900tlye Claudbutler Anteus almalı mıyım?

berke1235

Üye
Tepki
2
Merhabalar herkese, yaklaşık 1 senedir sürekli bisiklet almayı erteliyorum ancak bu aralar elime para geçtiği için alıyorum sonunda :) Bisikletlere göz atarken buna rastladım ancak hakkında fazla bilgi bulamadım. Ben de pek anlamıyorum bu konulardan.
Boy sadece 21" kalmış, boyum 1,90 civarı. Sorun olur mu sizce? Bisiklete değmez diyorsanız da max 1100 tlye bisiklet önerebilir misiniz?

Ayrıca bisikletle uzun yol yapmayı severim bu bisiklet engel olmaz değil mi? Dağ taşta fazla sürmüyorum, ancak serbest olmayı da çok seviyorum bazen buralardaki dağlardan inişlerimiz oluyor.

Bisiklet bu:
(link)

Scudo

Serdar Sarı

Daimi Üye
Tepki
77
Bisiklet
Cannondale
Bu bisiklet hakkında onlarca konu açıldı üzerinde çok tartışıldı geçmiş konulara bakıp daha çok fikir sahibi olabilirsiniz. Alanlar memnun olduğunu söylüyor forumdaki bu fiyata bu donanımı başka bir bisiklette bulmanız pek mümkün gibi görünmüyor.

Gel gelelim uzun yol muhabbetine. MTB uzun yollar için değil arazi turları için tasarlanmıştır uzun yol ve kampçılık hayaliniz varsa tur bisikletleri kullanış amacınıza daha uygun olucaktır. Ama bisikletin 29er olması size performans olarak biraz daha katkıda bulunacaktır uzun yollarda. Ayrıca 29er hardtrail mtb'ler hibrit bisiklete dönüşüm olarak daha yatkın ince lastik takarsanız sizi uzun yolda biraz daha rahat ettirebilir..
Ama söylediğim gibi eğer arazi turları yapmayı düşünmüyorsanız MTB'den ziyade tur bisikletinden daha cok verim alırsınız. Ha araziye çıkarım diyorsanız güzel bir bisiklet bu fiyata bu donanım gayet uygun

Tepki
1.235
Başlangıç
1981—82
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Ankaralı hemşerim boyun 190 civarı ise alacağın bisiklet mtb yani dağ bisikleti olacaksa yazında bahsi geçen markanın ( linkini verdiğin bisiklet ) kadro boyununda 20 inç ten az olmaması lazım derim.....Ama gel görki bende en başta aynı hatayı yaptım gittim mtb aldım yahu Ankarada mtb dağa taşa vurmadığın sürece arazi turları yapmadığın sürece hammallık derim pişman olur sonra benim gibi satacağım diye uğraşırsın istersen benim bisikleti satayım sana 2 aylık kron xc250 modeli faturası garantisi herşeyi var .Neyse bende sana şehir tur bisikleti tavsiye ediyorum...

Faruk ONUK

Daimi Üye
Tepki
56
Bence beklediğin hata :) O bisiklet çok konuşuldu bu forumda.Fiyatına göre daha iyisi yok gerçekten.İnce tur lastiği takarsanda gayet memnun kalırsın turlarda.Ben 1.86 boyumla 19 inç kullanıyorum.21 biraz büyük gelebilir.Ancak sırf tur için düşünüyorsan sıkıntı yaratmaz bence.

Murat Saygin

Daimi Üye
Tepki
40
Bisiklet
Bianchi
kadro boyu hakkında fikrim yok ama alıcaksan güzel bisiklet kaçırma derim arazide sürecekken üstündeki lastik sana gayet yeter yolda sürecekken de yeni bir yol lastiği takarsın 1.5 schwalbe marathon filan maşayı da kilitlersin :D

BF Okuru

Üye
Tepki
2
berke bey,
boyunuz 1.90 ve bacak boyunuzda sizin uzun olması gerekir
ve bacak boyunuz için ölçme metodu..

http://www.competitivecyclist.com/images/pages/fitcalc/measure_ex_1.jpg

mtb için bacak boyu önemlidir....