600-700 TL civarı başlangıç bisikleti (şehir, tur veya diğer)

Tepki
0
Bisiklet
Kron
Arkadaşlar hepinize merhaba, foruma bu gün katıldım. Üniversite öğrencisiyim, önümüzdeki yaz haziran ve temmuz aylarında staj yerine ulaşım için bisiklet almayı düşünüyordum. Daha sonra spor olarak bisikletle uğraşmaya karar verdim. Aşağı yukarı 600-700 lira arası para ayırabilirim. Bisiklet seçimi konusunda kararsız kaldım. Salcano astro240srv, astro241sv arasında sadece vites takımı farkı var. Shimano mu, yoksa Sram mı daha kullanışlı olur? Bunun yanında Sedona Borla, Carrero Grunge 419 ve Kron xc500 var. Bunlar arasından ya da bunlara alternatif olarak ne alabilirim. Önerilerinizi bekliyorum.

Scudo
Tepki
4
Bisiklet
Bisan
öncelikle belirteyim deneyimin yok, hatta bende yeni bir başlangıç yapmak için araştıranlardanım ve yazdıklarım kafanızı karıştırmasın diye kısaca önce seçimimi söyleyim ASTRO 240 SRV diyorum. sebebi sram aktarıcıların daha iyi olduğu söylendiği için, diğer herşey kağıt üstünde yakın gibi. 240 srv de xcm maşa var, xct olanlardan daha iyi. fren konusu 3ünde aynı sadece kronda farklı. kronun maşası konusunda pek iyi konuşulmuyor ondan eliyorum onu. kadro olarakta bu markalar arasında ilk tavsiye edilen genelde sedano orada da rst gila t maşa nasıldır, xcm karşısındaki durumunu performans olarak nedir bilmiyorum. bence 240 srv veya borla. karar sizin ama tekrar belirteyim bilgiler deneyimle sabit değil forumdan ve diğer mecralardan aldığım bilgileri harmanladım.

• Beğen
Tepkiler: mehmet aktar
Tepki
0
Bisiklet
Kron
Yukarıda yazmamıştım ama Salcano Astro 212HD de eklenebilir. 241 den farkı jant göbekleri ve hidrolik fren. Hidrolik fren oldukça avantajlı dursa da, yeni başlayacağım için 100- 130 tl lik bir farka değer mi bilmiyorum.

Tepki
0
Bisiklet
Kron
Şu an bi arkadaşım astro 241sv ya da 240 srv yi peşin 600 civarına tanıdığı bir salcano bayisinden ayarlayabileceğini söylüyor. Ama henüz shimano ve sram arasındaki net farkı blmediğim için karar veremedim.Aynı fiyat aralığındaki Carraro 419 da arka değiştirici acera, altusun bir üst modeli sanırsam, ama diğer parçalar ve kadro açısından bir karşılaştırma yaparsak Carraro 419 nasıldır? Çok güzel iyi bir bisiklet toplamışsın kardeşim eline sağlık ancak şu an bütçem o kadar değil. Zar zor ayırdığım para 600 tl+100 tl ekipman ve kask için ayırdım.

baracuda9

Üye
Tepki
1
İsim
Enis
Herkese merhaba 0 veya 2. El şehir bisikleti tavsiyeleriniz olurmu bütçe 600-700 , 172 boy ve 101 kg olarak kadro boyu 18 inç uygunmudur

efecan200

Aktif Üye
Tepki
110
İsim
Efecan Zeybek
Bisiklet
Bianchi
salcano city fun 70 ya da ümit magnetic v fren
mekanik alma alcaksan da hidrolik modeli al

• Beğen
Tepkiler: baracuda9

utku44

Üye
Tepki
0
İsim
utku
bende salcano cıty fun 70 le 60 arasında kaldım:kötü:

efecan200

Aktif Üye
Tepki
110
İsim
Efecan Zeybek
Bisiklet
Bianchi
70 al aradaki fiyet farkına frenleri baradine al taş gibi olur hem sabit maşa olduğundan daha akıcı olacak

efecan200

Aktif Üye
Tepki
110
İsim
Efecan Zeybek
Bisiklet
Bianchi
farketmiyo kardeşim harbi bak titriyo ama yola çok güzel tutunuyo freni direk alıyo amörtisöre fren yedirip sonra durma derdin falan da yok o hızı ve ivmeyi o ufak titremelere değiirim emin ol eldiven tak ergonomik elcik kullan hissetmiyosun bile zaten

• Beğen
Tepkiler: baracuda9

baracuda9

Üye
Tepki
1
İsim
Enis
Bisikletten çok anlamam ama kilo vermek amacıyla city fun 70 alıcam sanırım başka tavsiye yoksa,teşekkürler cevaplar için

utku44

Üye
Tepki
0
İsim
utku
peki lardesım sende bu yakısıklı var herhalde nasıl? parca degısımı yaptın mı ? bide teker dayanıklılığı nasıl? saglammı? cevaplarsan sevinirim

efecan200

Aktif Üye
Tepki
110
İsim
Efecan Zeybek
Bisiklet
Bianchi
bende bu yakışıklı yok bianchi 827 var ama arkadaşımın salcano city fun 70 i var ve bazen onu alıp sürüyorum değişiklik olsun diye teker dayanıklılığı sana bağlıdır doğru basınçta kullanıp camlara ve dikenlere girmezsen kolay kolay patlamaz iç lastik dış lastik hakkında yorum yapamam ama freni falan iyi alıyodu

ümit magnetice de bakabilirsin

Tepki
7
İsim
Ramazan K.
Eğer üstüne 200 lira daha koyabilirseniz Salcano City Sport 40 alabilirsiniz.Ben de 1-2 hafta sonra almayı planlıyorum.City Fun 60 alacaktım ancak kilitli maşa ve continental lastik gibi özelliklerinden dolayı City sport 40 alacağım

baracuda9

Üye
Tepki
1
İsim
Enis
City sport 40 yol bisikleti diye geçiyo ama ,benim kilomda ve haftada2-3 kez sahilde bineceğim bana uyarmı bilmiyorum 101 kg yum

Tepki
7
İsim
Ramazan K.
Hibrit olarak geçiyor.Yani hem yol bisikleti hemde şehir bisikleti.Güzel bir bisiklet.Ben 90 kilo iken denedim.Gayet sağlam bir bisiklet.Tavsiye ederim

Dogan09TR

Üye
Tepki
10
İsim
Doğan Ç
Bisiklet
Kron
Carraro Sportive 321 var 850 lira civarı Kron tx modelleri var