8.viteste gelen ses?

BF Okuru

Üye
Tepki
2
merhaba arkadaşlar,yeni bisiklet aldım scott kadroya sedona 711 parçalarını koydurttum,bugün ilk defa bindim ama 8.viteste aynakoldan ya da göbekten tıkır tıkır sesler geliyor,diğer viteslerde sürerken böyle bir sorun yok,nedeni ne olabilir acaba,teşekkürler

Scudo

Onur Kahraman

Forum Bağımlısı
Tepki
853
ön attırıcıya zincir sürter,tır tırrr sesler gelir.vites ayarı gerekir.telle biraz oyna düzelir;)ben oynadım biraz telle sonra kendimde anlamadım düzeldiğini.

lindemann

Forum Bağımlısı
Tepki
1.151
@hayko-cepkin

Hangi telle oynuyon, konuyu acsana biraz hocam. ben de aynı dertden muzdaribim....

Onur Kahraman

Forum Bağımlısı
Tepki
853
abi ön attırıcını telini gevşet-sık dene.ses gider.çok sıkınca vites 1de iken 3e atar.siz resim ile gösterin sorunu yardımcı olurum.

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Ses normal, zaten on dislide zincir en ufakta iken, arkada da en ufak disliyi (hatta en ufak 3 disliyi) kullanmak pek tavsiye edilmez. Zincirin konumu fazla capraz oluyor, hem zincir icin iyi degil, hem de bu tip problemlere yol acabiliyor.

bahadır26

Üye
Tepki
0
bendede aynı sorun var servise götürdüm. adam ücretli yapıldığını söyledi. sizinkilerde öyle mi acaba?

fanatikcimbomlu

Forum Bağımlısı
Tepki
227
benim bisikletimin servisi benim bizim burdaki 2 bisikleklet doktorumuz sayesinden ogrendim ve uyguyuyorum:D

toprakec

Daimi Üye
Tepki
69
2.6 , 2.7 , 3.6 , 3.7 hep tıkırtı ıkarıp rahatsı ediyor beni bugün iyicene sapıttı arka attrıcı zincir sabit durmuyor bir aşağı düşüor hızlanıca sonra geri çıkyor 3 gün önce servise gitmiştim yeter artık:( sabredip daha sağlam bişey alsaydım keşki

BF Okuru

Üye
Tepki
2
yorum yazan arkadaşlara teşekkürler uzun süredir bakamadım konuya
bisikletçiye de sordum yeni aldığımı söyleyince biraz kullan düzelir dedi

Faik BİLGİN

Forum Demirbaşı
Tepki
170
Arkadaşlar bende yeni dişli aldım ama ayna kol 3. arka 7.vites iken tam 2 pedal çevirmemde 1 kez garip bir ses geliyor.Dişliyi takalı 1 hafta oldy.Bunun bir alışma süresi varmıdır?Yada benim arka göbek milnde çok az bir yamukluk var bu sorun ondan kaynaklanabilir mi?