8 yeni film gösterimde, [15 Şubat 2008]

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Derya AKYILDIZ tarafından paylaşıldı.

 1. Derya AKYILDIZ

  Derya AKYILDIZ Onursal Üye

  Kayıt:
  17 Ocak 2006
  Mesajlar:
  1.551
  Beğeniler:
  1.811
  Şehir:
  Ataşehir
  Seviye:
  Taze Gelin Şaşkın Damat (Wedding Daze)

  [​IMG]

  Gösterim tarihi: 15.Şubat.2008
  Yönetmen: Michael Ian Black
  Oyuncular: Edward Herrmann, Jason Biggs, Joe Pantoliano
  Dil: İngilizce
  Tür: Komedi

  Eğer aşkın mükemmeliyetle eş anlamlı olduğunu düşünüyorsanız bu filmi izleyin ve fikrinizi bir kez daha gözden geçirin. Ama yine de aşksız kalmayın. senaryoda Michael Ian Black'in amzısa var.

  Bize aşkın mükemmeliyetle hiç alakası olmadığını gösteren bir film. Hayatının kadını kaybeden Anderson bir daha asla aşık olamayacağına ikna olmuştur. En yakın arkadaşının baskılarıyla sürekli garson olarak çalışan mutsuz Katie’ye çıkma teklif eder. Masum bir meydan okuma birden hayatlarında aradıkları aşkın ortaya çıkmasını sağlar.

  [​IMG]


  Şeytan Duymadan Önce (Before The Devil Knows You’re Dead)

  [​IMG]

  Gösterim tarihi: 15.Şubat.2008
  Yönetmen: Sidney Lumet
  Oyuncular: Albert Finney , Michael Shannon, Ethan Hawke,
  Dil: İngilizce
  Tür: Drama

  Beyazperdenin duayenlerinden Sidney Lumet'nin imzasını taşıyan soluk kesici bir film. Albert Finney , Michael Shannon, Ethan Hawke 'nin de yer aldığı kayıtsız kalınamayacak bir oyuncu kadrosuna sahip.

  Maddi zorluğa düşen borsa simsarı Andy ve kardeşi Hank, anne ve babalarının sahip olduğu mücevherci dükkânını soymaya karar verirler fakat şansları iyi gitmez. Andy ve Hank’in babaları, peşinde olduğu suçluların oğulları olduğundan habersizce adaletin yerini bulmasını beklerken kardeşler, Andy’nin eşi Gina ile birlikte başarısız soygun girişimlerinin tüm sonuçlarıyla yüzleşmek zorunda kalırlar.

  [​IMG]  120

  [​IMG]

  Gösterim tarihi: 15.Şubat.2008
  Yönetmen: Murat Saraçoğlu, Özhan Eren
  Oyuncular: Özge Özberk, Burak Sergen, Cansel Elçin, Emin Olcay
  Dil: Türkçe
  Tür: Drama, tarihi

  Türk tarihinin en dramatik ama fazla bilinmeyen öykülerinden biri beyazperdede. 93 Harbi sırasında orduya cephane taşıyan dönüş yolunda tipiye ve eksi 13 derece soğuğa dayanamayarak ölen 120 çocuğun hikayesi bu.

  1914 Haziran’ı, Van... Ülkemizin büyük toprak kayıpları ve milyonlarca insanımızın da büyük perişanlıklar yaşamasına neden olan Balkan Harbi’nden henüz kurtulduğumuz, yaralarımızı sarıp ülkemizi feraha çıkartmaya çalıştığımız barış günleridir. Henüz hayatının baharındaki Münire, ailesiyle Van’da mütevazı bir hayat sürmektedir. Nişanlısı Süleyman Teğmen ile çok yakında evlenecektir.

  Mutlu günler uzun sürmez, Ağustos 1914’te Avrupa’da 1. Dünya Harbi’nin başlamasıyla ülkemizde de seferberlik ilan edilir ve Süleyman Teğmen cepheye gider. Kasım 1914’te Rusların taaruzu ile harp ülkemize de sıçrayıp Sarıkamış Harbi’nin başlamasıyla çatışmalar yoğunlaşır. Süleyman Teğmen’in de yer aldığı, sınır bölgesinde savaşan Jandarma Tümeni’nden Van’a gelen acil bir telgraf, süratle cephane yetiştirilmezse harbin ve Van’ın tehlikeye gireceğini bildirir.

  Ancak Van karlar altındadır, şehrin dışında kar yüksekliği iki metreyi bulmakta, hayvanlar karlı dağları yürüyememekte, kağnılar işlememektedir. Yapılacak tek şey, cephaneyi 100 kadar yayanın sırtında nakletmektir. Ne var ki, şehirde resmî görevliler dışında, ihtiyarlarla kadınlardan başka çok az sayıda “eli tüfek tutan erkek” kalmıştır; onlar da “Taşnak Çeteleri”ne karşı şehri ve ailelerini korumak için şehirde kalmak zorundadır. Tek çare, eğer kabul ederlerse bu yükü öğrenci çocuklarla göndermektir.

  Hemen hemen tüm çocuklar bu ağır yolculukta gönüllü olarak cephaneyi taşımaya hazır olduklarını bildirirler. Yaşları 12 -17 arasında değişen 120 çocuk seçilir. Ve bir sabah karlı bir havada bu 120 kahraman çocuk, karlı dağların donduran soğuklarında günler süren uzun yürüyüşlerine başlar. Bu büyük yolculuk hiç kolay olmayacak, tam bir ölüm-kalım harbine dönüşenecektir…

  [​IMG]  Sweeney Todd: Fleet Sokağının Şeytan Berberi (Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street)


  [​IMG]

  Gösterim tarihi: 15.Şubat.2008
  Yönetmen: Tim Burton
  Oyuncular: Johnny Depp, Helena Bonham Carter, Alan Rickman, Timothy Spall
  Dil: İngilizce
  Tür: Müzikal

  Tim Burton ve Johnny Depp'den yine izlemeye doyamaycağınız bir çalışma. Filmin esin kaynağı efsanevi söz yazarı ve besteci Stephen Sondheim’ın ödüllü müzikali. Bu başyapıt 1979'da çok sayıda Tony Ödülü kazanmıştı.

  Haksız yere hapse gönderilen ve intikam yemini eden Benjamin Barker, Sweeney Todd kimliğine bürünerek Bayan Lovett’ın pastanesinin üzerindeki, eskiden kendine ait olan berber dükkanına geri döner. Amacı, karısı Lucy’yi ve küçük kızını ondan çalmak için alçak yardımcısı Beadle Bamford’la birlikte kendisini uydurma bir suçla uzaklara gönderen Yargıç Turpin’i gözlemektir.

  Bayan Lovett Barker’a, Yargıç Turpin tarafından iğfal edilen karısının kendisini zehirlediğini söyler. Bu arada rakibi olan gösterişli İtalyan berber Pirelli, Barker’ı kimliğini ifşa etmekle tehdit edince, Barker onu öldürür. Cesetle ne yapacağını bilemez haldeyken, Bayan Lovett bu krizi sallantıda olan işini kurtarmak için çözüm olarak görür ve turtalarını insan etiyle doldurmayı önerir.

  Sweeney, yargıcın bu kez de gözünü, ergenlik çağına gelmiş kızı Johanna’ya diktiğini fark eder. Yargıç, Johanna’nın vesayetini elinde tutmaktadır. Sweeney’yi denizden kurtarmış olan genç denizci Anthony, günün birinde evde hapis hayatı yaşayan Johanna’yı fark edip ona delice aşık olur ve onu kurtarıp evlenmeye yemin eder.

  Bu arada, Bayan Lovett’ın turtaları Londra’da dillere destan olmuş; satış patlaması yapmıştır. Bayan Lovett Sweeney’yle evlenip deniz kenarında yaşamayı düşlemektedir. Oysa Sweeney’nin aklında intikamdan başka bir şey yoktur...

  [​IMG]  Not: Seni Seviyorum (P. S. I Love You)

  [​IMG]

  Gösterim tarihi: 15.Şubat.2008
  Yönetmen: Richard LaGravenese
  Oyuncular: Hilary Swank, Gerard Butler, Lisa Kudrow, Kathy Bates
  Dil: İngilizce
  Tür: Drama

  Hayatınızın aşkıyla evlenecek kadar şanslı ama onu kısa sürede kaybedecek kadar şanssız olsanız, nasıl bir yaşam yolu çizerdiniz. İrlandalı yazar Cecelia Ahern’in 21 yaşındayken yazdığı çok satan romandan uyarlanan film bu sorunun en ilginç cevaplarını taşıyor beyazperdeye.

  Güzel ve zeki Holly Kennedy, hayatının aşkıyla evlidir; tutkulu, esprili ve tez canlı İrlandalı Gerry. Gerry’nin amansız bir hastalık yüzünden ölümüyle Holly’nin hayatı kararır. Kimse onu Gerry kadar iyi tanımamaktadır...

  Neyse ki Gerry her şeyi önceden planlamış, ölmeden önce Holly’ye sadece çektiği acıda değil, kendini yeniden keşfetmesinde de rehberlik edecek bir dizi mektup yazmıştır. İlk mesaj Holly’nin 30. yaş gününde, bir pasta ve – Holly’yi şaşkınlığa düşüren bir bant kaydı şeklinde gelir. Kayıtta Gerry eşine dışarı çıkıp “kendisini kutlamasını” istemektedir.

  Bunu izleyen hafta ve aylarda, Gerry’nin yazdığı diğer mektuplar da, şaşırtıcı yöntemlerle gelir. Holly’yi yeni maceralara yollayan mektupların her biri aynı imzayla bitmektedir: Not: Seni Seviyorum.

  Holly’nin annesi ve en yakın dostları Denise ile Sharon, Gerry’nin mektuplarının Holly’yi geçmişe mahkum ettiğini düşünüp endişelenmeye başlamıştır. Oysa her mektup, onu yeni bir geleceğe adım adım yaklaştırmaktadır...

  [​IMG]  Örtülü Gerçek (Redacted)

  [​IMG]

  Gösterim tarihi: 15.Şubat.2008
  Yönetmen: Brian De Palma
  Oyuncular: Patrick Carroll, Daniel Stewart Sherman, Ty Jones,Izzy Diaz
  Dil: İngilizce
  Tür: Drama

  Irak’ta bir yerde konuşlanmış küçük bir Amerikan askeri birliği üzerine odaklanan film, farklı bakış açıları ile bu askerlerin karşılaştıkları durumlara verdikleri tepkileri, yerel Irak halkına karşı tutumları ve her iki taraftaki medyanın bu olayları nasıl yansıttığını konu alıyor.

  Tarihin hiç bir döneminde olmadığı kadar, her an her yere büyük bir hızla ulaşabilen bilgi, teorik olarak sonsuz kanaldan üretiliyor, dağıtılıyor ve alınıyor. Buna uygun davranan “Örtülü Gerçek” de, görünen şeylerin yüzeyselliği, bu yüzeyselliğin altında yatan anlamlar ve gerçekleri anlatırken, video günlükleri, güvenlik çekimleri, belgeseller, çevrimiçi anketler ve haber bültenleri kullanıyor.
  [​IMG]  Canavar (Cloverfield)

  [​IMG]

  Gösterim tarihi: 15.Şubat.2008
  Yönetmen: Matt Reeves
  Oyuncular: T.J. Miller, Michael Stahl-David, Mike Vogel, Lizzy Caplan
  Dil: İngilizce
  Tür: Bilim kurgu, macera

  Daha gösterime girmeden önce bugüne kadar uygulanmamış bir reklam kampanyasıyla tanıtılan film seyirciyle buluşuyor. New York'a canavar saldırısını konu alan filmin yönetmeni Mark Reeves.

  New York’taki bir barda kulakları sağır eden bir gürültü duyulur, bardaki kargaşa sırasında davetliler merdivenden aşağıya kaçmaya çalışırken New York caddelerini alev alev yanan yıkıntı ve enkazlar kaplar. Ardından Manhattan tarafında şiddetli bir patlama olur, Özgürlük Heykelinin kafası tıpkı dev bir top güllesi gibi caddeye çarpar...

  [​IMG]  Kan Dökülecek (There Will Be Blood)

  [​IMG]

  Gösterim tarihi: 15.Şubat.2008
  Yönetmen: Paul Thomas Anderson
  Oyuncular: Daniel Day-Lewis, Paul Dano, Ciaran Hinds, Kevin J. O’Connor
  Dil: İngilizce
  Tür: Drama

  Yılın en iddialı filmlerinden biri daha seyirciyle buluşuyor. Paul Thomas Anderson'ın ABD'nin kuzey bölgesiyle ilgili seri filmlerinin yeni bir halkası olan filmdeki yorumu, Daniel Day Lewis'e hem Oscar adaylığı hem de bir çok ödül getirdi.

  Kuzey Amerika’nın Batı yakasının hırslarını, zenginliğini, aile değerlerini ve manyetik cazibesinin güçlü bileşimini keşfe çıkan “Kan Dökülecek”, izleyiciyi 20. yüzyıl başlarının Kaliforniya’sında şaşırtıcı bir yolculuğa çıkarırken unutulmaz bir karakterle tanıştırıyor: Petrol sayesinde hem kendisini, hem de tüm kasabayı değiştiren girişimci Daniel Plainview.

  Kaba saba bir madenciyken servet sahibi otoriter bir işadamına dönüşerek, Edward Doheny ve John Rockefeller gibi tarihe geçmiş petrol öncüleriyle aynı seviyeye gelen Plainview, zenginlik ve gelişme gibi kavramları hiç bilmeyen Kaliforniya topraklarını bu kavramlarla tanıştırıyor. Hem de kendi ruhunu karartma pahasına…

  Daniel Plainview, cazibesi, beklentileri ve uzlaşmasız takıntılarıyla Little Boston adlı Orta Kaliforniya kasabasında büyük girdaplar yaratan bir adamdır. Topraktan petrol fışkırmasıyla birlikte dar görüşlü insanların egemenliğindeki kasabaya büyük değişimler getirir...

  [​IMG]

   
 2. salim kurt

  salim kurt Üye

  Kayıt:
  7 Şubat 2008
  Mesajlar:
  60
  Beğeniler:
  27
  Şehir:
  İstanbul- Maltepe
  Bisiklet:
  Geotech
  Seviye:
  Arkadaşlar ''No Country for old men'' 4 dalda oskar aldı ve gercekden de güzel bir uyarlama film tavsiye derim:D
   
 3. Mustafa_Temizel

  Mustafa_Temizel Kıdemli Üye

  Kayıt:
  18 Eylül 2006
  Mesajlar:
  313
  Beğeniler:
  76
  Şehir:
  BURSA/Osmangazi
  Bisiklet:
  Salcano
  Seviye:
  Redacted filmini şiddetle tavsiye ederim.Gerçekten halimize şükretmemiz lazım.Amerikalı askerlerin Iraklı halka yaptıklarını birebir gerçeklğiyle gösterilmiş.Tavsiye ederim.