99. yıldönümünde Çanakkale cephesi ve şühedayı anma

BF Okuru

Üye
Tepki
2
"Sana dar gelmeyecek makberi kimler kazsın?
"Gömelim gel seni tarihe" desem sığmazsın"

Mevlam şehid bildiğimiz veya bilemediğimiz tüm şehidlerin makamını teslim etsin. Allah onlar dan birler değil binlerce kez razı olsun. Onlar ne güzel komutan, onlar ne güzel asker...

Bu ülkede kürdün, türkün, arabın, lazın, çerkezin ve diğer her türlü etnik kimliğin bir bütün ve kardeş olduğunun en büyük örneklerinden birinin yıldönümünün hepimize örnek olması duası ile 99. yılında şühedayı yad ediyorum.

Mehmet Niyazi'nin Çanakkale Mahşeri kitabını tavsiye ederim. Bu kitabı okurken defalarca ağlayacaksınız.

Scudo
Tepki
35
Bisiklet
Orbea
Yıllardır planını yaptığım ancak geçtiğimiz hafta sonu anca gidebildiğim,tarihimize altın harflerle yazılan yarımada..

Olmasaydınız olmazdık..Aziz şehitlerimizi minnetle anıyorum..

ERDEM ÖZDEMİR

Aktif Üye
Tepki
19
Bisiklet
Corratec
Biz onların sayesinde yaşıyoruz.Emanetlerine sımsıkı sarılmalıyız.Birliğimizi bozacak oyunlardan uzak durmalıyız.Bizi ancak birbirimize kırdırarak yok etmek istiyorlar.Başka türlüsü mümkün değil bunu biliyorlar.

• Beğen
Tepkiler: K.Burak

K. Benli

Daimi Üye
Tepki
236
Bisiklet
Trek
Şühedayı anmak, yalnız her sene tören düzenlemekle olmaz. Onların bıraktığı mirasa sahip çıkmak gerekir.

''Ne şehit oldu ne gazi...'' türünden olanlar dışında, şehit, önemli, kutsal bir amaç uğruna ölene denir.

Bize düşen de o amaçlar doğrultusunda devam etmektir.

Bu şekilde kanları boşa akmamış olur.

Hepsinin hatırası önünde saygı ile eğiliyorum.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@attila k.

Çanakkale o gün geçilmediyse de ertesi sene, maalesef, ingiliz ordusu ve müttefikleri boğazı geçerek İstanbul'u kuşattılar.

K. Benli

Daimi Üye
Tepki
236
Bisiklet
Trek
Çanakkale'nin ruhunu hissetmek için, Anıt, Şehitlik ve Müzenin gezilmesi gerekiyor.

Müze'de askerlerden kalanlar, kurşun delikli miğferler... insanı derinden etkiliyor.

Hüseyin Külcüoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
675
Bisiklet
Ghost
Şehitlerimizin ruhları şad olsun. Allah onlardan razı olsun. Onlar sayesinde bugünleri hür bir şekilde görebiliyoruz. Minnetle anıyoruz onları.

MehmetAliB.

Forum Bağımlısı
Tepki
4.927
layık olamayacak sözlerimle şehitlerimizi anamayacağım
Allah şefaatlerine nail etsin
http://i.imgur.com/fJ1OixX.jpg

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Kaç senedir gitmek istiyorum .İlk gittiğimde gözlerim dolarak gezmiştim , gidemedim bir daha. Onlar olmasaydı biz olmazdık. Ve hala bugünü hatırlamak , hatırlatmamak isteyip bu ülkede yaşayanlar var....

attila k.

Üye
Tepki
6
@halil ibrahim duran
Maalesef.
Lozan'la kaybettiklerimizi Sevr ile söke söke geri aldık

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.203
Bisiklet
Specialized
@halil ibrahim duran

Ertesi sene değil aslında; 18 Mart'ta yıldönümünü kutladığımız Deniz Zaferinden üç buçuk, Gelibolu'ya çıkartma yapan askerlerin çekilmesinden iki buçuk sene sonra İstanbul işgal edildi.

@attila k.

Tam tersi oldu...

• Beğen
Tepkiler: attila k.