9 Eylül Taksim ve 10 Eylül Suadiyede buluşuyoruz

Cevat_Genc

Forum Demirbaşı
Tepki
241
9 Eylül Taksim ve 10 Eylül Suadiyede buluşuyoruz

9 Eylül’de Taksim’e bekliyoruz...
Sağlık bakanlığının Mavi Bisiklet projesi 9 Eylül’de başlıyor.
Sivil toplum örgütlerinin desteğinin istenmediği bu etkinliğe sosyal sorumluluk projelerinde her zaman yer alan derneğimiz sosyal sorumluluğu gereği dışarıdanda olsa destek verecektir.
Saat 11.00’de Taksim Meydanı’nda Prof. Faruk Aykan’ın konuşmasıyla başlayacak etkinlikler, 13.00-14.00 saatleri arası Taksim Meydanı’ndan Dolmabahçe’ye uzanan kısa rotada oluşturulacak bisiklet konvoyu ile devam edecek.
Bisikletinizi alın, gelin; kanserde erken tanıya siz de destek verin. Bisikletiniz yoksa da gelin; Roche’un tahsis ettiği "eğer yeterli olursa" 40 bisikletten birini kullanın. Ne kadar çok pedal çeviren varsa, Kanserle Savaş Daire Başkanlığı’nın uygun göreceği yerlerde mamografi merkezlerinin kurulması amacıyla oluşturulan fona o kadar çok bağış olacak...
Tüm bisiklet sevenleri davet ediyoruz.

(link)

Scudo

Cevat_Genc

Forum Demirbaşı
Tepki
241
@Önder
abi suadiyeye beraber gidelim ben karşı tarafı pek bilmiyorum :( :rolleyes:

Önder Özdoğan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.166
Cevat buluşuruz eminönün de tasalanma..:D

Kalabalık bir tur bekliyorum Pazar günü,karşı taraf bu konularda daha aktif;)

Bu taraftan ne kadar çok kalabalık olursak o kadar iyi olur çünki karşı tarafa nazire olur :D :D

Saygılar

Antares

Forum Demirbaşı
Tepki
194
Bisiklet
KTM
Kısmetse bende Suadiyede olacağım... Sevgiler

hdeveci

Forum Bağımlısı
Tepki
811
evet arkadaslar cumartesi acılıs olcak taksimde pazar gunu suadiye otel den izmit e pedal basılacak bende suadıye ote onunden pendige kadar eslike decegim ende olsa bir roche calısanı olarak az bucuk icinde yer almak gerek arkadaslar bu pazarki gezide cok güzeldi :)

• Beğen
Tepkiler: Ender Alıcıoğlu

Ender Alıcıoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
3.923
@Cevat_Genc

Herkese merhaba
Bu haberi dün bende Tv kanalında duydum ve verdiği linke baktım. Kafamdan hemen örgütlenmeye başladım.
Bizde Antalya daki etkinliğe burdaki Bisiklet sevenlerle toplanıp gideriz. Bence herkesin duyarlı olması lazım.
Hepimizin bu işte elimizden geleni yapması lazım . Linkide vereyim.

(link) sayfasında tarihler ve güzergah var.

BSD-Murat

Aktif Üye
Tepki
334
Bir bisiklet sevenden bir yorum !!!!!!!

Sayın bisiklet seven dostlarım,
Bugünlerde bisiklet pedalı çevirmek için mutlaka bir şeyin taraftarı olmakla eş anlamda.
Yanlı anlaşılmasın,pedal çevirdiğiniz konu belkide çevirmeye değer bir konu...
Yani Anadolunun bir köyünde bir okul yapılacaktır ve bunun için pedal çevirelim ve para toplayalım..
Ancak siyasal içerikli her türlü faaliyete bisikletin veya başka sporların kurban edilmelerine şiddetle karşıyım.
Bisikletsevenler her þey için kullanýlmak isteniyor.
Birisi SAVAŞA KARŞI , BARIŞ için pedal çevirelim ve TEZKEREYE karşı olalım diyor..
Bakınız bugünlerde ROCHE firması hem de Türkiye Bisiklet Federasyonun desteğiyle
bir tur düzenliyor. Bazı TV kanallarıda bedava reklam yayınlıyor.Yani iyi bir konu için ya.... KANSER de ERKEN TEŞHİS... KANSERDEN KİMSE ÖLMESİN...
Çok çabuk unutuyoruz. ROCHE ilkönce Türk halkından çaldığı paraların hesabını versin.
http://www.yenimesaj.com.tr/index.php?haberno=6012688&tarih=2006-05-28

1.500.000.00 AVRO parayı ilk önce geri ödesinler.
şu anda iki Roche çalışanı hakkında geçen yıl SSK kurumuna fahiş fiyatla satılan ilaçlarla ilgili dava açıldı.
YAHU DAHA GEÇEN YIL OLAN BİR OLAYI NASIL UNUTURUZ??
Burada kelimenin tam anlamı anlamıyla yetimlerin hakları yenildi.
ROCHE ta imaj polisajı yapıp birde bizleri kullanıp tur düzenliyor.YUUUUUH YAHU!!!!
Federasyonumuz )(( da buna alet oluyor.
BENCE:
NE SAVAŞA KARŞI, NE GREENPEACE MESAJLARINI İLETMEK NE DE ROCHE
HIRSIZLARININ İMAJINI PARLATMAK İÇİN PEDAL ÇEVİRİLMEMELİ.

BiSiKLETSEVERLER PEDAL ÇEVİRECEK ORTAMI KENDİLERİ YARATIR , HİÇ MERAK ETMEYİNİZ!!!!!
Saygılarımı bazılarından esirgiyorum. Onlar kendilerini bilir.

Ufuk Toprak

Bisikletsevenler yahoogroups' dan alınmıştır.

hdeveci

Forum Bağımlısı
Tepki
811
@BSD-Murat
sayın murat bey, bu konu yargıdaysa bence burda fıkır belırtmenız suc olur,haliyle hem bisiklet forum a hemde bisiklet federasyonuna zarar verebilirsiniz,konunun hukuki boyutu bizim dısımızda, bizi ilgilendiren insani boyutu,haliyle onun icinde izmit e kadar pedal basacagım,eger benim orda olmam bir fayda verecekse seve seve, diger yazdıgınız konular hem sizin dısınızda hem benım hemde federasyonun,herkesi bekliyorum suadiyeden izmit,e pedal basmaya. saygılarımla

• Beğen
Tepkiler: Ender Alıcıoğlu

acumur

Forum Demirbaşı
Tepki
563
Bu o boğaz köprüsünden geçilecek olan gezi değil dimi?O gezi ne oldu?Pazar günü biz kavaktayken gruba orada katılan bir arkadaş (beyaz whistle'lı) ayın 10 u için böyle bir açıklama yapmıştıda o yüzden soruyorum.
Birde Harun öğren bakalım İzmit'ten vapur varmıymış Beşiktaş'a ona göre karar verelim yani :) ...

Lütfü Çolak

Forum Bağımlısı
Tepki
1.811
anladığım kadarıyla köprü geçiş izni alamadılar.
harun izmit ten vapur varsa eğer gezi keyifli olabilir.
bu safer kavede içeriz.
e heh uheuehehe

• Beğen
Tepkiler: hdeveci ve acumur

BSD-Murat

Aktif Üye
Tepki
334
Bizde yargıya müdahele edecek bir davranış içinde olmadık ve olamayızda,
yukarıdada belittiğimiz gibi Kanserle savaş adına BSD. liler olarak orada olacağız. C.tesi ve pazar buluşmak üzere hoşcakalın.

Diğer bir konu boğaz köprüsünden 17 eylül pazar geçilmesi için çalışmalarımız sürüyor ilk açıklama en kısa zamanda (link) dan duyurulacaktır.