8 jant telim olsa bir lastikte...

Banu B.

Forum Bağımlısı
Tepki
306
arkadaşlar gülebilirsiniz ama,

jantlarda az tel olduğunda ben görüntüsel olarak çok mutlu oluyorum.:)

bisikletim trek 4300. orijinal hali ile durmakta. ama jant ve telleri değiştirsem, hele ki az jant teli olsun mtb ye uygun olsum desem model öneririmisiniz? ayrıca bütçesel anlamda bilgilerinizi paylaşırmısınız:)

teşekkürler,

Scudo
T

Tuğrul

Misafir
Jant telini azaltmak yetmez,çember ve göbeklerinde değişmesi gerekebilir.Üst model üreten markaların, bu tipte jant setleri var,ama çok pahalı(Bisikletinizden bile )

Banu B.

Forum Bağımlısı
Tepki
306
pahalı olabilecğini biliyorum. ben ne kadar olur diye sormuştm.? jantın da değişeceğini biliyorum...

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
8 tel birazcık efsane bir rakam olurdu :).
Ancak Shimano'nun 16 telli setleri var. Üstelik sağlı sollu telleri aynı hizada örüyorlar :). Görüntü 8 telli gibi oluyor.
Örneğin; Shimano WH-M535
http://www.bekkoame.ne.jp/%7Ey.ohyama/shopping/parts/photo-small/whm535.jpg

Banu B.

Forum Bağımlısı
Tepki
306
offf süper buu işte...
.. demek benim beğendiğim bu.. görüntü süper... tüm değişecek ekipmanları ile maliyetini biliyorsan yazabilirmsin halil.göbek, jant vb. lastik de değişmesi gerekir mi?

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
@Tuğrul

Tuğrul Abi bu fiyat aralığında Mavic, Shimano, DT Swiss, Spinergy gibi yarışçıların sıkça tercih ettiği markaların TOP modelleri var.
Ancak Bazı az telli modeller var ki onların da fiyatları 200-250 dolar seviyelerinde... Hobi binicileri için görselliğin ön planda olduğu ürünler bunlar.
Büyük abilerinden farkları genellikle ağırlık, tubeless kullanım, rulmanlı göbekler, esnemezlik vs olarak değişiyor.

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
@cobike

Benim örneğini koyduğum setin tahmini fiyatı 250 $ seviyelerinde. Ancak bu bir jant çemberi değil, bir jant seti. Yani göbeği, teli, çemberi özel ve hazır halde satılıyor.
Değiştirmeniz gereken tek şey de bu set zaten. Lastik vs değiştirmeye gerek yok. Ancak Tubeless (iç lastiksiz) sisteme geçiş yaparsanız o zaman işler değişir :).

Banu B.

Forum Bağımlısı
Tepki
306
@HaliliOzturk

çok teşekkürler...

bizim de kaçkardan araştırmalarımız 215-250 dolar arasında zaten... okdir.
şimdi ikincielde piyasası var mı ona bakayım...

çok sağolun...

T

Tuğrul

Misafir
@HaliliOzturk

Hımm Shimano hiç aklıma gelmemişti.:DJant diyince benim aklıma direk Mavic geliyor:)

Baki Berk Kayalar

Forum Bağımlısı
Tepki
1.208
Bu az telliler giderek benimde çok ilgimi çekiyor ama biraz tuzlu olması beni vazgeçiriyor:(

Banu B.

Forum Bağımlısı
Tepki
306
gerçekten görüntğ çok cezbedici. giderek bu olaya yaklaşıyorum sanırım:)

Banu B.

Forum Bağımlısı
Tepki
306
@gürsel

süpermiş. ama ben 16 tel olsun konusunda ısrarcıyım sanırım. o tenha görüntü beni cezbediyor:)

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
Mavic crossroc ta 20 telliydi sanırım yanlış hatırlamıyorsam...

Banu B.

Forum Bağımlısı
Tepki
306
@H.Çağrı

onun da fotosuna bir bakayım... belki fena değildir...

Banu B.

Forum Bağımlısı
Tepki
306
baktım:( ama benim istediğim gibi değil sanırım...ama yinede tavsiye için teşekkürler...

Burak Meşe

Forum Demirbaşı
Tepki
260
Tel sayısı azaldığında dayanıklılıkta herhangi bir problem yaşanır mı ? Sonra seti yamultup hurdacıya satmakta insanın içine oturur :D

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
Shimano WH-M540 jant seti 16 telli olmasına rağman dağlara taşlara vurup kayalara tepeler efelik taslayabilecek kadar sağlam bir settir... DÜnyanın en çok kullanılan DH jant seti Mavic DeeMax 28 tellidir mesela... Az telli olunca sağlamlıktan ödün verilmez...