9 lu ruble,arka aktarıcı,fren-vites kolları

Hüseyin ARICAN

Forum Bağımlısı
Tepki
89
Arkadaşlar bir arkadaşımda salcano alu bisiklet var.rubleyi 9 lu ile değiştirmek istiyor.Kadroya uyumsuzluk gibi bir problem olur mu acaba?
Eğer montajda sıkıntı olmazsa 9 lu ruble,arka aktarıcı ve fren-vites kolları arıyorum.Sanırım tourney arka aktarıcı 9 lu sisteme uyum sağlamıyor değil mi?

Amatör kullanım için oldugu için üst seviye parça bakmıyoruz mümkün olan en uygun fiyata yapmaya çalışıyoruz.

Elinde olan arkadaşlar varsa bana ulaşsın.

dr.arrican@gmail.com

Scudo

nuhcan

Forum Bağımlısı
Tepki
812
İsim
nuh can
merhaba

Eğer kadronun arka aktarıcı için kulağı varsa elimde Shimano LX uzun bacak aktarıcı var, 9'lu sisteme uygun

(link)

kargosu benden gönderebilirim... Ancak kadro kulağı şart...
Eğer Tourney varsa üzerinde muhtemelen 7'li sistemdir ve kadro kulağı yoktur.

Bir de arka göbek de 9'lu sisteme uygun olması lazım. Ruble kadroya yanaşabilir...

Sungur Çağırgan

Forum Demirbaşı
Tepki
155
Bisiklet
Corratec
kadro bakımından pek bir sorun yaşamazsın kulak yoksa bile bunun için braketler satılıyor ama öncelikle arka göbek kaset değil anladığım kadarıyla 9 lu sistem için ilk önce arkA göbeğinizin değişmesi gerekecektir ondan sonra ihtiyacınız olan şeyler ruble+arka aktarıcı+zincir+aynakol+vites kolları... ön aktarıcı değişmese de olabilir kesin bir şey söylemek zor

tolga1976

Forum Bağımlısı
Tepki
2.380
@crosser

Eğer 7'li sistemden 9'lu sisteme geçecekseniz ruble+arka aktarıcı+arka teker göbeği+zincir+aynakol+vites kolları formülüne uymak zorunda kalacaksınız.

Hüseyin ARICAN

Forum Bağımlısı
Tepki
89
O zaman epey bir masrafı olacak :) Sanırım bu durumda bu iş yatar.
arka göbek,zincir ve aynakolu ben hesaba katmamıştım.Ruble,arka aktarıcı ve vites kollarıyla hallederiz diye düşünüyordum.