9-10-11 İzmir-Güzelçamlı bayram turu

makara

Üye
Tepki
229
İsim
Mustafa Ahmet KARA
Bisiklet
Specialized
Herkese Merhabalar,

Bayramın birinci günü heryerde yemek yiyip iyice şiştikten sonra ve ailemin evde kaldın artık dırdırlarından bunaldıktan sonra İzmirden başlayarak 3 günlük ufak bir tur gerçekleştirdim. Süper bir hava eşliğinde, ıssız ve tam anlamıyla kafa dinlemeleriyle muhteşem bir gezi oldu.

Rota: Konak-Güzelyalı-Seferihisar-Ürkmez-Gümüldür-Kuşadası-Davutlar-Güzelçamlı-Milli Park-Kuşadası-Efes-Selçuk-Yandım Çavuş-Torbalı-Havalimanı-Gaziemir-Üçyol-Varyant-Konak.

Toplam Mesafe: Sayacım bozulduğu için tam bilmiyorum ama takribi 300 km civarında.
Hava Durumu: Mükemmel :D
Yollar: İrili ufaklı serbest mıcırlı yol, bazen çok serbestler lastiklerinizi patlatıyorlar :D

Vapurla Karşıyakadan Hareket

Bayrama giderken ailemi ikna ederim diyerek bisiklet ve malzemeleri alarak istanbuldan yola çıktım, izmirde akrabalar, aman evladım evde kaldın, ayy daha karpuz keseceğiz muhabbetlerinden bunalıp, kaçarcasına bayramın ikinci günü evden fırladım, kafamda nereye gideceğim, nerelerde kalacağım yoktu, ama konağa bir inip, oradan çeşmeye doğru pedallamak vardı, sonra oradan aşağıya inerim diyordum. Ama Çeşme çok tanıdık olunca ve yolda seferihisar sapağını görünce hadi dedim bırak biraz bilinmeyene doğru git.
Bayramın ikinci günü olduğundan yollar bomboş, restoranlar ve heryer kapalıydı ama hava tam bisiklet havası idi. Seferihisara gelmeden bambaşka bir benzinlikte mola verdim. Gümüldüre kadar inanılmaz enerji toplamama yetti.

Konak-Güzelyalı Arası

Benzinlik Mola

Gümüldür

Gümüldüre varınca plajına attım kendimi, denizin hafif meltemi ile güzelliğin tadına vardım, bu gece kalayım diyordum ama yer bulamadım, çadır yerleride hoş değildi, kuşadasına git dedi hüseyin bakkal, uçtum kuşadasına doğru. Akşam hava kararırken, kuşadasına girdim ve çadır yeri ararken, otellerin açık olduğunu gördüm ve bir otelde boş olduğundan çok ucuza kaldım.(Bayramın ikinci günü çok ama çok ucuza kalabiliyormuşsunuz :D)

Kuşadasına Az Kala

Kuşadası

Kuşadası

İkinci gün güvercin adasında kahvaltıdan ve kadınlar denizinde kahveden sonra milli parkın olduğunu öğrendim ve davutlara doğru pedallamaya başladım, yollarda sadece boş boş siteler, boş beton yığınları vardı, tatil olmasına rağmen kimsecikler yoktu, düşündüm kendi kendime, birazdan milli parka gireceğim ama burası da beton çöplüğüne dönmüş, yılda iki hafta için ormanın bu hale gelmesi gerçekten içimi burktu, üzdü :(

Kuşadası-Davutlar arası

Güzelçamlı Sahili

Davutlarda durmadan Güzelçamlıya geldim ve biraz sahil turundan sonra milli park girişinde Zeus Mağarasına girdim. İçerideki iki sevgilinin alt alta üst üste olduğunu farkedince hemen bir u dönüşle dışarı attım kendimi, biraz bekledim ve onlarda suratları kıpkırmızı bir şekilde dışarı çıktılar, tek kelime etmedik ama gülümsedik az biraz, içeri girdikten sonra rahatsız ettiğime değmez dedim kendi kendime, zaten sular altında imiş mağara, fazla kalmadım.

Zeus Mağarası

Milli Park

Milli parka girip bisiklet rotalarını, anadolu parsını, trekking parkurlarını gezmek için izin almak istedim, ama müdürüyetin bayram tatiline yakalanmışım:( inanılmaz özel izinle girilebilen dağ bisikleti ve trekking parkurları var Dilek Yarımadası Milli Parkında ekipmanınızın tam olması gerekiyor birde :D), kalamakiye kadar gittim ve ıssız güzelliğin kollarına bıraktım kendimi. Biraz kaldıktan ve piknikten sonra milli parkı bıraktım.

Kalamaki-Yeşil ve Mavinin kucaklaşması

Milli Park yolları

Bodruma doğru yol alacaktım ama cuma günü çok yağışlı olacağını öğrendikten sonra, kuşadasına dönüp, efeside göreyim dedim. Aynı yoldan kuşadasına geri döndüm ve süper bir uyku çektim.

Akşam Kuşadası

Sabah kuşadasından ayrılırken, süper bir rüzgar arkadan destekliyordu beni, ama selçuk tarafına dönünce karşıma aldım ve kabusum torbalıya kadar devam etti. Efese ve artemis tapınağına uğradım, yandım çavuşun meşhur çöpşini lüplettim.

Efes

24000 kişilik Antik Tiyatro buna rağmen sahnedeki fısıltıları bile duyabiliyorsunuz, fısıltılarda çok ama çok ilginç :D

Selçuk bisi yolu

İzmir Havaalanının orada serbest mıcırlı yol bitti ve hızım iyice arttı, gaziemir, buca,üçyol üzerinden varyanttan konağa indim ve turum perşembe akşamı sonlandı :D. Cuma günü de baskılı bir yağmurla uyandım iyiki dönmüşüm dedim :D

Varyant iniş

Saat kulesi

Nice pedallı günlere

İyi geceler

Not. Tüm fotolar için (link)

Scudo

Serdar TEBER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.304
Mükemmel geçmiş bir gezi. Fotoğraflar için de teşekkürler. Ben de oraları bir daha dolaşmış gibi oldum. :) Ayaklarınıza sağlık.

• Beğen
Tepkiler: makara

Özgür Nevres

Forum Bağımlısı
Tepki
1.287
İlk fırsatta birlikte pedallamak dileğimle :) Resimler ve anlatım için çok teşekkürler

• Beğen

Ozan Yılmaz

Forum Demirbaşı
Tepki
1.197
Bayramda gezi yapanları gördükçe deliriyorum:Skull-175 Bir de fotoları koyuyorsunuz böyle insan iyice özeniyor:eek: Keşke imkanım olsaydı da ben de tura çıkabilseydim:eek: Bundan sonra yaza kadar da imkanım olmayacak;ancak haftasonu turlarıyla yetineceğiz:( Olsun buna da şükür:p

• Beğen

ZekiAlper

Forum Bağımlısı
Tepki
1.515
İsim
Antalya Downhill Özel Antrenör
Bisiklet
Specialized
Fotograflar çok güzel bize o yaşadıgınız anın tadını veriyor:eek:.. Fakat ben Efes Antik Tİyatrosundaki ilginç fısıltıları merak etttim şimdi:D..

• Beğen

AydınGünaydın

Forum Bağımlısı
Tepki
1.381
bayram tadında bir bisiklet gezisi olmuş ayakalrınıza sağlık bol pedallı gezilerinizin devamlı olması dilegiylee...

• Beğen

S.GUCLU

Forum Bağımlısı
Tepki
459
Süper bir Tur olmuş, mahvoldum fotoğrafları görünce...
Rotanız görmeyi çok istediğim yerler ve yollardan oluşmakta sanki bende oralarda pedallamış gibi oldum bu eşsiz güzellikte fotoğrafları görünce...Ayağınıza sağlık

• Beğen
Tepkiler: tugche ve makara

Mhmt_EMR

Daimi Üye
Tepki
244
Bisiklet
Tern
Çok güzel bir bayram geçirmişsiniz.Herkes biraz aah ah demiştir herhalde:) Fotoğraflar da çok güzel, paylaştığınız için teşekkürler...

• Beğen

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Çok güzel bir gezi olmuş, resimler birer harika :)
Penceremden Erzurum'un karlı manzarasına bakınca resimler bana çook garip geldi :D İmrendim doğrusu..

Paylaşım için teşekkürlerhttps://www.bisikletforum.com/images/smilies/winken457.gif

bryant

Daimi Üye
Tepki
88
abi harika bir rota çizmişsin gerçekten görülesi yerler oraları uzun zamandır gitmiyordum ama az kaldı yollara düşeceğim

• Beğen

cato

Aktif Üye
Tepki
133
Bisiklet
Trek
Gezin çok Güzel Resimler Kartpostal Gibi Mükemmel Kıskandım .
Gezi Senin Için çok Güzel Güzeli Bizede Yaşatığın Için Teşekürler .

• Beğen