750 Liraya Kadar 2. El MTB Alacağım Deneyimsizim YARDIM

Tepki
0
Arkadaşlar yaklaşık 700-750 liralık bir bütçem var ki bu limitimin sonu. Düşündüm ki sıfır 700 lük bir şey alacağıma 2.el ama 1000 liralık ve daha iyi bir şey alayım. Doğru karar mı bilmiyorum ama size danışacağım şimdi. Piyasadaki bütün bu aralıktaki alternatifleri inceledim Carraro 419,420,436;Kron xc 250,500;whistle 1162; sedona borla vs. En son 2. el bir Carraro 436 Daytona buldum. Daytonayı yukarda saydıklarımdan daha çok istiyorum çünkü hidrolik disk frene ve daha iyi donanıma sahip tipide çok hoş. İlerde ağırlık düşürme adına üzerinde oynayabileceğim(sele borusu,gidon falan) ve yükseltip uzun süre kullanmaya devam edebileceğim birşey olsun istiyorum. Günlerdir gece gündüz bakınıyorum durmadan nolur yardım edin.

SORU 1.) 2011 model Carraro 436 Daytona [730TL]:
- 2011 şubatta alınmış,
-760 km yapmış,
-fabrika çıkışından farklı olarak üzerinde Marathon Plus lastikler olan (ki bu 760 km bu lastiklerle yapılmış marathon plus değerli ama bir yıllık hali ne eder bilmiyorum).

Sizce bu fiyat nasıldır? 2012 sıfırı 948 lira bu arada (bulabildiğim en ucuz)

SORU 2.) Yok bu olmaz derseniz alternatif ne önerirsiniz dediğim fiyat aralığında sıfır yada 2. el

Scudo

Osman D.

Forum Bağımlısı
Tepki
261
Bisiklet
Cube
ben de yaklaşık olarak aynı aralıkta bisiklet arıyorum :) arastırmaya devam ,

Keyifli Pedallar ...

Oguzhan.Pilgir

Forum Bağımlısı
Tepki
434
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Sizin istekleriniz, düşünceleriniz ve yazdıklarınız arasında farklar var. 750TL bütçe başlangıç için iyi bir bütçe, bisiklette deneyimsizim demişsiniz ama alırım ağırlıklarını düşürürüm falan demişsiniz. Bisikletiniz ile profesyonel yarışlara katılmayacaksanız ha 1 kg eksik ha 1kg fazla, çok bişey farketmez.

Birde bütçenizle daha iyi donanımlı bir 2. el almayı düşünüyorsunuz, madem bisikletinizi ilerde yükseltmeyi planlıyorsunuz, o zaman paranızı iyi kadrolu fakat düşük donanımlı sıfır bir bisiklete harcayın, bu bisikleti bir süre kullanın, turlara katılın, deneyim kazanın, gerçekte nelere ihtiyacınız olduğunu, hangi donanıma para harcayıp, hangisinin işinizi gördüğünü ve dolayısıyla değiştirmeye ihtiyacınız olmadığını tespit edin derim ben.

• Beğen
Tepkiler: Sinan Ceylan

ProfessionaL

Forum Bağımlısı
Tepki
700
İsim
Hasan Kılınç
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
eğer uzun süre kullanırım, ileri de parçalarını yükseltirim diyorsanız kadrosu ömür boyu garantili ve sağlam bisikletlere yönelin.

Tepki
0
Galiba orda biraz yanlış ifade ettim dediğim gibi deneyimsizim günlerdir takip ediyorum herkes nasıl 100 gr daha hafifletirim derdinde olunca gerekli birşey olarak algıladım. Yarışlara falan katılmayacağım Odtü de okuyorum arazi turlarına çıkıp, Odtü mtb klübüyle falan takılacağım. Yükseltme kısmında biraz yanlış anlattım kendimi kusura bakmayın

Oguzhan.Pilgir

Forum Bağımlısı
Tepki
434
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Süheyb Bozdemir

estağfurullah, biz naçizane tavsiyelerde bulunuyoruz size yardımcı olmak adına. Bisikletiniz ne kadar hafiflerse sizi o kadar az yorar, elbette hafif bisiklet daha iyidir. Bu yüzden eğer 2.el alacaksanız, mevcut bütçenizle hem iyi kadrolu, hem de donanımı iyi temiz bir bisiklet bulma şansınız var. O zaman zaten donenım yükseltmeye gerek yok. Yada yine mevcut bütçenizle iyi kadrolu düşük donanımlı sıfır bir bisiklet alıp, zamanla donanımını güncelleyebilirsiniz. Her ikisi de bir seçenek, değerlendirmesi size kalmış.

Tepki
0
Yine çok teşekkürler ilk dediğiniz bana daha uygun sanırım. Peki yok mudur bildiği ettiği olan bana şuna bak diye önerebileceğiniz. Bulsam hemen iki gün içinde alacağım.

Yusuf Z. Şipal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.476
Bisiklet
Cannondale
Değerli Bozdemir özel mesajınız var, 0506 604 3663 den ulaşabilirsiniz.

Tepki
0
Arkadaşlar fikri olan yok mudur. Peki bana 800 e kadar sıfır birşeyler önerecek olan var mı. Yarın Ulus yiba çarşısına gideceğim Carraro daytona 950 lira taksitle satılıyormuş ama nakit verirsen 850-800 yapabilirsin belki dediler şansımı deneyeceğim.

Osman D.

Forum Bağımlısı
Tepki
261
Bisiklet
Cube
bu fiyat aralığına carraro 419 - 420 sanslıysanız 436 daytona ve Kron xc500 veya xc750 öneriliyor genelde :) bana da yaklasık bunları önerdiler ...

Oguzhan.Pilgir

Forum Bağımlısı
Tepki
434
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Süheyb Bozdemir

Birde Giant'ın Revel3 modelini incele, sanırım o da 900-950 TL civarı. Giant kadro olarak Carraro'dan daha iyi.

Coşkun Kumru

Aktif Üye
Tepki
33
@Süheyb Bozdemir

Dostum 2-3 hafta kadar önce yiba çarşısından Whistle Miwok 1162 D aldık sıfır, 850 TL ye 12 taksitle... (link) Bi araştır karar verirsen yönlendiririz...

Tepki
0
Oo çok teşekkürler bakmaya devam ediyorum yibaya gitmeden evvel sizinle iletişime geçeceğim mutlaka. Nakit verebilirim ben nakit versem ne kadar daha ucuz olur bir bilginiz var mı. Bahsettiğiniz Whistle Miwok 1162 D için söyleyin mesela. Nakit olsa ne yaparlardı bir fikriniz var mı?

Coşkun Kumru

Aktif Üye
Tepki
33
@Süheyb Bozdemir

Aslında satış fiyatı zaten 1000-1100 TL civarlarında, sıkı pazarlık edersen 800 e alırsın diye tahmin ediyorum... :)

lewent201986

Aktif Üye
Tepki
83
Hocam ben 600 liraya bianchi elite aldım 3 ay önce full deore sistem hidrolik frenli direksiyondan kilitli maşa vs tabiki benimki uzun araştırmalar sonucunda buldum ve aldım 2. elde pek seçenek olmuyor ama bence sıfır bisiklet almak mantıksız bi hevesle alıp bi kenara bırakmış çok kişi var onları bulup değerlendirmek lazım bu aldığım bisikletin şimdiki modelleri 1200-1300 lira arasındandır ben çok memnunum...pazarlık yapmakta çok önemli tabiki:)