800 liraya sehir-gezi bisikleti tavsiyesi

carraro mu salcano mu ?

• Toplam katılım
    25

kadir karakaya

Forum Demirbaşı
Tepki
492
İsim
kadir
Bisiklet
Bianchi
Merhaba, ben yeni uye oldum ve bisikletten hicbir sey anlamam.Yol bisikleti almayi dusunuyorum.Cunku uzun mesafe surusler icin kullanacam(min 50-60 km). Beni yolda birakmasini da istemiyorum saglam olsun yeter 4-5 sene idare etsin de. Butcem max 800 lira. Ben azcik baktim salcano city fun 50 hd ile carraro sportive 224 hosuma gitti hangisi daha saglamdir veya baska onerebileceginiz bir bisiklet var mi?

Scudo

emre4335

Aktif Üye
Tepki
27
Bisiklet
Bisan
2 bisiklette giriş seviyesidir .Ancak Sportive modeli daha üstündür donanımıyla.Bu modelin karşılığı City Sport 40 dır.City Fun 50 değildir

kadir karakaya

Forum Demirbaşı
Tepki
492
İsim
kadir
Bisiklet
Bianchi
Yani carraro mu almami tavsiye edersiniz ? Cevap verdiginiz icin tesekkur ederim ayrica.

hayatgezi

Aktif Üye
Tepki
66
İsim
Caner
Bisiklet
Salcano
geçen hafta bende Arayış içindeydim ve sportive 224 de karar kılmıştım, sonradan fark ettim ki aynı fiyata hatta biraz daha aşağısına satılan salcano city sport 40 donanım olarak daha üstünmüş, birçok tecrübeli arkadaşda bunu belirtmiş sizde bakarsınız zaten. bende dün city sport 40 aldım. bi inceleyin isterseniz

• Beğen
Tepkiler: kadir karakaya

kadir karakaya

Forum Demirbaşı
Tepki
492
İsim
kadir
Bisiklet
Bianchi
Bir baktim ama dedigim gibi bisiklettrn anlamiyorum. Salcano nun sekli daha guzelde ne kullanilmistir nedir bilmem. Ikisine de yakindan baktim ama surme imkanim olmadi. Aradigim en onemli sey saglamligi. Bisikkete guvenip 50 km lik yola cikabileyim. Teker patlamasi haricinde sorun yaratmasin.

aycan turan

Daimi Üye
Tepki
102
Bisiklet
Salcano
her iki bisiklette sana sıkıntı yaratmaz iki bisiklet arasında kaldısan carraro al ama donanım olarak salcano city sport 40 daha iyi
not:sölediginiz bisikletler yol bisikleti değil sehir bisikleti

• Beğen

Gökhan BİROL

Forum Demirbaşı
Tepki
794
İsim
Gökhan Birol
Bisiklet
Lapierre
@kadir karakaya

kesinlikle Carraro kardeşim. 224 kullanan çok arkadaşım var hepsi de gayet memnun...

donanım herşey değil. kadro kalitesi ve ergonomisi de bir o kadar önemli.
Carraro bu konuda daha üstün bence. ben de 227 kullanıyorum ve bisiklet 14,5 kg olmasına rağmen rampaları gayet rahat çıkıyorum. hız ve hızlanma konusunda da sıkıntı yok. önceden mtb kullanıyordum, ne rampa çıkabiliyordum ne de uçuşa geçebiliyordum.

carraro iyidir, boşver sen

• Beğen

kadir karakaya

Forum Demirbaşı
Tepki
492
İsim
kadir
Bisiklet
Bianchi
Tesekkur ederim. Bir sorum daha olacak. Bisikletin bu sene uretildigini nasil anlarim. Adam belki 2 sene onceki satamadigini vermeye calisir bana.

Tepki
2
Selam arkadaslar yeni uyeyim ama bisikletim yok. En buyuk hobim kosmak ve maratonyarislari. Bu tutkumu dahada ozgurlestirmek icin bisiklet almaya karar verdim. Hafif arazili yollarda da kullanacagim ikinci el baslangic icin onereceginiz max 500 lira yi gecmeyecek bisiklet onerisi icin ricasa bulunacagim. Bur tane sedona 301 ikinci el gordum 500 tl istiyor kadro boyu 48 cm ve boyum 1 79 fiyat ve benim ihtiyaclarimi karsilamasi yönünden iyi mi nedersiniz? Tesekkurler

Emrah ONAN

Daimi Üye
Tepki
185
Bisiklet
Carraro
merhaba, carraro kullanıyor ve son derece memnun olsamda eşimde salcano kullanıcısı ve ondan da son derece memnunuz, bütçeniz dahilinde hangisi daha uygun fiyatlıysa alabilirsiniz, donanımları aynıdır, lastik haricinde ki salcanonun lastikleri daha iyidir.

• Beğen

Mehmet Yusuf Koçak

Aktif Üye
Tepki
17
Bisiklet
Sedona
Bir de Sedona 311 e bakmanı öneririm dostum carraro da iyi bisiklet ben de ilk onu alacaktım başlangıç için fakat bir gün karşıma sedona çıktı ve işte o an hayatım değişti neyse şaka bir yana ben bi bakmanı öneririm. Yalnız şu an üretiliyor mu üretilmiyor mu onu da bilmiyorum ama denk gelirse bak bi

Tepki
14
Bisiklet
Sedona
(link) bu bisiklet bence güzel bir tercih olabilir senin için hem fiyat hem performans

düz maşalı tercih et bence

kadir karakaya

Forum Demirbaşı
Tepki
492
İsim
kadir
Bisiklet
Bianchi
Salcano 2015 model kapali kutuda evime getirip kuracaklar carraro 2014 model vitrinde satiyorlar kullanilmamis. Aydin da oturuyorum servisle ugrasmak istemiyorum sadece bu ikisinin servisi var. Tavsiyeleriniz icin sagolun

kadir karakaya

Forum Demirbaşı
Tepki
492
İsim
kadir
Bisiklet
Bianchi
Kararimi verdim cuma gunu salcano city fun 50 HD yi alacagim kismetse. Son goruslerinizi yazin yine de lutfen akillica bir secim yapmak istiyorum

Gökhan BİROL

Forum Demirbaşı
Tepki
794
İsim
Gökhan Birol
Bisiklet
Lapierre
@kadir karakaya

web sayfasından bak, özelliklerini not al, rengini hafızana kazı, gidip baktığında bu senenin mi geçen senenin mi olduğunu anlarsın. gerçi bu bisiklet çok satan bir ürün olduğu için hemen hemen hiçbir bisikletçide bulunmuyor.

dağa taşa toprağa bayıra çayıra çıkmayacaksan amortisöre hiç gerek yok. düz maşa al. düz ile amortisörlü maşa arasında yaklaşık 2 kg fark var

Ender şeker

Forum Demirbaşı
Tepki
111
Bisiklet
Sedona
Mosso legarda 1521 hyd.aynı paraya hidrolik diskli bisiklet.bakmanı tavsiye ederim

kadir karakaya

Forum Demirbaşı
Tepki
492
İsim
kadir
Bisiklet
Bianchi
Tum herkese yorum yaptigi icin tesekkur ederim. Bugun gittim ve salcano aldim. 6-7 km de bir surus testi yaptim kendimce. Ve diyebilirim ki bu bisiklet beni pisman etmez. Cok rahat ve yolda resmen kendi kendine gidiyor.
Bu da resmi20150312_130542.jpg

emre_s

Daimi Üye
Tepki
102
@Emrah ONAN
lütfen yanlış bilgi vermeyelim carraronun lastiği daha iyidir ayrıca protek michlen markadır bende inşallah bu haftasonu 224 alacağım.