995 gr MTB Teker Seti (90 kg Kullanıcı Limitli)

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Karbon işleme konusunda kendisini aşmış firmalardan olan AX'in jant seti.

Tune Prince/Princess göbekler, Sapim CX-Ray jant telleri, çemberler 28 delik ve çifti 400 gr!

Tüm setin etiketsiz ağırlığı 995 gr, tubeless değil. Etiketler ayrıca 25 gr, istenirse eğer...

Fiyatı? 2199 € :rolleyes:

http://www.ax-lightness.de/upload_axlightness/MTB.Tune_xl_441.jpg

Scudo

umutkahraman

Forum Bağımlısı
Tepki
1.304
Bisiklet
Geotech
her eve lazım:).işin şakası bir yana ağırlık çok güzel ama fiyat çok fazla.bence dayanamayıp hafifletme uğruna alanlar çıkar.

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Alan mutlaka vardır, zaten çok yeni bir ürün değil ama forumda olmadığı geldi aklıma, koymak istedim.

İşin garibi, jant setinin çemberi benim gidonumdan, sele borumdan 100er gram hafif, selemden 30, gidon boğazımdan 60 gr ağır... :)

Bora

Forum Bağımlısı
Tepki
1.432
Bisiklet
Focus
Bu jant seti hafiflik/rijitlik acisindan muthis gercekten.. Ote yandan karbon cember kullanilmasi insani dusunduruyor.

• Beğen
Tepkiler: Mustafa Özkara

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Mountain Bike dergisinin Ağustos sayısında karbon MTB jant setleriyle ilgili bir inceleme var. İsterdim ki çevirmek için vaktim olsun ancak ne yazık ki mümkün değil, fakat sonuç olarak göründükleri kadar tehlikeli değiller, tek sorun jant çok sert olduğu için akordu kaybetmiyor, bu da kırılmaya sebep oluyor. Üreticilerden çoğunun kırılmaya karşılık bir taahhüdü var, atıyorum örneğin yeni çember %50 fiyatına, %25 indirim ama ücretsiz örme vb. gibi...

Güney Tuncer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.838
Bisiklet
Giant
müthiş bir ağırlık. Yol bisikleti için ne yapmışlar diye baktım ve SRT24 diye 215gr lık tubular jantlar dikkatimi çekdi :) 1000gr altında yol için jant seti toplamak mümkün.

Bora

Forum Bağımlısı
Tepki
1.432
Bisiklet
Focus
@HaliliOzturk

Karbon jantlarin benim acimdan en buyuk dezavantajlari sivi kullanamamak ve 2.5-3 bar arasinda max. basinc limitleri olmasi:(

vgulgec

Forum Bağımlısı
Tepki
172
@HaliliOzturk

ozaman benim 28 delikli 190 ceramic göbeklerimle bu set 977 gr oluyor :D

Serkan Yalnız

Daimi Üye
Tepki
395
İsim
Serkan Yalnız
Bisiklet
Cube
Her ne kadar kolaylık sağlasalar da kırılmalara karşı, düşünüyorum da bu jantlar şu an benim bisikletimde olsa sürekli asfalttan giderim, bir an olsun araziye giremem:) Bence söz konusu mtb olduğu zaman, insanın aklında hiçbir parça ile ilgili kırılır yamulur gibi bir his olmaması gerekir. O hissi yaşatacak bir ekipman insanı zor koşullara karşı güvensiz kılar bence.

ayhan b

Aktif Üye
Tepki
61
walla bu ağırlıklar için her türlü riske varım:D

İbrahim sarı

Forum Bağımlısı
Tepki
537
Bisiklet
Scott
Karbon jant fanatiği olsam ritchey carbon superlogic nino schurter kullanıyor veya Fulcrum red carbon bir zaman önce absalonun kullandığı jantlardan almaya çalışırdım bu jantlar kendini dünya şampiyonalarında kendini kanıtlayan jant setleridir

M.Burak KARADAĞ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.894
Bisiklet
Carraro
@Serkan Yalnız

Evet.Bencede.Arazi dediğin zaman atacağın kıracağın ama asla parçalanmayacak ve bir zahmet akordu bozulmayacak bir jant olsun.Ağırlık çok önemli değil.Bu özellikleri sağlasın yeter :D

@temu90

Abi Aytaç abi görmesin bu ilanı paraya kıyar alır valla :D