9mm'lik sele rayını 7mm'lik clamp kit'e tutturmak?

Mustafa İlişe

Aktif Üye
Tepki
93
Bisiklet
Whistle
Arkadaşlar merhaba,

(link) sele tutacağım (artık nasıl adlandırılıyorsa) ve Specialized Toupe selem var. Sele tutacağının ucunda 7 mm sele rayını kavraması için kelepçe kiti (clamp kit) var fakat sele rayımın kalınlığı 9 mm olduğu için seleyi monte edemiyorum. Ritchey farklı ray kalınlıkları için ayrıca kelepçe kiti de satıyor ama 8,5 mm ve 9,6 mm seçenekleri var. 8,5 ya da 9,6 mm alsam işimi görür mü?

Aklıma kelepçeyi törpülemek geliyor ama o da çok sağlıklı değil gibi. hem hata yaparsam yeni kelepçe satına lıp gelmesini beklemem neredeyse 1 ayı bulacak ve o esnada da bisikleti kullanamayacağım. Alternatif tavsiyeleriniz var mıdır bu konuda?

Scudo

Edip D.

HTFU!
Tepki
5.376
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
9.6'lık sizin işinizi görür. Ben kullanmadım ama bir kaç yerde okumuştum çalıştığını.
Hatta bulayım..

Ahanda buldum; (sele modeli bile aynıymış :))
(link)

"I used the 7x9.6 clamp on my carbon railed S-Works Toupe and it worked perfectly."

• Beğen
Tepkiler: Mustafa İlişe

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.463
Bisiklet
Bisan
Ulkemizin bilinen bir bisiklet firmasindan zamaninda almistim 8 milim ustu diye gelen urun kurtarmamisti bende zimpara ve ege ile genislettim iki yildir problemsiz kullaniyorum.kadrodan dolayi mecbur olmasam hayatta kullanmayacagim bir kelepce sistemi alternatifim yok mecburum.

Normal seleler icin olan hala duruyor zimparalayim istersen :)

Mustafa İlişe

Aktif Üye
Tepki
93
Bisiklet
Whistle
ferhat bey ilginiz için teşekkürler. gerekli kitin siparişini verdiğim için muhtemelen gerek kalmayacak ama bir uyumsuzluk sorunu yaşarsam sizden yardım isteyeceğim tekrar :)