9 lu ruble için acil yardım

emre karakoç

Daimi Üye
Tepki
212
9 lu rublenin 11-32 olmasıyla 11-34 olması arasında kullanım açısından fark varmıdır. 34 lüde yokuş daha mı rahat olur ? vites geçişlerinde fark olur mu?

Scudo

Ahmet Can Yakışır

Forum Bağımlısı
Tepki
1.137
Bisiklet
Sedona
34'lüde hissedilir bir rahatlık olur yokuş çıkarken, ama 2. vitese geçerken biraz daha belirgin bir ağırlaşma olur pedalda. yani 2. vitese geçmek için biraz daha hızlanman gerekir. bunun dışında bir farkı yok, o fark da asla bir sorun değil zaten :in:

• Beğen
Tepkiler: tunahan beyhan

akgulcemal

Forum Bağımlısı
Tepki
914
Bisiklet
Focus
Fark var orası bir gerçek , ama şahsen 2 dişli yokuş çıkmayı ne kadar kolaylaştırır , sürücüye ne kadar yansır bu kolaylık o konuda bişey diyemem.Eğer yeni alacaksanız 11-34 alın bence , hıza çok etkisi olmayacaktır sonuçta en küçük dişliler aynı.Vites geçişlerinde bir değişme olmaz .

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Uzun zamandır 22-32-44 aynakol ile 11-32 ruble kullanıyorum.Yokuşları genelde 3 üncü viteste çıkar, 1 inci vitesi pek kullanmam.Hatta şehir içinde aynı rubleye sahip ve 26 lı aynakolu olan başka bir bisiklet ile epeyce yokuş çıkmama rağmen daha çok memnun kaldım.

Aynakolunuzun en küçük dişlisi 22 ise turlarda yük taşıyor dahi olsanız 34 lü rubleye ihtiyaç duyacağınızı sanmıyorum.

tunahan beyhan

Forum Bağımlısı
Tepki
154
Bisiklet
Carraro
Ben 11-32 almandan yanayım ben 11-32 kullanıyorum.Vites geçişinde Ahmet beyin dediği gibi ufakta olsa olumsuz bi değişim olur.Hız konusuna gelirsek 6 km ile çıkıyosan 7 km ile çıkarsın fazla bi fark yok :)

bozokaydin

Daimi Üye
Tepki
156
34'lu de yokus daha rahat olur ama 32 ile 34 arasindaki kucuk farka ihtiyacin olup olmayacagi senin bunyen ve bisikleti kullandigin ortam ile alakali. Ama ozetle yokus daha kolay olur.

Vites gecisi cok dusuk yavaslar. Com yuksek komponent kullanilan sistemlerde bu fark belirgin olur ama tourney acera tarzi kullanacak isen fark etmezsin.

11-32 ayni marka ayni seri icin 11-34'ten direk agirlik olarak daha hafiftir. Yok eger 32 ile 34 arasindaki farka ihtiyacin cok az olacaksa, 34 alirsan bosuna daha agir ruble tasimis olacaksin. 32 ile bisikletin daha hafif olur.

Secim senin.