9 lu sisteme terfi eden yadigar meridam

merida

Üye
Tepki
26
96 model 7 li sistem ful stx component'li bisikletimi yorulunca 9 lu sisteme terfi ettireyim dedim. daha bir kaç eksiği var ama imkanlar dahilinde eksiklikleri de tamamlıyacağım

(link)

(link)

(link)

Olumlu ve olumsuz yorumlarınızı bekliyorum. iyi forumlar...

• Beğen
Tepkiler: İdris ACA
Scudo

İdris ACA

Forum Bağımlısı
Tepki
1.425
Ah be Süleyman bi anlatamadım sana şu kadroyu değiştir diye diye dilimde tüy bitti
bi kadro ve amortisör de oldumu al sana canavar gibi mtb,ama bu haliylede yol canavarı gibi oldu
güle güle kullan kardeşim

• Beğen
Tepkiler: merida

Aydın

Forum Bağımlısı
Tepki
940
Eskiyi diriltmenin tadi bir baskadir, hayirli ugurlu olsun.

• Beğen

H.Can DEMİREL

Forum Bağımlısı
Tepki
950
Merhaba Süleyman bey doğrusu size nasıl hitap edeceğimi bilemedim ve bey diye hitap etmeye karar verdim.İdris kardeşimiz size abi demiş avatardaki yaşınıza bakınca 20 olduğunu ve İdristen 3 yaş küçük olduğunuz anlaşılıyor.Sanırım yaşınız 20 değil benden büyük veya küçük olduğunuzu bilemediğim için hitap şeklimi lütfen yadırgamayınız.

Sizde benim gibi emektar dostunuzu modifiye ederek çok güzel kompenantlarla üst seviyeye yaklaşmışsınız.Emek verilerek ortaya çıkarılan herşey çok güzeldir.Nacizane iki tavsiyem olacak.
1-)Furş adaptörü kullanarak gidon boğazı ve gidonunuzu değiştirmeniz.
2-)Eğer dağtaş bayır geziyorsanız daha rahat ve yumuşak kullanım için öğle çok pahalı olmayan kadro yapınıza uygun bir ön amortisör.
Almanızı tavsiye ederim.Sağlıklı ve neşeli pedallar...

Saygı ve sevgilerimle...

İdris ACA

Forum Bağımlısı
Tepki
1.425
@H.Can DEMİREL
selamlar Can abi
Süleymen benim mahalle arkadaşım yaklaşık 8 senedir beraber bisiklet mazimiz var onun la.Kendisi 20 yaşındadır yani dediğiniz gibi benden 3 yaş küçüktür
ben ona abi diye hitab etmedim ama ''bi'' yazısından o mana çıktı galiba:)
aslında samimi arkadaş olduğumuz için hitap şeklimiz değişebiliyor ;)
kendisine kadro vemaşayı değiştirmesini bende tavsiye ediyorum
ama malum Öğrenci kendisi imkanlar dahilinde umarım zamanla onlarıda değiştirir
ilginize Süleymen'ın adına teşekkür ederim

• Beğen

mtbiker

Forum Demirbaşı
Tepki
55
İsim
Erdi
Bisiklet
Scott
mtevazi bi güzelliği var hayırlı olsun gule gule kullanın:)

• Beğen

böCek

Daimi Üye
Tepki
98
güle güle kullan arkadaşım özellikle rengine bayıldım

• Beğen

bisikletci

Forum Bağımlısı
Tepki
380
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
İdrise katılıyorum öncelikle iyi bir kadro sart :) Sonra da Can abinin dedigi gibi ön düzen değişmeli .. Ama illla ben bu halini seviyorum diyorsanız Ben sadece gidon ve bogazla cok daha güzel olacagı kanısındayım .. Güle güle kullanın ...

felis911

Forum Bağımlısı
Tepki
859
güzel bisiklet bazen kadrodan vazgeçmek evlat acısı gibi olacakmış gibi görünüyorsa da bence bir yoluna bakıp değiştirmeli yine de siz bilirsiniz kazasız sürüşler

• Beğen

H.Can DEMİREL

Forum Bağımlısı
Tepki
950
@İdris ACA

İdris merhaba haklısın ben bi anlatamadımı abi olarak algılamışım.Kusuruma bakmayın yaşlılık işte:) Bende senin güzel dileklerine teşekkür ederim.İyi forumlar...

Banu B.

Forum Bağımlısı
Tepki
306
süpper. insan bisiklet üstünde bir değişiklik yaptı mı, bebeği olmuş gibi ayrı bir bağlanıyor cihaza. tebrikler.. güvenli sürüşler:)

ReSuL

Forum Demirbaşı
Tepki
83
walla kardeş abilerimizinde tavsiye ettiği gibi bir kadro ve maşada olursa tam mtb olur.yeni parçaların hayırlı olsun güle güle kullan...

cheyenne

Forum Demirbaşı
Tepki
191
kardeşim yanlış anlama ama bu kadro bence bu 9 lu sistemi haketmiyor daha güzel bir kadro şart hayırlı olsun sevinmiştir gariban merida

merida

Üye
Tepki
26
Arkadaşlar sayın abilerim;
öncelikle yorumlarınız ve ilginiz için teşekkür ederim
internete fazla giremiyorum cevap yazamadığım için kusura bakmayın
inşallah kadroyu ve ön düzeni olanak olduğu sürece değiştireceğim. Birde şu kadroyla binlerce kilometre yol aldığım ve benim bi parçam gibi olduğu aklıma geliyor zor olacak ama en kısa zaman da umarım olur. hepinize iyi pedallamalar dilerim.
iyi forumlar...

• Beğen
Tepki
13
kadron aslında güzel ama yeni modelleri denesen daha ii olur am oda bir bisiklet parası kadar maliyeti var cünkü yeni kadrolar daha kalın koltuk ve dreksiyon+amaortisör aksamı ortalama 150-200 arası oyüzden yeni bir amaörtisör al bence yakısır yeni boya ve koltuk takarsan daha ii olur bence
kazasız sürüsler dilegiyle

Berkay Benli

Daimi Üye
Tepki
235
bence ismi yeter ayrıca büyük markalar şu anda eskiden ürettikleri kadrolarla yeni modeller yapıp piyasaya sürüyorlar. bir iki seneye kalmaz böyle yüksek kadrolu mtbler tekrar bisiklet dünyasının gözbebeği olurlar. ayrıca bisikletiniz gerçekten çok güzel...

• Beğen

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
@redoxxxxx

Yüksek kadrolu modeller dediğin indanların boylarına daha uyan modellerin yerini almayacklar diye düşünüyorum... Özellikle büyük markalar dahada ara boylara kadro üretmeye başladklarını bildiğim için sadece malesef diyebiliyorum...

Berkay Benli

Daimi Üye
Tepki
235
Specialized'ın 2007 kataloğuna bakmanızı tavsiye ederim. Specialized ilk kullandığı mtb kadrosunu 2007 ürün gamına almış ve üzerini xt kompanentle süsleyerek muhteşem bir bisiklet yaratmış. tabi ki bundan sonra böyle bisikletlerin xc yarışlarında kullanılması düşünülemez. ama bir konfor bisikleti olarak gerçekten çok ideal.

• Beğen

merida

Üye
Tepki
26
arkadaşlar öncelikle ilgi ve alakanız için teşekkür ederim. sınav dolayısıyla internete giremiyorum.

@selcuk demir

ağzından bal damlıyordediğine bende katılıyorum lakin maddiyat dediğin gibi elimden geldiğince değişiklik yapmaya çalışıyorum. nedense bi türlü denkleştiremiyorum:D inşallah zaman içinde olur.

Specialized'ın 2007 kataloğuna bakmanızı tavsiye ederim. Specialized ilk kullandığı mtb kadrosunu 2007 ürün gamına almış ve üzerini xt kompanentle süsleyerek muhteşem bir bisiklet yaratmış. tabi ki bundan sonra böyle bisikletlerin xc yarışlarında kullanılması düşünülemez. ama bir konfor bisikleti olarak gerçekten çok ideal.

bu bisiklet96 stx kompanentli, ufak tefek şeyler ve göbekler haricinde bu zamana kadar sert kullanıcı olmama rağmen mükemmel bir mukavemek gösterdi. paramolsa merida dan vazgeçmem gerçi. ama ne diyelim nasip

iyi forumlar...

• Beğen
Tepkiler: Hasan Hakan Koç