8 haftada kanser temizlendi

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında Nedret Günaydın tarafından paylaşıldı.

 1. Nedret Günaydın

  Nedret Günaydın Onursal Üye

  Kayıt:
  29 Ocak 2007
  Mesajlar:
  4.654
  Beğeniler:
  3.755
  Şehir:
  Avrupa Yakası
  Seviye:
  Kendi hücrelerinden üretilen bağışıklık hücreleri vücuduna şırınga edilen 52 yaşındaki bir cilt kanseri hastasındaki kanserli tümörler, sekiz haftalık tedavi sonunda temizlendi. Tedavinin sona ermesinden bu yana hastada 2 yıldır hastalığın izi görülmedi.

  NTV-MSNBC VE AJANSLAR
  Güncelleme: 17:16 TSİ 19 Haziran 2008 Perşembe


  ATLANTA - LONDRA - ABD’de bir yıldan az ömrü kaldığı söylenen ağır cilt kanserine yakalanmış bir kişi, yeni bir deneysel tedavi yöntemiyle tamamen iyileşti. Daily Telegraph gazetesinin haberine göre; bir kanser hastası, kendi hücrelerinden üretilen bağışıklık hücreleri vücuduna şırınga edildikten sonra, tamamen iyileşti. Tedavi öncesinde kanserli hücreler hastanın akciğerlerinden birine ve lenf bezlerine sıçramıştı.

  İlk kez uygulanan bu tedavi yöntemine göre, 52 yaşındaki bir cilt kanseri hastasındaki kanserli tümörler, sekiz haftalık tedavi sonunda temizlendi.

  Tedavinin temeli, hastanın bağışıklık sisteminin hızlandırılmasına dayanıyor
  Doktorlar, hastanın kanser hücrelerine karşı en etkili mücadeleyi yürüttüğü belirlenen ve vücutta seyrek bulunan bağışıklık hücrelerinden yani akyuvarlarından bir miktar aldı, sonra klonlama yöntemiyle bunlardan milyarlarcasını üretti ve savaşa devam etmeleri için vücuda yeniden şırınga etti.

  Tedavinin sona ermesinden bu yana hastada iki yıldır hastalığın izi görülmedi.

  Bu araştırmada herhangi bir rol almayan New York Üniversitesi Kanser Enstitüsünden cildiye uzmanı Dr. Darrell Rigel, “bağışıklık sistemi tedavisi öldürücü cilt kanserinin ilerlemiş döneminde en umut verici yaklaşım haline geldi” dedi. Bununla birlikte, bağışıklık sisteminin hızlandırılmasına dayanan deneysel tedaviler hala tutarlı bir tedavi yöntemi olmaktan uzak görülüyor. Son çalışmada 9 hasta üzerinde denenen tedavi sadece bir hastada olumlu sonuç verdi.

  Daily Telegraph, uzmanların, bu yöntemin kanser tedavisinde çok önemli bir ilerleme olabileceğine dikkat çektiğini aktarıyor. Ancak, New England Journal of Medicine dergisinin bugünkü sayısında yer alan habere göre, küçük bir deneysel çalışmada sadece 52 yaşındaki bu hastada başarı sağlanmış olması, doktorların tedavinin genel olarak başarılı olabileceğine ilişkin iyimserliğini engelliyor.


  kaynak: ntvmsnbc
   
 2. Haşim Okyay

  Haşim Okyay Onursal Üye

  Kayıt:
  17 Ocak 2008
  Mesajlar:
  5.246
  Beğeniler:
  4.705
  Şehir:
  İstanbul
  Seviye:
  Evet abi ya, sabah evden çıkmadan izlemiştim tv. de haberini.
   
 3. lepidoptera

  lepidoptera Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  6 Kasım 2007
  Mesajlar:
  461
  Beğeniler:
  479
  Şehir:
  Samsun
  Seviye:
  Bende bugün gazetede okudum.Kanser hastaları için bir umut ışığı olabilecek bir çalışma.Ama yaygın hale gelene kadar birçok deney yapılmalı.Ayrıca çok pahallıymış.Umarım çok kısa bir zamanda yaygınlaşır ve birçok insanın sağlığı kavuşmasını sağlar
   
 4. #4
  Nedret Günaydın

  Nedret Günaydın Onursal Üye

  Kayıt:
  29 Ocak 2007
  Mesajlar:
  4.654
  Beğeniler:
  3.755
  Şehir:
  Avrupa Yakası
  Seviye:
  çağımızın vebası şu anda kanser hastalığı,
  yaradanımız tüm hastalarımıza şifalar versin.
   
 5. Haşim Okyay

  Haşim Okyay Onursal Üye

  Kayıt:
  17 Ocak 2008
  Mesajlar:
  5.246
  Beğeniler:
  4.705
  Şehir:
  İstanbul
  Seviye:
  Amin :dua:
   

İlginizi Çekebilir

604136_10151528665302769_722716731_n.jpg
Bisiklet almak için sayısız sebep bulunabilir :) Kilo vermek de popüler sebeplerden biri... Ben, ilk yol bisikletimi aldığımda 3 ayda 11 kilo vermiştim. [ATTACH] Yeme alışkanlığımda da hiçbir...
upload_2015-12-13_13-31-13.png
Bisiklete başladığım 2011'den beri 65-70 arasında gider gelirim. Bir ara 63'ü gördüm ama yüzüm öyle çöktü ki beni gören hayalet görmüş gibi olduyordu; tanıdıklarım sağlığımdan şühe ediyorlardı....