8 Yaşındaki Oğluma 20'' bisiklet öneriniz

jamesjoice

Daimi Üye
Tepki
301
Oğlum için aylardır bekleyen sözümü yerine getirmek istiyorum. İdeal olarak gördüğünüz marka/model ve özellikler sizce ne olmalı.
Vitesli ve biraz da hafif olmasını istiyorum.
Fiyat aralığı 250-300 ytl civarında.
Teşekkürler

Scudo

MustafaOnderATiK

Forum Bağımlısı
Tepki
755
İsim
Mustafa Önder ATİK
Bisiklet
Giant
@jamesjoice

Çocuğun boyu kilosu kaçtır. Hafiflik önemli bi unsur ama acaba çocuğunuza göre 250 300 ytl ye bi bisiklet bulabilecekmisiniz biraz düşünürücü bir durum

Sevgi ve Saygılarımla

Mustafa Önder ATİK

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Scott Voltage-600 ytl
http://www.erdoganlarbisiklet.com/store/images/voltage%20jr%2020.jpg

Scott Scale-650'ye yakın
http://www.erdoganlarbisiklet.com/store/images/8a56Z4SM76kZ7jIyzLGB0OXcsmavUYkZ.jpg

Bianchi Black Power - 250 YTL cıvarı
http://www.erdoganlarbisiklet.com/store/images/black_power.jpg

Bir de Bianchi'nın Sword modelı var ama bence usttekı daha guzel, tabı kucugun fıkrı de onemlı burada.
http://www.bianchi.com.tr/2006/bisiklet/imageBig/sword.jpg

MustafaOnderATiK

Forum Bağımlısı
Tepki
755
İsim
Mustafa Önder ATİK
Bisiklet
Giant
@ateze

En üstten 2. Scoot bisikleti önerebilirim. Çocuğa da sorun. Gerçekten iyi seçimler yapmışsınız. Scoot lar takdir toplayan ve kalitesi kabul görmüş bir bisiklet markasıdır. Sizinde memnun kalacağınıza eminim. Ben kendim Scoot kullanmadım ama kullananlar yazıyı farkedince görüşlerini sizlerle paylaşacaklarına eminim.

Sevgi ve Saygılarımla

Mustafa Önder ATİK

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@MaNiaC_oF_BiKe

Ben kulanıyorum Scott ve Scale'ı cocugunuza sıddetle onerırım, ılerısı ıcın de ıyı bır adım olur bence, ama fıyatı bıraz tuzlu sızın belırttıgınız butceye gore, sanırım Bianchi Black Power daha uygun olacak sıze, ama arkadasın da dedıgı gıbı Scale kesınlıkle cok ıyı bır secım olur.
Şimdiki çocuklarda çift amortisörlü hastalığı var, bunun da cok gereklı olmadıgını guzelce ızah edıp sadece on amaortısoru olan bır modele yonlendırın oğlunuzu, kolay gelsın secımınızde bol sans eee baba olmak kolay degıl :)

jamesjoice

Daimi Üye
Tepki
301
MaNiaC_oF_BiKe
Çocuğun boyu kilosu kaçtır. Hafiflik önemli bi unsur ama acaba çocuğunuza göre 250 300 ytl ye bi bisiklet bulabilecekmisiniz biraz düşünürücü bir durum
20 kiloyu geçemedi bizim eleman. Boyu da normalden uzun değil. Bu sebeple 20'' bir ürün gerekiyor.

GEOTECH PONY gibi bir ürün var ama vitessiz olduğu için son tercihim.
(link)

Scott Scale güzel bir tercih, üstelik kardeşine de kalırdı ama o kadar bütçe ayırabilir miyim bilmiyorum. Bana sorsan ayırırım ama anneleri biraz zor kandırılıyor. :D
Ona benzer CORRATEC X TRAIL KID 20 var o da fiyat bakımından bekler.
Önerilerin ve ilgin için teşekkür ederim.

• Beğen
Tepkiler: MustafaOnderATiK

jamesjoice

Daimi Üye
Tepki
301
ateze

Dediğiniz gibi en güzel tercih Scott Scale veya onun ayarında bir bisiklet olur.
Bianchi Black Power'ı gördüm. Renk ve şekil olarak hoş bir bisiklet. Bana biraz ağır gibi geldi. Bir de 6 vites. Onu da düşünüyorum.

24'' için bu fiyat aralığında alternatifler var ama rahat kontrol etmesi bakımından fazla büyük bisiklet almamak gerekiyormuş.
Çocuğun bisiklet konusunda şu olur, bu olmaz gibi bir derdi yok çok şükür.
İlgi ve önerilerin için teşekkür ederim.

• Beğen

MustafaOnderATiK

Forum Bağımlısı
Tepki
755
İsim
Mustafa Önder ATİK
Bisiklet
Giant
Profilinizi inceleme şansım oldu. Koceli şehrindenmişsiniz. Kocaeli her türlü imkanı ve ortamı ile bisiklet sporu ve bisikletli bir yaşam için çok elverişli ve güzel bir şehir. Benim Brisa Spor dan arkadaşlarım vardı oradan biliyordum Kocaeli yi.

Her neyse inşallah maddi anlamda dengeleri ve gerekli imkanları sağlayıp çocuğunuza güzel bir bisiklet alma fırsatınız olur . Gönül ister Scoot Scale gibi bir bisiklet alabilesiniz. Herşeyden önce hayırlısı olsun. İyi alışverişler.

Sevgi ve Saygılarımla

Mustafa Önder ATİK

• Beğen
Tepkiler: jamesjoice

jamesjoice

Daimi Üye
Tepki
301
MaNiaC_oF_BiKe
Dediğin gibi ulaşım ve spor aracı olarak bisikleti kullanma bakımından çevre olanaklarımız gayet iyi. Ancak bisiklet, bisiklet parçası ve aksesuar konusunda orta ve üst seviyede beklentileri karşılayacak satıcılar yok. İstanbul yakın olduğu için bu sorunuda aşabiliyoruz.
Çocuklara bisiklet sevgisini çekirdekten aşılamak lazım ki ileride beraber gezi yapabilelim. Bakıyoruz artık.

• Beğen

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
voltageyi öneririm yaptığı hatalara katlanabilecek sağlam bir bisiklet ;)

Koray Karaman

Forum Bağımlısı
Tepki
752
Kesinlikle scott scale'yi öneririm..Voltage'da güzel bir bisiklet ama scale'ye göre çok ağır..

jamesjoice

Daimi Üye
Tepki
301
gurkankas, KoraY1459 öneriler için teşekkürler.
Bakalım bir de İstanbul'a gidip bisiklet bakmak istiyorum. Görerek almak daha iyi oluyor. Bazen şartları zorlamak istemesen de gaza gelebiliyorsun.

ida degirmenci

Aktif Üye
Tepki
56
bence scott'tan once almaya karar verdiğiniz bisiklet olursa, almadan once scott bayiilerinden biriine uğramayı unutmayın !eminimki fikriiz değişecektir;)

• Beğen

MustafaOnderATiK

Forum Bağımlısı
Tepki
755
İsim
Mustafa Önder ATİK
Bisiklet
Giant
@jamesjoice

Eğitimci insan bir farklı oluyor. Dediklerinizde çok haklısınız. Sizleri takdir ediyor sevgiyle selamlıyorum. Aslında eşinizide kendi hobinize çekmeyi deneyip bunu aile boyu yapmayı deneyebilirsiniz. Gerçi imkanlr şartlar ve durumlar ne kadar el verirse. Gerçekten çok cana yakın ve sevecen bi babasınız. Hep böyle olmanız dileklerimle ve çocuğunuza iyi bir baba örneği olmanız dileklerimle.

Sevgi ve Saygılarımla

Mustafa Önder ATİK

jamesjoice

Daimi Üye
Tepki
301
MaNiaC_oF_BiKe
Çok teşekkür ederim. Bir çok baba öyledir zaten. Ailece bisiklete binebilmek gerçekten güzel olurdu ama kendi adıma kırdığım önkabulleri başkaları için de yapabilmek her zaman kolay değil. Okula arabasından başka bir vasıtayla giden tek öğretmen ben olmam ve araba satın almak için herhangi bir heves duymamam herhalde korunması gereken bir iddia.
Bizleri de bu bisiklet sevgisi tanıştırıyor, yakınlaştırıyor.
Sağolasın.
İmkanlar hep mazeretimiz farklı açılardan da bakmak gerekiyor imkan düşününce.
Yani araba vergisi, benzin ve tamir masrafına vermemiş olduğum senelik 2000 ytl her türlü bisikleti almak için yeterli aslında. Tabii o para da cebimizde durmuyor malesef. Olduğu kadar artık.

• Beğen

MustafaOnderATiK

Forum Bağımlısı
Tepki
755
İsim
Mustafa Önder ATİK
Bisiklet
Giant
:) Sizinle sohbet etmek çok hoşuma gidiyor. Size has değil. Genelde belli bi olgunluğa erişmiş kendini bilen bilgili kültürlü sohbet etmeyi ve fikirlerini paylaşmayı bile bilen insanlara karşı içimde bir sempati var. Onlrala sohbet etmek tecrübelerini paylaşmak ve fikirlerini almak benim hoşuma gidiyor. Geneldede amacıma göre hareket ediyorum. Herkesle iyi geçinmeye çalışıyorum. Sizde iyi bir insansınız. Tekra ilgi , düşünce ve sohbetiniz için teşekkür ederim.

Sevgi ve Saygılarımla

Mustafa Önder ATİK

• Beğen

IamJoe

Üye
Tepki
17
paranız varsa voltage ama bütçem kısıtlı derseniz bianchi black-power da qüzel.Ama voltage favorimmm