7-10 Kasım 2013; Atamızın Yolundayız Bisiklet Turu

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında Bisikletli Gezgin tarafından paylaşıldı.

 1. Bisikletli Gezgin

  Bisikletli Gezgin Onursal Üye

  Kayıt:
  3 Mart 2011
  Mesajlar:
  3.894
  Beğeniler:
  5.010
  Şehir:
  Altındağ, Ankara
  Bisiklet:
  Sedona
  Seviye:
  Bisikletliler Derneği; 7-10 Kasım 2013; Atamızın Yolundayız Bisiklet Turu

  1999'da Dernek başkanımız Murat Suyabatmaz'ın başlattığı proje,
  2008'den bu yana, derneğimizce her yıl tekrarlanmaktadır.

  Biz amatör bisikletseverler, bisikletlerimiz ile pedal çevirerek, 4 günde, 550 km. yol kat ederek, İstanbul'dan Ankara'ya, Anıtkabir'e gidiyoruz.
  Bu yolculuğa paralel, öteki illerimizden de bisikletliler yola çıkıyoruz. 10 Kasım günü, önce Ankara'da buluşuluyor, daha sonra da
  "81 ilden, 81 bisikletli", konvoy oluşturarak, Anıtkabir'e, bisikletlerimizle [ve özel izinle] giriyoruz ve illerimizden getirdiğimiz bayraklarımızı, mozoleye bırakıp saygı duruşunda bulunuyoruz.

  Amacımız, 1923'te, bu ülke kurulurken, bu Cumhuriyeti kuran Atamız'ın ve silah arkadaşlarının, bu yolculuklarını, at sırtında, 4-5 günde yaptığını anımsamak ve anımsatmaktır.
  Bu Cumhuriyet'in ne zorluklarla kurulduğunu, demir atlarımızla, pedallayarak, Atamız'ın yolunda olduğumuzu haykırıyoruz.

  Her yıl olduğu gibi bu yıl da, aslî üyelerle, öncelikli bir kafile oluşturulacak, güzergâhtaki illerin temsilcileri ve aslî üyeleri katılabilecektir.
  15 bisikletli ile İstanbul'dan yola çıkacak olan kafile, geçtiği illerden de katılımla, 25 kişiyi bulacaktır. Öteki illerden gelen katılımcılar ile Ankara'da, 81 bisikletliye ulaşacaktır.

  Kafileye, etap içinde refakat etmek olanakldır. Bunun için de hangi etap içinde refakat edilmek istendiği bilgisinin de eklenmesi gerekmektedir.

  Desteklemek [sponsorluk], katkıda bulunmak isteyen kişi ve/veya kurumların da,
  e-posta [baskan@bisikletliler.org] üzerinden başvuruda bulunmasını rica ederiz.


  Uğurlamaya Katılım

  Kafilenin, İstanbul'dan uğurlanması, her yıl olduğu gibi, Şişli'deki Atatürk Müzesi önünden yapılacaktır. İsteyenler, {Boğaz Köprüsü'nden geçilerek] Tuzla'ya kadar bisiklet ile refakat edebilecektir.

  Etkinliğimize arzu eden diğer STK'lar ve yerel bisiklet dernekleri de katılabilecektir.

  Kaynak
   
 2. Çağlayan

  Çağlayan Onursal Üye

  Kayıt:
  1 Nisan 2012
  Mesajlar:
  1.767
  Beğeniler:
  2.119
  Şehir:
  İzmir
  Seviye:
  Allah yollarını açık eylesin ve kazadan beladan korusun ..
   
  Bisikletli Gezgin bunu beğendi.

İlginizi Çekebilir

Website_Drafting_Image_20m_2048x2048.png
Merhaba forumdaşlar :) Aslında başlığı "Drag nedir? Yenir mi?" yapmayı düşündüm ama bu bir Drag'a giriş konusu değil, Drag'ın ne olduğunu zaten bilenler için beyin yakan bilgiler içeren bir makale...
upload_2017-5-5_22-41-4.png
Amerikalı Amber Neben kadınlarda TT kraliçesi. 15 yıllık geçmişinde 2 Olimpiyat, 2 Dünya, 2 Ulusal ve 2 Pan American şampiyonluğu bulunuyor. Amber hakkında daha fazla bilgiyi kendi sitesinden...
upload_2016-1-19_12-33-38.png
How much speed can you buy? Cycling Weekly dergisinden Oliver Bridgewood giriş seviyesi bir Btwin'le üst model Canyon TT'yi hız açısından karşılaştırmış. İki bisiklete de ortalama aynı güç...