64yaşındaki arkadaşınıza yardım.

Tepki
5
Bisiklet
Trek
selam 64 yaşıma girdim,1yıldır allerjik bronşit hastasıyım .4 5 aydır 21 vites piyasabisikletine biniyorum .bisiklete binmenin faydasını görüyorum,ancak yokuşlarda yoruyor.nisan ayından sonra 2 3 ay saglıgım için trakya turu yapmayı planladım.ancak yanıma alacagım yükle(10 kg civarı çadır tulum vs)ve bu bisikletle yokuşlarda çok zorlanacagım(zorlanınca kalp büyüme yapıyor)bana 800 900 civarında rampada beni yormayacak nasıl bir bisiklet önerirsiniz.şimdiden teşekkür ederim .not :daha önceki mesajlarıma yanıt veren arkadaşlara geçte olsa teşekkür ederim,bilgisayara o kadar sahip degildim.

Scudo

Bisikletli Gezgin

Forum Bağımlısı
Tepki
4.683
İsim
Mustafa
Bisiklet
Sedona
Merhabalar

Bütçenize göre Sedona 321 modeli, Salcano City 24 vs modeli uygun olabilir.

caner ünsal

Forum Bağımlısı
Tepki
485
Bisiklet
Scott
24 vites arka-11-32 ön-22-32-44, shimano alivo setli, alu, flatbar, düz çatal, 28 jant bisiklet tarif ettiğiniz kullanım alanı için uygun olur. Verdiğiniz fiyat aralığı ise bu kombinasyon için biraz altta kalıyor. Rakamı arttırısanız trek 7.2 biraz daha artabilirse scott metrix 40 düşünülebilir fakat bu modellerde de ayna kol sanırım
28-38-48 yani satıcı ile bunun uygun olanı ile değiştirme konusunda anlaşmak lazım.

ercan günes

Daimi Üye
Tepki
102
Bisiklet
Scott
ne alırsanız alın kesinlikle amortisörden uzak durun düz masa alın trek fx modelleri sizin için en uygun bisiklettir

Tepki
5
Bisiklet
Trek
bana scott sub 40 önerildi fiat indirimli 1020 tl kaset 11 32...28 38 48 .kararsızım aynakol degişmelimi teşekkürler.

Tepki
5
Bisiklet
Trek
ercan bey trek fx modelini araştıracam teşekkürler.

Tepki
5
Bisiklet
Trek
m.özkul sizin önerilerinizide araştıracam sagolun.

Deniz K.

Daimi Üye
Tepki
85
Bisiklet
Bianchi
@nevzatsezgin
Scott sub iyidir,ancak şehir içi daha uygun gibi,açıları itibari ile uzun turlarda belli bir yaşdan sonra yorucu olabilir gibi.

asilcenk

Üye
Tepki
10
1 ay once Sub 40 aldim, sehir ici ve genelde bisiklet yolunda kullaniyorum, cok memnunum. Gercekten hafif, kullanisli ve hzili bir bisiklet. 24 viteste bana yeterli geliyor. Ancak ben amatorum tabiki...

Tepki
5
Bisiklet
Trek
asilcenk benim korkum baglayacagım bagaj ve eşyalarımla en az 10-13kg yükle rampa çıkabilirmiyim.teşekkürler.

Eren Tublek

Forum Demirbaşı
Tepki
362
Bisiklet
Trek
Trek F.X serisi bencede uygundur.Istanbul'da ikamet ediyorsunuz sanirim.Ortakoydeki Trek distribitoru duruma gore ilk satin almalarda ayna kol konusunda sanirim yardimci oluyor.Daha kucuk bir ayna kolla yada enazindan ilk iki dislisi daha kucuk bir ayna kolla daha kolay tirmanabilirsiniz.

ercan günes

Daimi Üye
Tepki
102
Bisiklet
Scott
bende scott sub 40 kullanıcısıyım sub daha çok sehir içi kısa mesafelerde hızlı wede atik bir bisiklet fx daha gezelim görelim açılar göz önüne alındığındada sub lara göre daha dik bir oturuş sağladığından uzun turlarda daha rahat ettirir aynakoluda alırken 22 32 44 lük bir aynakolla rampalarda bir sorun yaşayacağınızı zannetmiyorum

Tepki
5
Bisiklet
Trek
eren ve ercan kardeşim yardımlarınıza teşekkür ederim .fx araştırıyorum.

Deniz K.

Daimi Üye
Tepki
85
Bisiklet
Bianchi
Bence aynakolu değiştirmeyin derim, bunun düz yolu da var, düz yolda daha avantajlıdır, rampalarda vites düşürmek yeterli olur kanaatindeyim.

asilcenk

Üye
Tepki
10
Bencede rampada vites kucultmek sureti ile gayet rahat pedala basabilirisniz. Sub 40 aksesuarsiz 12Kg diye biliyorum. Dediginiz gibi canta vs ile 15 kg`yi rahat bulur. Ama ben minimum 24 viteslerin ve daha fazlasinin rampada, dusuk viteste kullanilinca sorun cikaracagini sanmiyorum.

Sabri Atalay

Daimi Üye
Tepki
245
Bisiklet
Trek
Nevzat bey merhaba,
Siz her ne kadar 10 kg yük deseniz de onu da alayım bunu da alayımla o yük 20-25 kg kadar çıkar.Bütçenizi biraz daha zorlayıp elektrıklı bisiklet alın Rampalarda zorlanmassınız.Forumda bir arkadaş 1 yıl kadar önce elektrıklı bir bisiklet satıyordu.Fiyatıda çok uygun ve temiz bir bisikletti.Ama illaki normal bisiklet derseniz de o zaman ayna kolun en küçük dişlisi 22 rublenin de en büyük dişlisi 34 veya daha üstü olsun.
Kolay gelsin.

Tepki
5
Bisiklet
Trek
sabri bey merhaba .haklısınız fakat uzun yolda şarz sorunu var,birde şarz bitince düz yolda olsa pedalla gitmek mümkün degil .adanada çok var gittigimde onuda araştırdım kullandım.aynakol 22 ruble28 de biraz uzunca rampada pedal çevirince (yüksüz)pedal çevirdigim için yoruluyorum.yarın ortaköydeki trek bisiklete ugrayacam,yardımcı olacaklar .olmazsa kendi bisikletimin rublasini degiştirip dik rampalarda yürüyerek yola devam edecem saygılar.

Tepki
5
Bisiklet
Trek
asilcenk kardeşim yarın trek bis.gidecem orada deneme fırsatım olacak ,teşekkürler.

Tepki
5
Bisiklet
Trek
eren,caner,ercan .diger arkadaşlar hepinize teşekkür ederim 1 saat önce ortaköy trek bisikletten 7.1 fx modelini aldım .çalışan arkadaşlar her konuda yardımcı oldular.hepinize sevgiler saygılar.