750TL Şehir bisikleti

abdullah0732

Aktif Üye
Tepki
18
Bisiklet
Atala
Merhabalar arkadaşım maksimum 750 tl şehir bisikleti alacak neler önerirsiniz? Kilitlemeli maşa olursa güzel olur o fiyata var mı bilmiyorum.

Scudo

abdullah0732

Aktif Üye
Tepki
18
Bisiklet
Atala
Legarda 1621 830 tl civarında var daha uygun bir bisiklet var mı? Maksimum 750tl istiyor.

vatan

Daimi Üye
Tepki
115
İsim
Vatan
Bisiklet
Mosso
salcano city fun 70

BF Okuru

Üye
Tepki
1
Mosso bayisine giderseniz o fiyata anında dusecektir. Tavsiyem düz maşa almaniz, maşası cok kötü aletin hic degilse düzün agirligi az olur tabi tercih sizin.

AliMurat

Daimi Üye
Tepki
171
İsim
AliMurat
Bisiklet
Sedona
(link)
bunun gibi birşey olabilir.

7haiku

Daimi Üye
Tepki
379
İsim
Ömür
Bisiklet
Diğer
Mosso Legarda 1521 MSM V kullanıyorum. 1000 km. civârındayım. Ben memnunum. Kullanım amacıma göre aldım; kadroda sıkıntı yaşamadığım sürece sanırım bir daha bisiklet almam, zorunluluk hâlinde parça değişimine giderim.
Bayisinden alırsanız 1621 MSM V' yi 750 gibi bir fiyata alabileceğinizi düşünüyorum. Maşa kilidi kışın bir ara kendiliğinden işlemez hâle geldi, sonra düzeldi. Son haftalarda kilitlediğim halde yaylanıyorum :) Belki bakımla düzelecek, bilmiyorum ama, bozuk yolda hattâ asfaltta giderken birden asfalt çatlaklarına denk geldiğimde iyi ki düz maşa almamışım diye içimden geçirdiğim de oluyor; çünkü birkaç kere bu çatlakları el bileklerimde ve omuzlarımda biraz hissettim. Bunun yanı sıra Zoom maşa da pek kaliteli sayılmaz. Düz maşa alırsanız hem hafif olur (benim için hafiflik belirleyici değil, önemsemiyorum), hem de bisikleti 50-60 lira daha ucuza almış olursunuz. Fiyat/verim bakımından bence çok iyi.

7haiku

Daimi Üye
Tepki
379
İsim
Ömür
Bisiklet
Diğer
Benim boyum 170-171 santim. İç bacak boyum 76/77 gibi hatırlıyorum. M kadro tam oldu. Satıcı önce L getirdi, kadroyu bacaklarımın arasına aldığımda ayak tabanlarım yere değmiyor, parmak uçlarımda durmak zorunda kalıyordum. Okuduğuma göre doğru olansa, kadro bacaklarınızın arasındayken ayak tabanlarınız yere değmeli, kadro ile apış aranız arasında 2-3 parmak boşluk kalmalı. M kadroda ayak tabanlarım yere tamâmen değdiğinde 1 parmak boşluk kalıyor-kalmıyor..

Gixxer

Forum Demirbaşı
Tepki
400
İsim
Yiğit Tabas
Bisiklet
Focus
Kron xc500 Mekanik disk var bende. Ön amortisör kilitlenebilir. Şehir bisikleti değil ancak ince lastiklerle şehirde kullanıma elverişli hale gelebilir. Profilimde ilanı mevcut, ikinci el düşünüyorsa bi göz atabilir. 650TL

BF Okuru

Üye
Tepki
1
@abdullah0732

Digerinin sıkıntı cikarip durmasindan iyidir :) bisikletin görüntüsü gercekte baya güzel, vitesleri vs.de iyi gayet kullanisli bir alet. Bende dag bisikleti var sehirde cok hantal kaliyor 1.70 lastik aldigim halde. O alet baya atik kaliyor benimkinin yaninda