800 TL ye Dağ Bisikleti

Mesut D.

Daimi Üye
Tepki
16
Bisiklet
Salcano
Bütçemi 800 tl yapmış bulunuyorum.Bu paraya bana hangi bisikletler önerirsiniz ? Fakat ağırlık takıntım var şuanki bisikletim 18-19 kilo ona göre hafif bir bisiklet olursa benim için daha iyi olur :) Benim aklımda olan bisikletler ;
1- Ghost SE 1100 (fakat bunun vites sistemi Tourney olması pek sevindirmedi :/ )
2- Carraro CRS 610

Daha iyileri varsa koyabilirsiniz :) Şimdiden teşekkürler.

Scudo

Ender şeker

Forum Demirbaşı
Tepki
111
Bisiklet
Sedona
Salcano astro modellerini incelemeni tavsiye ederim.bende astro 50var görünüşüne göre baya hafif bisiklet

• Beğen
Tepkiler: Mesut D.
Tepki
1.364
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Raleigh-USA
Bisiklet türü
Katlanır
Salcano Astro serisini inceleyin derim. V-Fren tavsiye ederim.

• Beğen

Ayhan Şahan

Daimi Üye
Tepki
115
İsim
Ayhan Şahan
Bisiklet
Salcano
Salcano astro 20 var donanımı daha yüksek 27 vitesli pazarlıkla 800 tl'ye alabilirsin:(link)

• Beğen

Turgay AKSOY

Aktif Üye
Tepki
68
Bisiklet
Carraro
ben bu bısikletı aldım.. Carraro crs600 Shimano Acera vites hem donanımlı hem kadrosu kalıtelı bısiklet... test edınce bu forumda ızlenımlerımı yazacagım..
(link) 770 TL 8 taksit

• Beğen

Mesut D.

Daimi Üye
Tepki
16
Bisiklet
Salcano
Ya doğruyu söylemek gerekirse Salcano nun 2013 modellerini pek beğenmedim (e tabi gözle görmediğim için birşey demeyceğim :) ) :mad: 2012 olsa "270 SV" alıcam ama yok mağazalarda nereden bulabilirim bu modeli ?

Astro 20 nasıldır sizce arkadaşlar ?

Mesut D.

Daimi Üye
Tepki
16
Bisiklet
Salcano
Arkadaşlar Ghost Se 1150 modelini Saraçhane bisikletçiler çarşısında bulabilirmiyim ?

armgn

Üye
Tepki
12
Bisiklet
Ghost
kadroya önem veriyorsan ghost alman daha mantıklı kadro iyi olduktan sonra diger ekipmanları da yükseltebilirsin zamanla.onun dışında sedona bu fiyata daha mantıklı geliyor.Sram donanım istersen 721 shimano donanım istersen 711 modeline bak derim kafana yatacaktır kesinlikle.

Mesut D.

Daimi Üye
Tepki
16
Bisiklet
Salcano
Ya şimdi açık konuşmak gerekirse görüntüye dahada önem veriyorum nedense ama şimdi Se 1150 almayı planlıyorum onun hem donanım hemde kadrosu güzel sanırım :)
Sedonaya gelirsek 711 modelini incelemiştim gerçekten hayran kalmıştım ama şimdi Ghost tan ayrılamıyorum nasıl oluyorsa :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
mesut bey..

boyum 1.72 ve bacak uzunluğum 83 cm bisikletin selesine oturmadan bisikletin üst borusuna bacak aramın mesafesi 3 parmak boyudur ,bu hesaba göre doğru kadro aldım ama kadro 19 inçtir nedeni sele kilidinden ayna kolun orta noktasına olan uzunluk 49 cm dir kadro boyu 19 inçtir ,,,215 km lik performans turunda hiç bi rahatsızlık olmadığı gibi bu karbonu 5 senedir kullanıyorum yalnış kadro olsa idi sorunlar yaşayacaktım kol uzunluğum ise 71 cm ,,,bel ağrıları asla olmadı diz ağrıları olmadı bende,
pedalı aşağı alırım ve diz asla kırık olmaz seleye oturduğum zaman ,,
doğru kadro almaz isek diz ağrıları olur ve hatta sakatlanma, bunuda anca bisikleti almadan önce denemek lazım bisikletin üst borusuna olan apış arası uzaklık 3-4 parmak olmalı bu doğru kadro aldınız demektir ...

Mesut D.

Daimi Üye
Tepki
16
Bisiklet
Salcano
Kudret abi verdiğin bilgi için çok teşekkür ederim bende boy,kadro gibi uzunluklar dan anlamıyordum ve merak ediyordum.Verdiğiniz bilgi için çok teşekkür ederim böyle bir bilgiye ihtiyacım vardı.Zaten alırken ilk kadro boyunu soracağım.

Mesut D.

Daimi Üye
Tepki
16
Bisiklet
Salcano
Sanırım 721 almayı düşünüyorum eğer bir aksilik çıkarsa tekrar 700 tl civarındaki bisikletlere yöneleceğim...
Yardım eden herkese teşekkürler :)

Berkant.dogan

Daimi Üye
Tepki
54
ben yerinizde olsam speed 8000 'e bir bakarım biamchi kalitesi hidrolik fren suntour xct maşa

• Beğen