7-8 Ağustos 2010 Uludağın zirvesine gidiyoruz dedik ve gittik

Konu, 'Şehirlerarası Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Orhan Kılıç tarafından paylaşıldı.

 1. Orhan Kılıç

  Orhan Kılıç Bisikletkolik

  Kayıt:
  30 Ocak 2010
  Mesajlar:
  1.487
  Beğeniler:
  2.421
  Şehir:
  İstanbul
  Seviye:
  4 Temmuzda Uludağa günü birlik gidip geldikten sonra bir süre dağ, tepe görmek istemiyorum demiştim. Bülentin ben daha sonra tek başıma ve gerekirse 1 gece Bursada dinlenerek çıkmayı deyeceğim demesi üzerine 1 ay öncesinden yeni bir Uludağ gezisi yapmayı kararlaştırdık. Bülentten rica ettim, lütfetti bu tur duyurusunu yapmama izin verdi. 1 ay boyunca bu konuyu işlediki Yazdık, çizdik, yeri geldi geyik yaptık, yeri geldi ciddi fikir alışverişinde bulunduk. Bu konuda biraz bilgisi olan herkes bizlere yardımcı olmak için bilgiklerini bizlerle paylaştı. Bazıları gidilir dediler, bazıları gidilmez, bazıları ise anlamsız buldular. Herkesin fikirlerinde haklılık payı vardı. Ama bu işe bir kez kalkışmıştık ve her ne olursa olsun çaresiz kalana kadar deneyecektik. Pes etmek yoktu.
  Baştan sınırları çizdim daha doğrusu sınırları kaldırdım. Herkes kendi performansına göre çıkacaktı. Dileyen dilediği yerde konaklayacaktı. Hedef birdi zirveye çıkmak. Dileyen bisikletleri ile çıkacaktı, dileyen treking tarzı, dileyen çıkabildiği kadar çıkacak, dileyen ise kamp bölgesinde günün tadını çıkaracaktı. Herşey öngördüğüm şekilde oldu, herkes kendisini tatmin etti. Aramızda benim burada ne işim vardı keşke gelmeseydim diye düşünen olduğunu sanmıyorum çünkü herkesin yüzü gülüyordu sabah kalktığımızda. Fotoğraflarda katılımcıların kendilerini görmek istediklerini biliyorum. Ama maalesef pek çok kişi bu fotoğraflarda aradığını bulamayacak. Bunun 1. Nedeni geçen çıkışta fotoğraf çektiğim mekanlarda yeniden fotoğraf çekmek istememem ve zirve yolculuğunun parça parça yapılmasındandır. Burada okuyacaklarınız ve görecekleriniz 3 kişinin zirve mücadelesi ve geri dönüşüdür. Artık başlayabiliriz.
  Sabah aksilik Yenikapıda başladı. Ben Metin’e Yenikapı Bursa bileti aldığımı sanıyordum ama görevli Bursa Yenikapı bileti kesmiş. Ben ve Metin bilete dikkatli bakmayınca Metinin Yenikapıda kalma durumu ortaya çıktı. Bu durum bizim için kötü olacaktı çünkü malzemelerimiz Metindeydi. Sağduyulu görevlilerin yardımı ile son anda Metinde feribota bindi ve yolculuğumuz başladı. Metin ile İlhanın yüzleri gülüyordu.
  [​IMG]
  Güzelyalıda indiğimizde İDO görevlisi bisiklet sever dostumuz Çağlar bizi karşıladı. Bundan önce 2 kez Güzelyalıdan Yenikapıya dönerken bizleri uğurlamıştı. Güzelyalıya yolunuz düşerse ve Çağlar’ı görürseniz kendisine merhaba demeyi unutmayın.
  [​IMG]
  Telefonumu açtığımda 2 mesaj vardı birisi Keremden telefon numarasını bşldirmiş, 2 kez aradım ama görüşemedik. Diğeri Afyondan katılacak olan Aykuttu. Tırmanışı bitirip çadırlarımızı kurduktan sonra mesajına yanıt verdim. Hemen aradı cenaze dolayısı ile katılamamış. Her iki arkadaşımın yaptıklarıda büyük incelikti. İskeleden çıktıktan sonra tura Mudanyadan katılan Volkanın, İstanbuldan bizimle gelen Bülent ve Sarkisin eşyalarıda Metinin aracına kondu. Buraya gelerek bizi karşılayan ve Tophane, Çekirge yolunun kesiştiği noktaya kadar bizlere eşlik eden sevgili meslektaşım Ercan’a teşekkür ediyorum.
  [​IMG]
  Mudanya rampası sonundaki cepte mola verip gurubun toparlanmasını bekledik. Rampayı çıkarken kollarımdan ter damlıyordu ve üzerimdeki tişört sırılsıklamdı. İşimiz var diye düşündüm. Bu tur çok zor olacaktı. Ercanla beraber gurubun önünde gidiyorduk ve molada Ercanın fotoğrafını çektim.
  [​IMG]
  Ercanda benim fotoğrafımı çekti.
  [​IMG]
  Güzel bir inişten sonra Migrosta su ve ihtiyaç molası verdik. Molalar uzuyordu. Geçen gelişimize göre daha yavaş yol alıyorduk.
  [​IMG]
  Koruparktan geçen sefer olduğu gibi Mert Tophaneye kadar bize eşlik etmek üzere katıldı. Dinçerde bu noktadan bize katılacaktı ama yoktu. Aradım biz gecikince geçtik diye 5 dakika önce yola çıkmış. İleride bize katıldı.
  [​IMG]
  Sonunda Tophaneye geldik. Yolda bize Birol ile Çağlar katıldılar. İşte saltanat kapısı. Burada bizi Bandırmalı Sercan, İnegölden gelen Dinçer, Mustafa Kemal Paşadan Bursaya araç ile gelip bize katılan Ahmet ve arkadaşı bekliyorlardı. Gelirken aracın egzostu bisikletlerden birisinin dış lastiğini erittiğinden lastik almaya gitmişler. Beklerken ekmek aldık, tahinli pide aldık, yiyecekler tamamladı. Çağların eşyaları ile Bülentin aldığı yiyecekler Dinçerle birlikte gelen araca kondu.
  [​IMG]
  Bende bu arada Dinçer’in rehberliğinde Orhan Gazi ve Osman Gazi türbesini gezip fotoğraf çektim. Burası Orhan Gazi türbesi.
  [​IMG]
  Burasıda Osman Gazi türbesi.
  [​IMG]
  [​IMG]
  Çekirgeden gelen yol ile bizim çıktığımız yolun kesişme noktasına bir kez daha geldik. Burada gurubun toplanmasını bekledik. Metin arabayı yukarı bırakıp aşağı inmiş, bizi bekliyordu.
  [​IMG]
  Yolda her gördüğüme mutlaka selam veririm. Bu beyde yanımdan atv ile geçerken selamlaştık. Milli Park 5 km levhasının altında geçen sefer yemek yediğimiz yerde oturuyordu. Buyur bir çay iç dedi. Teşekkür ettim ama ısrar edince durdum.
  [​IMG]
  Masada az önce selam verdiğim Mobylet sürücüsüde oturuyordu. Sonra arkadan gelenlerede teklifte bulundular. Çoğumuz durduk, bazılarımız ise durmayıp performansını test etti.
  [​IMG]
  Sohbet koyulaştı. Bu arada çaylar bir türlü gelmedi.
  [​IMG]
  Sonunda çayla birlikte böğürtlende geldi. Böğürtlen müessenin ikramı.
  [​IMG]
  Molaya girmesek yemek yiyecektim. Az sonra açlığa boyun eğip yemeğimi yedim. Biraz ileride bir çeşme gölgesinde oturan Çağlar ve Ahmet ile biraz Oturduk. Ahmet önde biz arkada yola çıktık. Gerek bisikletimdeki çantanın ağırlığından gerekse dişli oranlarından Çağların fx 7.3 üne yetişemiyorum, hatta sürekli ara açılıyordu. Bir gölgede yine mola verdik. Ahmet dinlenmek için uzandı.
  [​IMG]
  Sonra kalktı.
  [​IMG]
  Sonrasında çağlarla benim fotoğrafımı çekti. Üçümüz yukarı birlikte çıktık. Çağlar çok sıcak kanlı ve dost canlısı. Kamta kaldığımız sürece birbirimizden ayrılmadık.
  [​IMG]
  [​IMG]
  Yukarı geldiğimizde Nizemettin Kerem ve gurubunu yarım saat önce göller bölgesine hareket ettiklerini söyledi. Dinçer ve Ahmet ile arkadaşı ve mehmet araç destekli olarak çıkabildikleri kadar yukarıda kamp kuracaklarını söyleyip bizide davet etti. Bizim programımız ilk gün için buraya kadardı. Daha hala yukarı çıkan arkadaşlarımız vardı ve Dinçer sabah tekrar yukarı çıkıp bizimle zirveye çıkacaktı.
  Çadırırlarımızı kurduktan sonra Çağlarla duş almaya gittik. Sıcak su akmıyordu ama soğuk suda evde akan su gibiydi. Yaz geldiğinden beri soğuk suyla duş aldığımdan benim için sorun olmadı. Duş ücretliymiş ama para istemeye gelen olmadı. Kamp yerinde çadır başına 6 TL alıyorlar. Bizden 5 TL aldılar. Tuvaletler temizdi.
  [​IMG]
  Bülen ve Düzceden gelen Nizametin.
  [​IMG]
  Akşam yemeğinde mangalda sucuklarımızı yedik, Makarna yapmayı ve karpuz yemeyi unuttuk. Çağlarla ben birlikte ilk günü kutlamak üzere şarap içmeyi unutmadık. Dostumuz Ahmet Ertan gece yanında yeğenleri ile birlikte araçla bgelerek bize katıldı.
  [​IMG]
  [​IMG]
  Dostum Metin ile. [​IMG]
  Metin semaveri yakıp çayı demledi, Birol mangalı yaktı. Her kampa Birol gibi bir mangal ustası lazım. Sabah kahvaltıda Çay, sahanda yumurtalı sucuk ve Çağların yoldan aldığı zeytin var. Bir gece önce Çağların yoldan aldığı şefteli ile incirleri yedim. Çok lezzetliydiler. Kahvaltıdan sonra ince lastikli bisiklet kullanan Birol ve Çağlar Ahmet ile araçla yukarı çıkıp treking yaptılar. Ben bulaşıkları yıkadım. Eşyaları Metinin arabasına yerleştirdik. Metin arabasıyla yukarı çıkıp treking yaptı. Bu onları son görüşümdü.
  [​IMG]
  Ben, İlhan, Volkan ve Bülent yola çıktık. Nizamettin ile Serkis kampta kaldılar.
  [​IMG]
  Tepeler bizi bekliyordu.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  Dinçer fotoğraf çekme hazırlığında.
  [​IMG]
  Oteller bölgesi.
  [​IMG]
  Buda yine bir panaromik çalışma.
  [​IMG] [​IMG]
  Metinin arabasının yanına geldim.
  [​IMG] [​IMG]
  Daha şimdiden bulutların üstündeyim.
  [​IMG]
  İşte geldiğim yol ve Dinçerde geliyor.
  [​IMG]
  Masterler koşu yarışları için görevli olarak gelen Akud ekibi.
  [​IMG]
  Volkan ile İlhanda göründüler. [​IMG]
  Dinçer yarış görevlisi ile uzun bir sohbetin ardından hareket etti ama bu sefer Volkan ve İlhan başka birisi ile sohbete koyuldular. [​IMG]
  Dinçer iyice yaklaştı.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  Bizden sonra hareket eden Bülentte gelince kadro tamamlandı. Bu arada o sabah Bursadan yola çıkıp 2 saat 10 dakikada oteller bölgesine gelen Kemalle karşılaşıp tanıştık. Burada diğer arkadaşlar ile ayrılarak ben, Dinçer ve Kemal zirve yolculuğuna başladık. Her yer insan doluydu. Dinçerin önerisi ile Kar kapı geçidi yerine sola giden yoldan devam ettik. Ben yolun bu şekilde devam edeceğini sanıyorum. Az sonra yol bitti ve elde bisiklet dağa tırmanmaya başladık. Başlangıçta kolay olan tırmanış zeminin yumuşak toprak haline dönüşmesi nedeniyle zorlaştı. Kemal bisikletini sırtladığı gibi göxdrn ksyboldu. Gevşek zeminde bisiklet beni aşağı çekiyordu. Yürüyüş yapan bir gence çantayı yukarı çıkarırmısın dedim. O sırada Kemal geri geldi. Çantayı ben aldım, bisikleti Kemal çıkardı. İconaklast nikli yol arkadaşımız Kemal.
  [​IMG] [​IMG]
  [​IMG]
  Devamı var..............
   
 2. #2
  Orhan Kılıç

  Orhan Kılıç Bisikletkolik

  Kayıt:
  30 Ocak 2010
  Mesajlar:
  1.487
  Beğeniler:
  2.421
  Şehir:
  İstanbul
  Seviye:
  Yanıma aldığım toplam 2 lt su hızla tükeniyordu. Kemal yoldan aldığı eriklerden birer tane ikram etti.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG] [​IMG]
  Bundan sonra kah bisikletlerimiz bizi taşıdı, kah biz onları. Ama çoğunlukla biz onları.
  [​IMG]
  Küçük zirve Keşişin evi. Biz buraya çıkmayıp büyük zirveye yöneldik. Tırmanışa geç başladığımız için vaktimiz yok.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG] [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  Nereye baksanız insan görüyorsunuz. Aşağıda, yukarıda zirveye çıkan tek bir yol olmadığından herkes bir noktadan tırmanıyordu.. İnsanlar karıncalar gibiydi.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  Başlangıçtan belli bir yere kadar taşlar üst üste konarak yol işaretlenmiş ama daha sonra bu işaretlerde yok oldu. İki taşın arasından Dinçer geçerken.
  [​IMG]
  [​IMG]
  İleride bir köy var ve köyün üzerindede bir gölet var. Fotoğrafta hava puslu olduğundan zor seçiliyor. Dinçer ile Kemal köyün hangi köy olduğu konusunda tartıştılar ama karara varamadılar.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  Zirveye iyice yaklaştık ama suyumda çok az kaldı. Ya bir yudum yada iki. Ben zirveden diğer tarafa inince göllere gideceğimizi sanıyordum. Dinçer gerigelip az önce ayrıldığımız patikadan gideceğiz deyince keşke söyleseydin bisikletimi orada bırakırdım dedim. Bir süredir bırakın bisiklete binmeyi yürümenin bile zor olduğu yamaçkarı bisikletlerle tırmanıyoruz. Üstelik güneş tepemizde, başımızda kasklar. Bir süre sonra yerde birkaç bisiklet görünce Kemal ve ben bisikletlerimizi oraya bırakmaya karar verdik. Tam o zaman hiç ummadığım bir anda dün bizim kamp yaptığımız yerde ayrıldığımız Dinçer Dışbudakla karşılaşmamız hoş bir sürpriz oldu.
  [​IMG]
  Kilimli göl. Bu gölde daha sonra yüzdük.
  [​IMG]
  Arkada görünen buzlu göl.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  Kemal benim bu fotoğraflarımı çekerken kayaların arasından Elmas, Kaşif ve Kerem göründü. Her üçü ilede burada karşılaştık.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  Sıcak ve samimi bir karşılaşma oldu. Elmas başlangıçta beni görmedi. Kemale İstanbuldan gelen guruptanmısın diye sordu. O da Bursadan geldiğini söyleyince o zaman diğer gurubun zirvesi yalan oldu dedi. Bende kendisine benim söylediğim hiçbir şey yalan olmaz, gideceğiz deyiysem gideriz, çıkacağım dediysek çıkarız dedim. Böylece tanıştık. Bana semtime yakın arkadaşları tanıyıp tanımadığımı sordu ama sorduğu kimseyi tanımadım. Önümüzde çok zor bir geçiş vardı. Elmas bisikletleri bırakma konusunda bizi dinlemeye Dinçeri büyük sözü dinlersen bırak diye ikna etti ve bıraktık.
  [​IMG]
  Vadalaşıp ayrıldık. Onlar aşağı indi bizse yukarı çıktık. Kemal yine yoldan aldığı armutlardan iki yarım verdi. Armut susuzluğumu bir nebze olsun giderdi. İkinci yarım armutun çekirdek kısmını zirveye çıkana kadar çiğnedim. Susamamı engelledi.
  [​IMG]
  30-40 metrelik Zor geçişi geçtikten sonra arazi şartları iyileşti hatta bisiklet sürülebilecek yerlerde vardı. Ben bunları düşünürken Dinçer dönüp bisikletini alacağını söyledi. Peki ama dikkatli geç dedim. Hayaline bu kadar yaklaşmışken bencede vazgeçilmemesi gerekirdi.
  [​IMG]
  Zirve artık iyice yakınımızda.
  [​IMG]
  Kemal pire gibi bir anda tepeye çıktı. 2543 metredeyiz.
  [​IMG]
  Ardından ben.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  Yolda aşıp geldiğimiz Karatepe.
  [​IMG]
  Bisikletin üzerine binmiş gelen Dinçer gözüktü.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  Devamı var..............
   
 3. #3
  Orhan Kılıç

  Orhan Kılıç Bisikletkolik

  Kayıt:
  30 Ocak 2010
  Mesajlar:
  1.487
  Beğeniler:
  2.421
  Şehir:
  İstanbul
  Seviye:
  Zirveye ulaşması ile Dinçer show başladı. Hakkıydı tabi. Kendisine yol arkadaşlığı yaptığım için bende kendisi ile gururlandım. Bu arada benim yeni aldığım Samsung telefonun şarjı bitti. Ben şarjı bu kadar çabuk biten bir telefon görmedim. İphone a şarjı az gidiyor diyordum bu ondan kat kat daha kötü. Birdaha asla bu marka almam. Zaten yer yer çekmeyen telefon şimdi tamamen kapandı. Artık iletişimimde yoktu.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  Birsüre zirvede oyalandıktan sonra dönüşe geçtik.
  [​IMG]
  [​IMG]
  Bisikletlerimizi alıp göle gitmek için aşağı inmeye başladık. Arka freni hiç bırakmadan bisikleti iterek iniyordum. Tekrar bir gurup bisiklet ile karşılaştık. Kerem ve Dinçerin gurubundaki arkadaşların bisikletleriydi. Göle inerken tekrar yukarı çıkarmamak için bırakmışlar.
  [​IMG]
  Kendileri ile yolda karşılaşıp selamlaştık. Ben zamanımız azaldığı için göle girmekten vaz geçtim . Göl kenarında bir çadırdakiler bize su ikram ettiler. Bardak bardak su içtik. Dinçer yemek yemek istediğini söyleyince sen yemek yiyene kadar bende yüzeyim dedim. Kemalle beraber göle girdik. Gölün uzunlamasına tarafına bir baştan diğer başa gidip geldim.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG] [​IMG]
  Ben geldiğimde Dinçer hala yemek yememişti. Mecburen bende yedim. Bu arada ikiside beni geç kalmadığımız, feribota yetişeceğim konusunda ikna etmeye çalışıyorlardı. Anlaşılan Bursalıların beni buradan yollamaya niyetleri yok.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  Sonunda ben dayanamayıp yola çıktım. Siz gençsiniz nasılsa bana yetişirsiniz diyerekç Saatlerdir yavaş tempoda ilerlediğimizden yola benzer birşey görünce hız yaptım. Ve ön tekerin bir taşa takılması sonucu gidon yan döndü. Bir anda kendimi yerde buldum. Sağ dizim sıyrılmıştı, km sayacının kadranı kırılıp yeli kopmuştu. Tekrar binip yola çıktım ama bu olaydan sonra daha temkinli sürmeye başladım. Bir süre sonra Kemal ve Dinçer bana yetiştiler.
  [​IMG]
  Yol bazen düzeliyor bazense çok zorlaşıyordu. Eşsiz manzaralar eşliğinde sürekli inerek yola devam ettik. Bu arada yolda dağdan sızan suyun oluşturduğu minik birikintide dizimi yıkadım.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  Ağaçlar başladı. 1800 metre civarında olmamız lazım.
  [​IMG]
  [​IMG]
  Önüme çıkan traktör geçmeme engel oldu. Benden çok daha yavaş ilerliyordu ve romörkü insan doluydu. Bir fırsatını bulup geçen Kemal gözden kayboldu. Fotoğraf çektiğinden geride kalan Dinçerin gelmesi ile yol isteyip traktörü geçtik. Bir süre sonra Dinçer durup fotoğraf çekmeye başladı. Çiçek fotoğrafı çektiğini düşündüm. Dağdan yola akan küçük bir suyu çekiyormuş. Göller bölgesinde doldurduğum mataram boşalmıştı. Su doldurup içtim. Buz gibiydi. Arada bir bu tür sularla karşılaştık, onların yola birikmesiyle olusan suların içinden geçtik.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  Ağaç kesim alanına gelmiştik.
  [​IMG]
  Yol boyunca gördüğümüz en gür akan suya geldik. Su yolda adeta küçük bir dere oluşturmuş aşağı akıyordu.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  Bundan sonra artık fotoğraf çekmedim. Zamanım kısıtlıydı. Kestele inince yüzümüze çarpan sıcak yukarısının ne kadar serin olduğunu bize hatırlattı. Göller bölgesinden Garajlar ayrımına kadar hiç durmadan pedal çevirdik. Suyu bile giderken içtim. Garajlar kavşağında Kemal bizden ayrıldı. Koruparka geldiğimizde Dinçer nefis bir dondurma ısmarladı. 1 saat 20 dakika zamanım ve önümde 20 km yol vardı. Dinçer eve gidip arabayı aldı ve beni feribota yetiştirdi. Çok güzel 2 gün yaşadım. Belkide bir tur düzenlenipte katılımcıların ilerleyen zamanda yolda karşılaşıp tanıştığı, aynı güzergahı farklı guruplar halinde tamamladığı ilktir. Katılan ve isteyipte katılamayan tatlı dilli güler yüzlü tüm dostlara teşekkür ediyorum. Yolumuz mutlaka bir gün biryerlerde yeniden kesişecektir. Bir sözümde genç meslektaşım Volkan’a var. Şimdiye kadar en fazla 30 km lik tur yapıpta zorluk derecesi böylesine yüksek bir tura cesaret edip katıldığı için kendisini kutluyorum. Bu azimle kısa süre sonra çok daha iyi olacaktır.
  Bizim hikayemiz burada bitiyor. Başlangıçta dedim ya herkesin ayrı bir hikayesi var diye. Diğerlerinin hikayesini bilemem.Biz üç kişinin yani Kemal, Dinçer ve benim geçişimiz biraz trans Uludağ geçişi oldu. Kabul ediyorum zirveye verdıktan sonra ileriye devam ederek dağı aşmadık ama az bir yürüyüş sonrası Kerem ve gurubuna rastladığımız noktaya geldiğimizde ileriye doğru devam ettik.
  Devamı var........
   
 4. #4
  Orhan Kılıç

  Orhan Kılıç Bisikletkolik

  Kayıt:
  30 Ocak 2010
  Mesajlar:
  1.487
  Beğeniler:
  2.421
  Şehir:
  İstanbul
  Seviye:
  Bazı yerlerde bizimkiyle kesişsede çoğunluğu ayrıydı. İşte diğerlerinin hikayesi değil ama görüntüleri Dinçer Dişbudak’ın objektifinden.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  Devamı var..................
   
 5. #5
  Orhan Kılıç

  Orhan Kılıç Bisikletkolik

  Kayıt:
  30 Ocak 2010
  Mesajlar:
  1.487
  Beğeniler:
  2.421
  Şehir:
  İstanbul
  Seviye:
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  Yeniden yollarda bir yerde görüşebilmek üzere dostlar. Hoşçakalın.
   
 6. Dinçer ÜNSAL

  Dinçer ÜNSAL Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  14 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  910
  Beğeniler:
  533
  Şehir:
  Bursa || İzmir
  Seviye:
  Tarih 7 Ağustos 2010...
  Saat 7.30...
  Evet, o büyük gün geldi çattı.Herkes gibi bende çok heyecanlıyım.Heyecandan kahvaltı bile yapamıyorum doğru düzgün; yiyesim gelmiyor bir türlü(aynı şey arasınav ve yılsonu sınavlarında da oluyor :D).Zorla birşeyler yedikten sonra son hazırlıklarımı yapıyorum.Zaten saat de 9.30'a yaklaşıyor.İstanbuldan gelecek grubu karşılamak gerek.Ve işte ilk kareler
  [​IMG]

  [​IMG]

  Çantam ve eniştemden ödünç aldığım fotoğraf makinesi.Kendisine fotoğraf makinesini ödünç verdiği için çok teşekkür ederim.Aksi halde bu fotoğragların hiç biriolmazdı...
  [​IMG]

  Bahçemiz ve apartmanımızın kapısı
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  Klasik kapı önü çekilmiş fotoğraflar :)
  [​IMG]

  [​IMG]

  Ve yola çıkıp Korpuparkın karşısında grubu bekliyorum.Aradan tam bir saat geçiyor.Ne Ahmet abi geldi ne de Mert...Şaşırıyorum.Orhan abiyi aramaya çalışıyorum; ancak numarasını kaydederken 1 numarayı eksik yazmışım; ulaşamıyorum.Ahmet abiyi aradım, o da sakatlanmış.Eli kesilmiş sanırım.O da gelemeyeceğini söyledi.Ben de grubun ben gelmeden gitmiş olabileceğini ve de 11 de tophanede buluşulması gerektiğini düşünerek şehir merkezine doğru tam yola çıkmıştım ki Orhan abi aradı, Renaultun önündeyiz dedi.Ve bende onları Esentepedeki opet istasyonuna yönlendirdim.Onları beklerken makineye ısınmak için 1-2 fotoğraf çalışması...
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  Ve grup geldi.Mert de onları karşılamak için Güzelyalıya gitmiş...Yeni tanıştığım Ercan abi de ordaydı.
  [​IMG]

  [​IMG]

  Çok vakit kaybettik.Saat şimdiden 11e geliyor.Hızlı olmamız lazım.Tam stadyumun yanındaydık ki, lambalarda, yolun karşısında 2 tane bisikletli gördüm.Polisle konuştuktan sonra yanımıza geldiler.Bilin bakalım kim :D Çağlar abi ve Birol abi.Hemen telsizleri bize veriyor ve Tophaneye çıkıyoruz.
  [​IMG]

  [​IMG]

  Grup tanışıyor, kaynaşıyor :)
  [​IMG]

  Osman Gazi ve Orhan Gazi Türbeleri
  [​IMG]

  [​IMG]

  Osmanlı tuğrası
  [​IMG]

  Ekmek ve diğer ihtiyaçlarımızı karşıladıktan sonra dağ yoluna doğru yola çıkıyoruz.
  Şampiyon Bursasporun stadı.Bakımdan yeni çıktı...
  [​IMG]

  Hemen arkamdan Orhan abi geliyor.
  [​IMG]

  [​IMG]

  Sonunda jandarmanın oraya varıyoruz.Metin abi de bizi orda bekliyor.Tabi jandarmalar yine çeşme başında beklememize izin vermiyorlar ve yolun karşısındaki gölgeye gidiyoruz.
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  İlk çeşmede mola veriyoruz ve geçen sefer karşılaştığımız eski tüfeklerle tekrar karşılaşıyoruz.Orhan abinin bu konu hakkında bir sitemi vardı :D
  Biraz muhabbet ettikten devam ediyoruz.Birol abi önden kopmuş gidiyor.Çıkış boyunca onu göremiyorum.Yetişmek de mümkün olmuyor.Malum enerjimi düzgün kullanmam lazım.Yarın bir daha çıkıcam bu yolları.
  Milli parka 5 km kala bir mola daha.Atvsi olan amca çay ısmarlıyor bize...
  [​IMG]

  [​IMG]

  Ufak bir kaza.Sercan'ın çayı dökülüyor,; neyseki hayati yerlerde sorun yok :D
  [​IMG]

  [​IMG]

  Genel görünüş
  [​IMG]

  O kadar fotoğraf çektim, bir de kendimi çekeyim diyorum ama Ahmet abiden fotoğrafı sabote etme girişimleri :)
  [​IMG]

  [​IMG]

  Özelliğini bilmediğim bir gözlük.Baya bir ilgi odağı oluyor...Elden ele dolaşıyor.
  [​IMG]

  [​IMG]

  Yediğimiz böğürtlenler
  [​IMG]

  Milli park 5 km tabelasından sonra biraz tempoyu yükseltip gruptan ayrılıyorum.Bundan sonraki fotoğraflarım tek.Güzel bir yerde mola veriyorum.
  [​IMG]

  Ve şu anki masaüstü resmim.(Beğendiğiniz fotoğraf olursa, istediğiniz fotoğrafın büyüğünü gönderebilirim)

  Ben
  [​IMG]

  Ve kır atım 781 :in:
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
 7. Dinçer ÜNSAL

  Dinçer ÜNSAL Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  14 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  910
  Beğeniler:
  533
  Şehir:
  Bursa || İzmir
  Seviye:
  Milli parka ulaştım ve her zaman çektiğim bir tabela.
  Az kaldı :in: diyerek avutuyorum kendimi.... :p
  [​IMG]

  [​IMG]

  Kmsini bilmiyorum ama baya ilerledikten sonra bir mola
  [​IMG]

  Çıkışın tek bayır aşağı olan kısmı geçtikten sonra Sarıalan yol ayrımı.
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  Ve zafere çok az kaldı.Ayı çeşmesindeyim.
  [​IMG]

  [​IMG]

  Amca bir izin vermiyor ki söyle düzgünce çeşmeyi çekeyim...:eek:
  [​IMG]

  Başka karelere yöneliyorum.
  [​IMG]

  O da ne? Bir anlık bir boşluk ve fırsatı kaçırmıyorum, çekiyorum ayıyı :)
  [​IMG]

  Ve yine yeni yeniden Uludağ tabelası :)
  [​IMG]

  [​IMG]

  Orada her zaman gördüğüm, korkutucu görünüşü olan, ama her seferinde de yerinde oturup sessizce beni seyreden köpek.Bu güzel davranışından dolayı ona kıyak çekiyorum ve 2 fotoğrafını çekiyorum ;)
  [​IMG]

  [​IMG]

  Küçük zirve ve oteller
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  Maden yolu.Yarın burayı tırmanacağız.
  [​IMG]

  Muhteşem iniş.Maksimum hızım olan 85 km sıfırlanmıştı ve onu takrar yapmak istiyorum.Taa otellerin ordan hızımı alarak girdim düzlüğe.Bir an çaprazdan esen rüzgar biraz hızımı kesti ama onu telafi edebilmek için sürekli pedal çevirmeye devam ettim.Hatta öyle ki virajı dönmeye başladım ama hala pedal çevirmeye ve hızlanmaya devam ediyordum.Ön tekerin hafifçe sendelemesinden sonra artık hızlanmaya değil de virajı dönmeye çalıştım.Baya zor oldu, lastiklerin sınırları zorlandı ama sorunsuzdu. Bu kadar anlattın peki kaç km yaptın derseniz 79.8km/s. Hadi biz ona 80 diyelim :)
  [​IMG]

  İşte geçen gezide de konusu olan, keskin gibi gözüken ama aslında kesin olamyan viraj :D :p
  [​IMG]

  Fotoğraf çekerken bir araba geldi makinanın önünde durdu.Benim de fotoğrafımı çek dedi adam :) Yanındaki bayan sadece arkadaşıymış bu arada :p Yüzünü saklamaya çalışıyor :) Bu fotoğrafı da yayınlar mısın dedi.Hay hay dedim.
  [​IMG]

  [​IMG]

  Çobankayaya gidiyorum.Kamp yerlerine bakıyorum.Bisikletli varmı diye ama benden önde olanlardan hiç bir iz yok.Birol abiyi arıyorum ve tahmin ettiğim gibi bakacakta olduklarını söylüyor.Oraya gidiyorum ve nihayet Birol abi.
  Güzünü gören cennetlik yav... :D
  İlginç bir poz veriyor, kaçırmıyorum ;)
  [​IMG]

  [​IMG]

  Ben
  [​IMG]

  Hızlı at
  [​IMG]

  Benim yabani atım.Meğer dağı taşı çok seviyormuş.Bunu ertesi gün öğreneceğim...
  [​IMG]

  [​IMG]
  (üstteki 2 fotoğrafta bir ortak yan var.Bulan söylemesin :))

  [​IMG]

  Benim 781in bir küçük kardeşi.Bu yavrucak da Ahmat abinin.Daha henüz 1 yaşında :)
  [​IMG]

  Biraz da manzara
  [​IMG]

  [​IMG]
   
 8. Dinçer ÜNSAL

  Dinçer ÜNSAL Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  14 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  910
  Beğeniler:
  533
  Şehir:
  Bursa || İzmir
  Seviye:
  Orhan abiler de geliyor ve telefonla konuştuktan sonra kamp yerine dönüyoruz.Ve nerede çadır kuracağımızı seçiyoruz.
  [​IMG]

  2 çadır kuruldu bile.
  [​IMG]

  Sıra Orhan abide.
  [​IMG]

  Birol abi yardıma koşuyor.
  [​IMG]

  [​IMG]

  Atım o kadar yorulmuş ki atmış kendini otların üzerine, yayılmış yatıyor.Kalk diyorum.Daha aşağı inecez.Geç oldu.Karanlığa kaldık.Hava da iyice soğudu.
  [​IMG]

  Sağolsun Orhan abi kendi rüzgar geçirmeyen ceketini veriyor bana.Valla rügarın tek hissettiğim kısmı itici gücüydü.Onun dışında en ufak bir üşüme hissetmedim.Tekrar teşekkürler Orhan abi...
  [​IMG]

  Dönüş başlıyor.
  [​IMG]

  [​IMG]

  Saat 7.30 da oradan ayrıldım.Baya geç olmuştu ve karanlığa kalacaktım.Karanlık neyse de, yarın sabah 4 de kalkmam gerekiyor.Uyumaya vakit kalmadı.Tüm bunları düşünerek, kazanacağım 1 dakika bile kârdır diyerek yükleniyorum pedallara.Yolda bir araba benimle inatlaşmaya başlıyor.Virajda ben onu geçiyorum.Düzlükte dibime dayanıyor ya da geçiyordu.Sonunda sinirlendim.Tekrar onu geçerken arada öyle bir hız farkı vardı ki adamın ağzı açık kaldı.Zaten milli parkı geçtikten sonra konvoylar başladı ve baya bi taktım herife....Konvoylar da bitmek tükenmek bilmiyor.Koca koca otobüsler inemiyor dar yollarda yavaşlatıyor onca arabayı.Bende fırsatını bulduğumda 10-15 araba birden solluyorum.Milli parktan sonra karşı şeritte kendi şeridimden daha fazla süre gittim.Ve şaşırtıcı bir zamanda Acemlere ulaştım.42 dakikada inişi tamamlamıştım.Normalde 1 saat falan sürüyordu.Ve saat 8.40 da eve vardım.Benim için geyet iyi bir zamandı.Bu kadarını ummuyordum.Hemen birşeyler yiyip yattım.


  1. gün sonu...
   
 9. Dinçer ÜNSAL

  Dinçer ÜNSAL Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  14 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  910
  Beğeniler:
  533
  Şehir:
  Bursa || İzmir
  Seviye:
  Akşamleyin Ersoy abinin dizindeki problemin arttığını ve gelemeyeceğini öğreniyorum.Ercan abiden de haber gelmeyince tek başıma çıkacağımı anlıyorum.
  Sabah 4.30 a kurduğum çalar saati dinlemedim ve 5.20 ye kadar horuldamaya devam ettim.Oturan yerlerimde müthiş bir acı vardı.Ve 2. gün başlangıcı...
  [​IMG]

  [​IMG]

  Yola çıkıyorum.Oturmak ne mümkün!Sabah sabah rüzgar var.Dün hafif tempoda 27-28 ile gittiğim yerlerde zorlaya zorlaya 22-23ü anca tutturuyordum.Yorgunlukta vardı tabi.Heykele çıktığımda saat 6ydı.Bu gidişle Dağdaki grubu yavaşlatacaktım.Hemen bir karar verdim ve teleferiği aradım.İlk seferin saat 8 de olduğunu duyunca hemen Teleferiğe gittim.Daha açılmasına 1.5 saat vardı.Oturdum bekledim.
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  Telefondaki adam bisikleti sorun etmeyiz demişti.Ama biletçi amca bisiklet için ayrıca bir de çocuk bileti kesti.Neyse, elimiz mahkum deyip bindik telefeğe :boese157:
  [​IMG]

  Teleferikten çektiğim fotoğraflar...
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  Kestane ağaçları
  [​IMG]

  [​IMG]

  Kadıyayla durağı - 1231 metre
  [​IMG]

  [​IMG]

  Kadıyayladaki atlar.İsterseniz binebiliyorsunuz bunlara.
  [​IMG]

  Kadıyayladan uzaklaşıyorum.
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  Burası ünlü kaynana çukuru.Rivayete göre bir adam kaynanasını buradan aşağı atmış.:p Adam baya bezmiş anlaşılan :D
  (Burası da sığ değil Birol abi.Zum yaptığım için öyle gözüküyor :D Boyumu geçiyor yani :p)
  [​IMG]

  Sarıalana geldim
  [​IMG]

  Sarıalan Oteller arası 6 km.Ama sürekli bayır.Mecbur alıştıra alıştıra oturmaya başlıyorum.Yoksa çok güç harcıyorum.
  [​IMG]

  Trt verici anteni.Arkasında da Belvü kayalıkları var.Onun da bir hazine hikayesi var.Ama çok uzun :)
  [​IMG]

  Orhan abiler geliyor.Burada bir süprizle karşılaşıyorum.Ahmet (Ertan) abi sabahleyin arabayla gelmiş ve yürüyecek olan grubu alıp gitmiş.Geriye 4 kişi kaldık.
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  Maden yolu.
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  Oteller bölgesine uzaktan bir bakış
  [​IMG]

  Anten
  [​IMG]

  KÜçük zirve Oteller arası tepeler
  [​IMG]

  Keşiş tepe
  [​IMG]

  [​IMG]

  Sarıalan
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  Maden yolunda Orhan abi önden hızlıca çıkmıştı. Ben de fotoğraf çeke çeke gelmiştim. Arabaların olduğu yerde 15 dakika beklemiş.
  [​IMG]

  Orhan abiyle tam 2 kişi kaldık derken burada bize Kemal abi katılıyor.Kendisi sabahleyin Bursadan hareket edip 2 saat 10 dakikada otellere gelmiş.Gayet enerjik ve güçlüydü.Tırmanışlarda hep en öndeydi.Biraz yavaşlatıyoruz onu.Ama bu enerjisini neye borçlu olduğunu sonradan poşetin içindekileri görünce öğrendik.:)
  [​IMG]
   
 10. Dinçer ÜNSAL

  Dinçer ÜNSAL Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  14 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  910
  Beğeniler:
  533
  Şehir:
  Bursa || İzmir
  Seviye:
  [​IMG]

  Erikler, armutlar, salatalıklar ve daha neler neler...Baktı ki yavaş kalıyoruz, bizi iyice besliyor Kemal abi.
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  Kar çukuru.Zamanında buraya birkaç kez inip reçelle karı karıştırarak yediğimi hatırlıyorum.
  [​IMG]

  [​IMG]

  Bulutların üzerindeyiz artık...
  [​IMG]

  [​IMG]

  Keşiş kulübesi.Son gördüğümde bunun çatısı vardı.Uçmuş şimdi.
  [​IMG]

  Zumu açık unutmuşum :D
  [​IMG]

  Bu da düzgünü :in:
  [​IMG]

  Kapı çık çık bitmiyor.Birden yükselmenin sonucunda vücut yoruluyor.Kısa bir mola.
  [​IMG]

  Ucu gözükmüyor:eek: Şu çıktığımız zemine bakın.
  [​IMG]

  Aşağısı
  [​IMG]

  Ve çıktık.
  [​IMG]

  Hemen poz veriyorum.
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  Bisikletimi de ne kadar çok çekmişim.Çok seviyorum galiba onu :)
  [​IMG]

  [​IMG]

  Karı gören masum insanlar :p (artık nasıl anlarsanız :D)
  [​IMG]

  Gideceğimiz yol.Pardon, yol yok ki....:eek:
  [​IMG]

  Burası çok hoşuma gidiyor.Hemen arayı biraz açıyorum.Ve fotoğraflar:
  [​IMG]

  [​IMG]

  Şuraya bir bakın ya.Süper bir yer.Burda bir de vidyo çektik.
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  Bayıldım valla buralara.
  [​IMG]
   
 11. Dinçer ÜNSAL

  Dinçer ÜNSAL Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  14 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  910
  Beğeniler:
  533
  Şehir:
  Bursa || İzmir
  Seviye:
  [​IMG]

  [​IMG]

  Burası yol üzerinde bulabileceğiniz tek toprak yer.Korunaklı.Rüzgar almıyor.Bu yüzden toprak kalabiliyor.
  [​IMG]

  [​IMG]

  Orhan abi geliyor.
  [​IMG]

  [​IMG]

  Burası zannediyorum ki Aras şelalesinin olduğu yer.Aşağıda bir mağazadan buz gibi su dökülüyor.
  [​IMG]
  [​IMG]

  Geçtiğimiz yamaçlar.
  [​IMG]

  Kara kayalar.
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  Brası göllere ineceğimiz yer.Ama öncesinde zirveye gidicez.
  [​IMG]

  Kilimli göl
  [​IMG]

  İşte bütün ihtişamıyla Zirve ilk kez göründü.
  [​IMG]

  Buzlu göl
  [​IMG]

  Bu fotoğraf için Dinçer abiye teşekkürler.Kompozisyon süper.
  [​IMG]

  Kemal abi
  [​IMG]

  Orhan abi ve Dinçer abi
  [​IMG]
  Bu esnada zirveden gelen Elmas hanım zirve yolunun çok beter olduğunu, yürümekte bile zorlandığını ve kesinlikle bisikletle gidilmemesini söyledi, hatta zorladı.Bunun üzerinde bisikletleri birbirine kilitledik.Ama benim buralara kadar gelme amacım bisikletle zirve yapmak olduğundan durumdan hiç de hoşnut değildim.Zaten 4 kez yürüyerek çıkmışım, bir kez daha yürüyerek çıkmanın bir anlamı ykotu benim için...
  Kemal abi ve Orhan abi ile yolu yarılamıştık ki Kemal abi ile konuşurken "İçimde ukte kalacağına senin yerinde olsam gider alırım bisikleti" dedi.Ve Orhan abiden anahtarı alıp koşa koşa geri döndüm.Ayrıca yol hiç de kötü değildi.Aksine dümdüz ve kolay bir yoldu.Eğer bisikletimle gitmeseydim çok üzülürdüm.İyi ki gitmişim.
  İşte Karagöl ve ardından zirve.
  [​IMG]

  [​IMG]
  [​IMG]
   
 12. Dinçer ÜNSAL

  Dinçer ÜNSAL Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  14 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  910
  Beğeniler:
  533
  Şehir:
  Bursa || İzmir
  Seviye:
  Bu fotoğrafları ayrı bir mesaj olarak yayınlamak istedim...Heralde bu kadarcık şeyi de hak etmişimdir :)
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  Orhan abi bu pozu çok beğendi.
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
 13. Dinçer ÜNSAL

  Dinçer ÜNSAL Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  14 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  910
  Beğeniler:
  533
  Şehir:
  Bursa || İzmir
  Seviye:
  Kaldığımız yerden devam
  Aynalı göl
  [​IMG]

  Kilimli Göl
  [​IMG]

  Kara Göl
  [​IMG]

  Kilimli gölde yüzme keyfi
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  Ben taytın ıslak kalmasını göze alamadığım için paçalarımı sıyırıp ayaklarımı sokmakla yetiniyorum...:)
  [​IMG]

  Ufak bir düşme tehlikesi
  [​IMG]

  [​IMG]

  Orhan abi gölü baştan başa yüzerek geçiyor
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  Bir türlü güzel bir fotoğraf yakalayamıyorum yüzerken.Sonunda çıkıyor o da.
  Kusura bakma Orhan abi...:eek: (Ama baktım yakalayamıyorum, video çektim ben de)
  [​IMG]

  Yemeğimizi yiyoruz ve ardından muhteşem dönüş başlıyor.Özellikle ilk 3-4 km ye adeta bayıldım.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  Hakan Eşme ve irfancan bunu beğendi.
 14. Dinçer ÜNSAL

  Dinçer ÜNSAL Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  14 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  910
  Beğeniler:
  533
  Şehir:
  Bursa || İzmir
  Seviye:
  Yeni masaüstüm. :)
  [​IMG]

  Buralarda Orhan abiyle ben bir traktöre takılıyoruz.Kemal abi bizi baya bir geçiyor.
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  Güzel bir su bulduk ve suyumuzu dolduruyoruz.
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
  Vakit dar.Orhan abinin feribota yetişmesi gerek.O yüzden çok hızlı iniyoruz.Ve fotoğraf çekmeye vakit kalmıyor.Kestelden inerken erimiş asflatta bir u virajda önce ben dışarı taşıyorum.Sonra hemen arkamdan gelen Kemal abi de biraz sendeliyor.Ama sorun yok.Devam ediyoruz.
  Garajlarda Kemal abi evine doğru ayrılıyor. Koruparka kadar Orhanabiyle beraber pedallıyoruz.Ve önceden söz verdiğim dondurmacıya gidiyoruz.Maraş dondurmaları gezinin üzerine cila oluyor.Sonrasında da Orhan abiyi feribota yetiştirip vedalaşıyoruz.

  Benim km saatime göre gezi bilgileri
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
  Toplam 12 saat ediyor.

  [​IMG]
  Ve geziden sonra bisikletimin hali.Ama kendisi bu durumdan hiç de şikayetçi değil.Aksine hoşuna gitmiş gibi.Galiba asfalttan sıkılmış ufaklık.
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
 15. simplonmurat

  simplonmurat Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  7 Ocak 2007
  Mesajlar:
  742
  Beğeniler:
  334
  Şehir:
  Evka-6 / İZMİR
  Adı:
  Murat ALTINCAN
  Bisiklet:
  Simplon
  Seviye:
  olağanüstü güzel bir tur olmuş tebrikler...
   
  şükrü nural ve Orhan Kılıç bunu beğendi.
 16. dinçer dışbudak

  dinçer dışbudak Yeni Üye

  Kayıt:
  13 Nisan 2010
  Mesajlar:
  36
  Beğeniler:
  31
  Şehir:
  Bursa /İnegöl
  Seviye:
  Paylaşım için teşekkürler.. gezi başından sonuna dek harıkaydı..
   
 17. Cool_uzak

  Cool_uzak Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  8 Aralık 2008
  Mesajlar:
  545
  Beğeniler:
  672
  Şehir:
  İstanbul
  Seviye:
  Fotograflar bitti mi? ..Daha yenı baslamıştım fotoroman tadında takip etmeye.. :) ..Her anı fotograf karelerıne sıgdırmıssınız. Harika yapmışsınız. Gelmiş kadar oldum. Gelemedıgım ıcınde hala uzulmuyorum. Gelse ıdım gercekten bır oncekı turda oldugu gıbı susuzluk ve gunes nedenı ıle perısan olacaktım. Inanın nem nedenı ıle evımde rahat degılım. Rahat olamıyorum.

  Eğlenmişsiniz gerisi yalan dünya.. Ayrıetten Dinçer i de tebrik ederim.

  Bu kadar resimi bizler ile ve guzel anlatımlarınız ıle paylaştıgınız ıcın ellerinize, yuregınıze ve pedallarınıza sağlık.

  TEŞEKKÜR EDERİM. :)
   
  Orhan Kılıç bunu beğendi.
 18. birolcakir

  birolcakir Hastasıyım

  Kayıt:
  21 Haziran 2010
  Mesajlar:
  376
  Beğeniler:
  371
  Şehir:
  İstanbul
  Adı:
  Birol ÇAKIR
  Bisiklet:
  Pinarello
  Seviye:
  Orhan abi, Dinçer D ve Dinçer Ü ye resimleri için teşekkürler. Yaşadıklarımızı bir bakıma tescillediler.

  Bir sonraki turda görüşeceğiz.
   
  Orhan Kılıç bunu beğendi.
 19. #19
  Orhan Kılıç

  Orhan Kılıç Bisikletkolik

  Kayıt:
  30 Ocak 2010
  Mesajlar:
  1.487
  Beğeniler:
  2.421
  Şehir:
  İstanbul
  Seviye:
  Bülentçiğim, İnanırmısın bilmem ama tur boyunca hep aklımdaydın. Sen benim düşünçelerimde bizimle birlikteydin. Bu güzel etkinliğin gerçekleşmesine vesile olduğun için sana teşekkür ederim. Başka bir turda görüşmek üzere.
   
  Cool_uzak bunu beğendi.
 20. #20
  Orhan Kılıç

  Orhan Kılıç Bisikletkolik

  Kayıt:
  30 Ocak 2010
  Mesajlar:
  1.487
  Beğeniler:
  2.421
  Şehir:
  İstanbul
  Seviye:
  Bende bütün arkadaşlara katılımları ile tura renk kattıkları için teşekkür ediyorum. Hepinizin ayaklarına sağlık. Hepinize bisiklet ile uzun bir birliktelik dilerim.
   
  ahmet centeli bunu beğendi.