bu guruplardan bahsetmiyo çevremde... Güzel seçim yapmışsın bisiklet müziği için,benim bir numaram Manovar diyebilirim aralarında...
  canım çekti resmen ama burda kangallara karşı tetikde olmam gerektiğinden müzik dinleyemiyorum maalesef...

  Bir kedi sever olarak en beğendiğim fotoğraf o siyah yavru kedili olandı,bayıldım velete...

  Bu arada polonezköyde çok orjinal bi yermiş,artık mutlaka görmem gerektiğini düşünüyorum...

  Kazasız belasız sürüşler...
   
  Soner Sarihan bunu beğendi.
 18. Önder Özdoğan

  Önder Özdoğan Onursal Üye

  Kayıt:
  25 Mayıs 2005
  Mesajlar:
  2.329
  Beğeniler:
  1.292
  Seviye:
  Özcan kardeşim yüreğine sağlık..,

  Çok güzel fotolar, vücudun dert görmesin...:)

  Saygılar..
   
 19. #19
  Özcan

  Özcan Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  4 Aralık 2005
  Mesajlar:
  450
  Beğeniler:
  553
  Seviye:
  :D mazhar sen gene nerdesin? istanbul mu yoksa eskişehir mi? :) İstanbul ise ay sonuna kadar zor da olsa bir program yapabiliriz ama 15 Ağustos sonrası, yani benim için izin dönüşü oluyor, çok daha rahat olur.. Aslında Poloneköy için güzel bir gezi organizasyonu :rolleyes: düşünüyorum ya zaman sorunu var şu sıra bende..

  Müzik konusunda da 90'lar tutku ve kimi grup/şarkıları da idol olmuştu hayatımızda.. :eek: ey gidi günler eeyyyy

  Kazasız belasız sürüş dileklerin için teşekkürler, cümlemiz adına dileklerine katılıyorum..:in:  Mehmet Ali kardeş, Önümüzdeki aylarda, bir haftasonu hep beraber gidecez buraya.. Forumu takip et :in: Tabi o zamana kadar sabredemezsen gezip gördüklerini de bizlerle paylaşırsan seviniriz :rolleyes:
   
 20. cheddar

  cheddar Yeni Üye

  Kayıt:
  18 Nisan 2006
  Mesajlar:
  45
  Beğeniler:
  16
  Şehir:
  istanbul
  Seviye:
  harika doga ıle basbasa bence yalnız gezmek daha guzel.Kafa dınlemek icin.Artık bisikletimi silivri istanbul arası taşimaktan usandım yaa.
   

İlginizi Çekebilir

1.png
Strava'cıların korkulu rüyası dijital epoyu konuşuyoruz bugün :D Sportmenliğe aykırı davranan bu KOM avcılarının bunu neden yaptığını, nasıl yaptığını, ve bunu nereden anlayabileceğimizi...
Website_Drafting_Image_10m_2048x2048.png
Merhaba forumdaşlar :) Aslında başlığı "Drag nedir? Yenir mi?" yapmayı düşündüm ama bu bir Drag'a giriş konusu değil, Drag'ın ne olduğunu zaten bilenler için beyin yakan bilgiler içeren bir makale...
upload_2016-10-18_9-54-57.png
Soru basit aslında: Arkadaşlarınızla yaptığınız bir performans turunda veya bir yol yarışında kaç kez rekabete girdiniz ve bu rekabetin sizi ne kadar yorduğunu görme şansınız var mı? Not: Bu...