7.2 Büyüklüğünde Deprem

Scudo

Melih Çolak

Cyclist ♥
Tepki
3.073
Bisiklet
Scott
yoldaydık idmanda duymadım iyikide duymadım çünkü hala 1999 depreminin etkisindeyim :(

Ömer KARAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.688
İsim
Ömer KARAN
Bisiklet
Bisan
Memleketim olan Denizli de de bariz bir şekilde hissedilmiş. Duyduğum kadarıyla can ve mal kaybı yok. Allah daha beterlerinden korusun inşallah.

thomisus lx

Forum Bağımlısı
Tepki
2.055
depremin şakası yok gerçekten. sağlam bastığınız yer birden size ihanet ediveriyor gibi sanki. anlaşılmaz bir çaresizlik. olacağı söylenen büyük marmara depremi için ise yapılan herhangi bir iyileştirme var mı açıkçası muamma. basınımızdan birşeyleri öğrenmek çok zor. yandaş basın için dünya güllük gülistanlık, muhalif basın içinde cehennemden farksız. yandaşa göre binalar güçlendiriliyor, deprem yönetmeliklerine uyuluyor vs, karşısındaki basına göreyse, depremde toplanma ve çadır kurma alanları rezidans ve avmlere çoktan verildi bile.

önce komşu çocukları yine kuduruyor sanmıştım en son lisede izmirdeyken yakalandığım depremde. 20 yıldan fazla olmuş. zira bebeler koltuktan atlayıp koşmaya meyilliydi. katlar arası çok ince olduğu için 12-15 kiloluk sıpaların enerjisini aşağıdan bizler hissediyorduk. deprem başladığında yine kuduruyorlar sandım üsttekilerin ama yaklaşık 10. saniyeden sonra oturduğum yerden kalkacak halim kalmamıştı. uğultu ve esneyen duvarların sesi ile beraber mutfakta dosdoğru konulmamış kapkacağın kakofonisi insanı korkutuyor.

Allah korusun demekten başka bişey gelmiyor elden. ve bazen Japonların inandığı tanrı nasıl bişeyse adamlar 9-10 şiddetinde depreme dayanan gökdelenler dikiyorlar Tanrılarına güveneMEdiklerinden. bizde çok şükür goca Irabbım hep yanımızda.

Emre Yönlüer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Trek
Bende hissettim oturduğum yerden kalkmadım :eek:
Yapacak bişey yok

ERTĞRL

Aktif Üye
Tepki
140
Bisiklet
Sedona
Uyumuyor olsam bir ince tırsardım eminim.

Neyse tsunami felan yoksa sahile iniyorum arkadaşlar. Caddebostana doğru yol alıyorum, mavi sedona 325'li, kasksız, sırt çantalı, muhtemelen kulaklıklı eleman benim. Dürtünce kulaklıkları çıkartabiliyorum, gören yanaşmaktan çekinmesin yalnız kaldım zira. İyi olur yol arkadaşı.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
ben o saatlerde bisiklet sürüyordum,şimdi eve geldim şimdi gördüm hiç hissetmedim.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Metro durağının üstündeydim. Araba baya sallandı; metrodandır dedim ama sebep BÜYÜKMÜŞ

Tapatalktan gonderdim Turkce karakter varsa "tepetaklak" olmus olabilir

S26

Forum Bağımlısı
Tepki
1.453
Bisiklet
Amoeba
Ta Eskişehir'den hissettim. En az 10 sn sürdü gibi geldi.

C6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

erkan_harman

Daimi Üye
Tepki
177
İsim
Erkan Harman
Bisiklet
Salcano
valla biz bisiklet tutkunlari hissetmedik bisiklet surmekle mesguldum biz ne zaman bisikletlere binsek depremi hep yasiyoruz ustunde alistik gayri

• Beğen
Tepkiler: thomisus lx

erkan_harman

Daimi Üye
Tepki
177
İsim
Erkan Harman
Bisiklet
Salcano
@alperK

kardesim rotan neresiydi?

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@erkan_harman

pendik-caddebostan arası idi. deprem saatinde pendik sahilindeydim evden yeni çıkmıştım.

erkan_harman

Daimi Üye
Tepki
177
İsim
Erkan Harman
Bisiklet
Salcano
@alperK

bizde kutdogmus turuna gitmistik :D

Tepki
64
Bisiklet
b'Twin
Bende bakırkoyde bisiklet ile hareket halindeydim bi ara durup birini arayacaktim hatlar çalışmiyordu anlam veremedim 5 dakika sonra faceden öğrendim herkeze geçmiş olsun

1brah1mmm

Daimi Üye
Tepki
18
Bisiklet
Merida
@Mustafa demirbacak

Herkese geçmiş olsun
Dediğiniz gibi önce teknolojik olarak önlemlerimizi almamız. Yıkıcı bir zarar olmamasına rağmen telefon haberleşme sistemimiz de çökme yaşandı.

Haluk Eke

Daimi Üye
Tepki
1.300
İsim
Haluk Eke
Başlangıç
1956—57
Bisiklet
Specialized
Evet beyler neler hissettiniz duygularınızı alalım. :D

Duygusuz hanımlar siz susun:uyku:

Sezer İmamoğlu

Forum Demirbaşı
Tepki
85
Bisiklet
Sedona
ben ilk tam masada oturuyordum zaten benim başıma ilk defa geldi,kafam mı dönüyor dedim bi baktım sürahideki su oynuyor avizeye baktım bir sağ bir sola her yer oynuyor hemen içeride giyilen terliklerle dışarı çıktım korkudan bisikleti almamışım bir iki dakika sonra stresi atmak için bisikleti aldım ve biraz turladım bu arada telefonlar birden kitlendi yarım bir saat sonra annemle babama ulaşabildim ama HEPİMİZE GEÇMİŞ OLSUN...somadan sonra can kayıplarına artık türkiye dayanamazdı :(

Celalettin aktaş

Daimi Üye
Tepki
19
Bisiklet
Sedona
Ufaktan hazirliklar ne durumda benimle şaka olmaz onleminizi alin dedi Allah korusun. Depremler en basta okyanuslardaki hayatin devami icin olmazsa olmaz. Depremler le olan tabaka hareketlerine ihtiyacimiz var. Cunku dunya uzerinde oksijen uretimi en fazla okyanuslarda olur. Doganin duzeni :)

GT-I9500 cihazımdan tapatalk ile gönderildi. Bu nedenle Türkçe imla hataları içerebilir. Kusura bakmayın.

Emrah Özşahin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.745
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Cyclocross
Biz de İzmit'te hissettik. Bayağı kişi sokaklara döküldü. Depremi daha önce yaşadığımız için psikolojik olarak kötü oluyor.