8 mart dünya kadınlar günü amatör balıkçılık yarışması

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında Nedret Günaydın tarafından paylaşıldı.

 1. Nedret Günaydın

  Nedret Günaydın Onursal Üye

  Kayıt:
  29 Ocak 2007
  Mesajlar:
  4.654
  Beğeniler:
  3.755
  Şehir:
  Avrupa Yakası
  Seviye:
  BAYANLARA ÖZEL AMATÖR BALIKCILIK YARIŞMASI  AVDOĞA DERGİSİ 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ AMATÖR BALIKCILIK YARIŞMASI

  İSTANBUL


  YER: Paşalimanı Sahil Parkı (Üsküdar Şehir Hatları iskelesinden 50 metre sonra Kuzguncuk istikametine doğru)


  TARİH: 8 Mart 2009 Pazar günü  SON KAYIT TARİHİ: 8 Mart 2009 SAAT: 10.30


  AMAÇ: Öncelikle 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde, ; Türk Kadın;ının sosyal hayata katkısı, üreticilik, beceri,yaratıcılıklarının ve sabırlarının sınanmasını; amaçladığımız bu yarışmada, öte yandan; Sportif amaçlı amatör olta balıkçılığını kamuoyuna tanıtmak, amatörlük ruhunu geliştirmek, çevreye ve yaban hayatına karşı sorumlu bir şekilde yürürlükteki kanun , tüzük ve yönetmeliklere uyulmasını sağlamak; ve nihayet ; yarışma heyecanı ile amatör olta balıkçılarını bir araya getirerek, onları kaynaştırmak, yarışma kültürü, paylaşım ve yardımlaşma anlayışını geliştirmek; amaçlanmıştır.


  KAPSAM: Ülkemiz kadınların tamamına açık olarak ve toplumun tüm kesimlerini kapsayacak şekilde düzenlenen bu organizasyona 16 yaş üstü tüm kadınlarımızın katılımına özen gösterilmiştir. Türkiye;de ilk defa düzenlenecek olan bu organizasyonu tanıtım amacıyla , Amatör Balıkçılık Dernekleri ve İnternet siteleri ile Gruplar düzeyinde davet usulü ile duyurulması uygun görülmüştür.
  YARIŞMA ŞARTNAMESİ

  8 Mart Dünya Kadınlar Günü için düzenlenmiş olan organizasyona aşağıda bildirilen şekil ve şartları taşıyan tüm kadınlarımız katılabilir.

  1380 sayılı Su Ürünleri Kanunu, Su Ürünleri Yönetmeliği ve 2/2 numaralı Amatör (Sportif) Amaçlı Su Ürünleri Avcılığını Düzenleyen Tebliğ hükümlerine kesinlikle uyulacak olup;


  Katılımcı Sayısı: Sağlıklı ve güvenli balık avı yapabilmek amacıyla katılımcı sayısı sınırlandırılmıştır. Katılımcılar müracaat sırası dikkate alınarak numaralandırılacak ve belirlenecektir.

  Yarışma Yeri: Organizasyona ve yarışmaya sadece katılımcı numarası almış olan bayan yarışmacılar, organizasyon için tahsis edilen ; özel av teknesinde; olmak kaydıyla katılabilirler. Katılımcı numarası almış dahi olsa sahilden veya başka bir tekneden balık avlayanlar yarışma dışında kalacaklardır.

  Yarışma Süresi: Yarışma 8 Mart 2009 Pazar günü belirlenen av teknesinde saat 10:45 de başlayacak ve saat 14:30 da bitecektir. İlan edilen süre öncesindeki ve sonrasındaki avlar kategori dışında bırakılacaktır.

  Yarışmacı Katılım Ücreti : Müracaat sırasına göre belirlenen yarışmacılardan katılım bedeli olarak 15,00 TL katılım payı alınacaktır. Diğer tüm giderler sponsor firmalar ve Organizasyon Komitesi tarafından üstlenecektir.

  Güvenlik: Toplanma Bölgesindeki ve Teknedeki teknik şartlar komite tarafından bildirilecek, güvenliği ve sağlıklı yarışmayı bozucu her türlü davranış diskalifiye sebebi sayılacaktır.

  Sağlık: Önemli derecede sağlık sorunları olan, sinir ve asabi rahatsızlıkları olanlar ile alkollü olanlar yarışma alanına alınmayacaktır. Yarışmacılar yanlarında kumanya ve alkolsüz içecek bulundurabilirler.

  Giyim: Yarışmacılar ve diğer katılımcılar hava ve ortam şartlarına göre gerekli giysi bulundurmak zorundadır. Yarışmacıların yanlarında kıymetli eşya bulundurmamaya özen göstermesi ve balık avına mani olacak aksesuar takmamaları gerekmektedir.

  Yarışma Denetimi: Organizasyon başlangıcından itibaren belirlenen program sonlanmadan önce hiçbir şart altında sahil şeridine çıkılmayacak ve bu konudaki talepler dikkate alınmayacaktır. (Önemli bir yaralanma veya sağlık sorununda Deniz polisi ile yardımlaşılacaktır.)

  Yarışma Gereçleri: Yarışmacılar tekne avına uygun 2-3 parça veya teleskopik tip 3,00 metreden daha uzun olta kamışı, yeterli uzunlukta misina sarılmış makine, çapari tipi köstek ve livar olarak kullanmak üzere 20 litreden büyük olmayan kova ile yarışmaya katılacaklardır.

  Değerlendirme: Her yarışmacı sadece kendi adına yarışabilir. Hiçbir şekilde avların birleştirilmesi, dışarıdan avlanmış balık temin edilmesi söz konusu değildir. Bu yöndeki tüm işlemler yarışma dışında bırakılacaktır. Yarışma sırasında oltaların birbirine karışması durumunda avlanan balık hangi oltanın ucunda ise av o yarışmacının sayılacaktır.

  Ödüller: Yarışma tek kategoride cins ve büyüklüğe bakılmaksızın kilo olarak değerlendirmeye alınacaktır. En fazla yakalanan (kg olarak) balık kategorisinde ilk 3 dereceye girenlere kupa ve çeşitli hediyeler verilecektir. Dereceye giren yarışmacılar sadece bir dalda ödül alabilirler.  NOT: Bu organizasyon için tahsis edilen tekne ile yarışma yapılacaktır. Belirlenen yer ve sürede başlayacak olup, hedeflenen istikamet dışında bir bölgeye gidilmeyecektir. Yarışma sırasında hiçbir şekilde propaganda, huzuru ve düzeni bozucu eylem, diğer yarışmacıların güvenliğini tehdit edici hareket yapılmasına izin verilmeyecektir. Aksi davranışlarda bulunanlar Adli Makamlara bildirilecektir. Yarışma teknesine çocuk ve Organizasyon Komitesi dışında erkek yarışmacı kesinlikle alınmayacaktır.  erkekler kategorisinde 2007-2008 tarihlerinde yapılan yarışmalarda iki yıl üst üste 1. lik derecelerim var.
  eğlenmek amaçlı değişik ve güzel bir organizasyon,herkese iyi eğlenceler ve rast gele diyorum.
   
  ateze bunu beğendi.
 2. sports-man

  sports-man Onursal Üye

  Kayıt:
  13 Aralık 2004
  Mesajlar:
  3.451
  Beğeniler:
  4.382
  Şehir:
  Acıbadem/Kadıköy
  Seviye:
  Tuttuğunuz balıklarııı:) bisikletinizde taşırrrrsınız artıkıııın:D

  " Bol Sporlu ve Pedallı Günler "
   
  Nedret Günaydın bunu beğendi.
 3. gizer

  gizer Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  28 Kasım 2006
  Mesajlar:
  414
  Beğeniler:
  172
  Şehir:
  İstanbul
  Seviye:
  Balık tutmak için bahane çook:)
   
  sports-man ve Nedret Günaydın bunu beğendi.
 4. günkut

  günkut Aktif Üye

  Kayıt:
  29 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  164
  Beğeniler:
  401
  Şehir:
  istanbul
  Seviye:
  Bir ülkede ne kadar özgüveni yüksek ve katılımcı kadın varsa o ülkenin erkekleride o orantıda kişiliklidir.Kadınlar adına gösterdiğiniz bu kişilikli ilgiden dolayı sizi kutlarım.Çalışmalarınızda başarılar dilerim..
   
  ateze, sports-man ve Nedret Günaydın bunu beğendi.
 5. naz34

  naz34 Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  10 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  844
  Beğeniler:
  1.298
  Şehir:
  Pendik, İstanbul
  Bisiklet:
  Carraro
  Seviye:
  Nedret bey merhaba

  üzülerek yazıyorum...
  Hangi garip düşünce ve sebep ile bilmiyorum ama ne yazık ki, :(

  AVDOĞA DERGİSİ nin düzenlemek istediği,
  8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ AMATÖR BALIKCILIK YARIŞMASI ...İPTAL edilmiş..

  İlgili sitede
  Mehmet KUNDAK
  A S O B D E R
  Yönetim Kurulu Başkanı'nın yazısına göre:
  8 Mart pazar günü yapılacak etkinlik için İstanbul Emniyet Müdürlüğünden gerekli iznin verilmediğini bu nedenle de organizasyonun iptal edileceği...

  simendifer adlı üyenin yazısına göre:
  "organizasyon, düzenleneceğini duyurduğumuz tarih için iptal edilmiş olup, belirli olmayan bir tarihe ertelenmiştir bilginize..........."
  şeklinde bir açıklama var....

  Bilgilerinize..
   
  ateze bunu beğendi.

İlginizi Çekebilir

IMG_20150520_231856.jpg
Merhaba dostlar hemen her bisiklet süren selenin sert ve rahatsızlığından şikayet etmiştir ve çoğu kişi de belki utangaçlıktan belki rahat hissetmediğinden ya da maddi olarak pahalı olmasından...
6.png
Strava'cıların korkulu rüyası dijital epoyu konuşuyoruz bugün :D Sportmenliğe aykırı davranan bu KOM avcılarının bunu neden yaptığını, nasıl yaptığını, ve bunu nereden anlayabileceğimizi...
andy-schleck-tour-de-france-2011.jpg
1988 İtalya turunda Andy Hampsten’in Passo di Gavia tırmanışı efsanedir. Hampsten, o tırmanışta pembe mayoyu ele geçirmişti, ancak, turun bitmesine hala 8 gün vardı ve Gavia etabını kazanan Erik...