700 tl ye bisiklet tavsiyesi

Tepki
4
boyum 1.85 bacaklarım uzundur kilom 78 civarı.

v fren istemiyorum hidrolikte çok pahalı o yüzden mekanik disk fren olsun. v-frenlerin ayarı devamlı bozuluyor ve janta sürtüp duruyorlar ayrıca toza kire dirençsizler. mekanik disk kullandım v frenlere göre daha iyiler. ayrıca daha güzel duruyor.

maşası kitlenebilir ayarlı bişey olsun.

kron xc250 tipi hoşuma gitmedi (tipi full amortisörlü bisikletler gibi duruyor sanki çocuk bisikleti gibi) ayrıca maşası kitlenen cinsten değilmiş
carraro grunge ninde renkleri hoşuma gitmedi eski bisikletimde beyaz-kırmızıydı

üniye git gel yapıcam ayrıca dağa falanda çıkarım

aslında şuna bakıyordum ama artık whistle tr ye gelmeyecekmiş zaten hiç bi yerdede yok
(link)

derken şu bisikleti gördüm. Tip ve renk hoşuma gitti. 29 inç tekerin mtbtr de avantajlarıda bayağı fazlaca. 580 tl ye alabiliyorum.
(link)

şuan salcanoya kafam daha yatkın durumda önerilerinizi bekliyorum. Aslında 700 tl yede çok bi seçeneğim yok gibi.

Scudo

Emre Akcan

Forum Bağımlısı
Tepki
345
Bisiklet
Scott
frenler konusunda doğru düşünmüyorsunuz bence bir araştırma yapın derim

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Emre Akcan

Emre Bey'e katılıyorum. Bence de V fren sistemi üzerine iyi düşünmek gereklidir. Ayrıca boy avaraj üstü olduğu için sizin için esas nokta kadro boyu ve ergonomisi olacaktır. Frenler ve diğer sistemler tercih meselesi, ama kadro yanlışa gelmez. Sıkıntı yaşarsınız.

Tepki
4
@Emre Akcan

ilginiz için teşekkür ederim. Her 3 fren sistemini uzun zaman kullandım kendi çapımda şu izlenimleri edindim.

Mekanikler hem v den hemde hidrolikten daha kullanışlılar. Hidrolikler daha iyi fren v.s olduğu doğru ancak diğer fren sistemlerine göre bakımı, ayarı, sıvısı biraz dert ayrıca yolda bişey olsa tamir etmek diğer frenlere göre daha zor bazı durumlarda mümkün değil. V frenlerin ise janta sürtmeden ayarı yapılması çok zor devamlı janta çok hafifte olsa sürtme yapıyor ayrıca toz-kir-yağ gibi durumlarda frenler olumsuz etkileniyor.

Mekaniklerde ise birkere ayar yaptımmı birdaha ayar istemesi uzun zaman alıyor kire toza karşı dayanıklılar.

Tepki
4
@Erdem Ş.

kadro konusunda size katılıyorum o yüzden kullanan varsa rahatlık konusunda en azından izlenim almak istiyorum olmassa istanbula gidip oradan deneyerek alıcam.

ayrıca daha başka bisiklet modelleride önerebilirsiniz tam karar vermiş değilim.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Esasen sizin isteğiniz ve kullanım tarzınız temeldir burada. Şimdiye kadar anladığım kadarıyla 700 TL'ye mekanik disk fren sistemli ve kadro boyu size uyumlu olması zorunlu bir model arıyorsunuz. Ben size şunları söyleyeyim. Boy avaraj üstü olduğu için kilonuzun 78 olması o kadar da büyük bir avantaj değil. Sizin bisiklete uyguladığınız ağırlık boy nedeniyle daha yüksek bir basınçla aksedecektir. Bu nedenle kadronun sağlamlığını dikkate alıp Whistle ya da KTM'nin modellerine bakın derim. Ayrıca İstanbul'a gelmeniz gereksiz. Bursa'da da işinizi görebilirsiniz. Forum'dan Bursa ikametli arkadaşlarla iletişime geçerseniz, eminim yardımcı olunacaktır.

aykut168

Üye
Tepki
2
Bence siz V-frenli alın Carraro 419 grunge ye bakın derim süper bisiklet