6 Eylül 09- Arazide kaybolmalı, bol lastik patlatmalı Karagöl (İzmir) gezisi

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Aydın tarafından paylaşıldı.

 1. Aydın

  Aydın Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  10 Nisan 2006
  Mesajlar:
  660
  Beğeniler:
  991
  Şehir:
  istanbul
  Seviye:
  Tüm forum ahalisine selamlar öncelikle.

  Bir kaç gün önce İzmir tayfası Kemalpaşa üzeri Spil yapmaya karar vermişti hatırlarsanız. Başlangıçta bir heves ben de gitmek istemiş, ancak bir kaç senedir dağlara taşlara çıkmamış olmanın ve de turun yarış antrenmanı havasında geçeceğini düşünmemin etkisiyle rotayı daha hafif olan Karagöl'e çevirmeye karar vermiştim.

  Biraz sonra bu basit rotanın! ne hale geleceğini görecek ve hayrete düşeceksiniz :) Kılavuzumuz karga, rotamız artık bilinmiyor ve işte buyrun geziye..

  5 Eylül gecesi bugün erken yatıp enerji toplayayım bari diyerek saat 23:30'da yatağa girmiştim. Fakat saat gece 01:30'da uyku tutmadı, çıktım yataktan. Bisikletin bir kaç alet edevatını gözden geçirdim, çantayı ayarladım vs. derken erkenden evden çıktım ve saat 06:00 civarı Kareksan önündeyim. (Buluşma saati 06:30)

  [​IMG]

  Nail'i saat 05:30 gibi uyandırdıydım :D Haliyle ilk gelen o oldu :) Neyse millet toparlanınca rotayı konuştuk. Rota Evka 5 üzerinden Karagöl şeklinde olacaktı. Haliyle ben biraz şaşırdım. 13 yaşından beri Karagöl'e giderim de bu rotayı ilk defa duymuştum. İnsanoğlu her gün yeni birşeyler öğreniyor :) Neyse çıktık Anadolu Cd. üzerinden Evka 5'e. Bir kaç kişiyi de (Şerif, Önder ve Hüseyin) oradan alacağız.

  Kan revan içinde Evka 5'e varıyoruz, Evka 5 yokuşlarını bayılmadan çıkabildiğimize şükrederek. Bu arada assolistlerimiz Şerif ve Önder henüz teşrif etmemişler. :) Sanırım Nail'in telefondaki ince fırçası ile 5-10 dk sonra beyler geliyorlar. Onlar gelene kadar fotoğraf denemeleri yapalım diyoruz.

  [​IMG]

  Çekeni çekerler..

  [​IMG]

  Biraz sonra Önder ve Şerif geldiler. Tam ayrılacakken Menemen'den Hüseyin Nail'i aradı..

  - Abi nerdesiniz?
  - Hüseyin Evka 5'teyiz, çıkıyoruz?
  - Amman bekleyin, 10- 15 dk sonra ordayım.

  Neyse Hüseyin bisikleti arabaya sallayıp geliyor. Onu beklerken biraz daha fotoğraf alalım dedik.

  Assolistler..

  [​IMG]

  Hüseyin geldi ve başladık Evka 5'in tepelerine tırmanmaya. Halbuki biz tepeler bitti sanmıştık ne güzel, yahu ne bitmesi? Yeni başlıyormuş meretler..

  Toplanın beyler, çekiyorummm.. (Ekibin bir kısmı kayıp bu arada)

  [​IMG]

  Bu arada herkesin bisikleti amörtisörlü, hafif ve 26 jantken benim Cromoly kadrolu, 28 jantlı ağır bir tur bisikleti ile fotoğrafta yer almam, ilerleyen zamanlarda bisikletin ve çantanın ağırlığını iyice hissedecek olmam. Ve bunun bilincinde olmadan turun daha başında keklik gibi sırıtmam..

  Yola devam..

  [​IMG]

  Yolda yılkı atlarıyla karşılaşıyoruz, Önder'e bunların yabani at olduğunu söyleyince şaşırıyor. Bilgiyi burda da tekrar edelim; Yabani atlarda semer izi olmazzzzz.

  [​IMG]

  Ve beklenen an: İlk lastiği Hüseyin patlatıyor. İlk diyorum, çünkü ilerleyen kilometrelerde mütemadiyen lastiklerimiz patlıyor. Hüseyin yola hazırlıksız çıkmış, yedek lastiği yok. İmdadına Nail yetişiyor. Hüseyin yeni lastiği şişirmeye başladıktan sonra benim aklıma geliyor.

  Ben: - Hüseyin; dış lastiği kontrol ettikten sonra iç lastiği taktın değil mi?
  Hüseyin: -Allahh, yok abi..

  Neyse lastik sökülüyor, batan tel çıkarılıyor. Neyse yeni takılan lastikte birşey yok.

  O arada biraz daha fotoğraf alıyoruz.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  Neyse bir şekilde Karagöl'e varıyoruz. Karınlar aç, benimse aklımdaki tek şey ağaç gölgesi. Uyumam lazım biraz.

  Biraz atıştıralım..

  [​IMG]

  Sofraya gelen tanrı misafiri..

  [​IMG]

  Neyse ben sonra kaskı yastık yapıp bir ağaç gölgesinde kestiriyorum biraz. 1 saat kadar sonra uykunun en tatlı yerinde Gidiyoruzzzz nidaları, ulen diyerek kalkıyorum.

  Bu ağalar gak guk sesler çıkarıyorlardı ben uyurken. Fotoğrafını çektiğim ekip başı. Beni kesiyor. Eğer kıllanırsa gruba yörüyün, kaçıyoruz diyecek.. Yavaş yanaşmak lazım.

  [​IMG]

  Ben fotoğraf çekerken Nail'de su torbasını dolduruyor..

  [​IMG]

  Ve Karagöl'den çıkıyoruz. Ekipteki arkadaşlar Karagöl'deki dededen yol bilgisi almışlar, Karagöl arkasından Sabuncubeli'ne çıkalım diyorlar. Ben yolun 10 seneki önceki halini biliyorum. Yol demek yanlış olur yar demeli asıl. Yolun kötülüğünden bahsediyorum (Ki yemek yok kimsede ve o rota üstünde çeşmede yok aklımdan kaldığı kadarıyla) Neyse gidelim deniyor, bana hava hoş, ıhlaya tıslaya giderim bir şekil, ne kadar rezillik, o kadar güzellik. Bu işler böyle.

  Ben fotoğraf çekmekle vs. ile uğraşırken ekip arayı açmış bu arada. Bir yol ayrımına geliyorum. Aklımdan kaldığı kadarıyla sol taraf Sabuncubeli yol ayrımı. Sağ tarafsa I don't know!!!! Ve bağırıyorum grubun ne tarafa döndüğünü kestimek için. Ve korkulan an: Sesler sağdan geliyor. Ali abiyle birlikte -yanlış, yanlış dönün geri, burası değil diye söylensek te iş işten geçmiş, iş inada binmiş bir hal alıyor.

  Ve başlıyoruz ormana dalmaya ve inanın buralar yolun iyi kısmı! Bir de raporun başlangıcında bahsetmiştim: Cromoly kadrolu, yüklü çantalı ve 28 jantlı bir bisikletle katıldığımı. Sözün özü bu yoldan sonra artık bisiklet bana binmeye başlıyor!

  [​IMG]

  Tepeler aşılıyor öyle böyle. Grup ikiye ayrılmış durumda. Biz biraz yolu ince eleyip sık dokuyarak yürüyoruz. Ama diğer grup ağaçlar arasında sıkışıp kalınca ağaçlar arasından yol açmak zorunda kalmışlar. Tabi bu arada her yanımız çizik içinde. Her yer diken! (Ki bu bodur dikenler sert ve lastiklere hiç acımıyorlar) Muhtemelen ilk defa insan gören namussuz sinekler de sarıyor bir yandan. Yılkı atları burda da var ve izlerini (gübre olarak) her yerde görüp üstüne basabiliyorsunuz. (Amman kaymasın)

  Ağır aksak giderken, arazide ilk benim lastik su koyuveriyor. İdare ediyorum öyle. Grup dağılmış, toparlanınca değiştiririm diyerek. Rapor başında belirtmiştim ya hani, -"mütamadiyen lastiğimiz patlıyor" diye, evet biraz sonra farklı yerlerden sesler yankılanmaya başlıyor dağda.. Lastik patladı, lastik patladı. :) Artık neredeyse her 200- 300 metrede bir lastik tamir eden biri oluyor.

  [​IMG]

  Şerif'in lastik sürekli patladığından Nail Şerif'in lastiğinin dandikliğinden dem vuruyor. Şerif lastiği değiştirirken biz de deli armut ağacından armut yiyoruz. Bu arada ben millet nereye gitti diyerek 200 metre kadar gidiyor ve bisikleti bir gölgeye bırakıyorum. Sonra geri geliyorum, bisikletin yanına. Ağaç altındaki millete bakıyorum, hani lastik olmuştur artık diyerek. Ama o da nesi? Bir başkasının lastik sökülmüş. Hem de kimin? Nail'in! :) Sözün özü Şerif'ten korkulur, ne dediyse artık içinden? Ben 100-150 metrede gölgede oturup gelmelerini bekliyorum artık. Gözümün seçtiği kadarıyla lastik tamir oldu.. derken bu sefer arka lastiği söküyor Nail, haydaaa :) Onu tamir ediyorlar, ön yine patlıyor.. Resmen döngüye girdik ve artık yol almaktan ziyade lastik tamir ediyoruz.

  [​IMG]

  Burası da ilerlemeye çalıştığımız arazi. Herhangi bir patika yada yol görebilen var mı? Ve işin kötü yanı arazi taşlık. Ayak tırnaklarımız artık acıyor. Çok ilerlerde Homeros vadisi ve Kayadibi köyü seçiliyor. Oraya bir yol bulmak gerek.

  [​IMG]

  [​IMG]

  Oradan buradan derken yolu buluyoruz ve bir kaç insan görüyoruz artık. Bornova - Karşıyaka derken eve geliyorum. Sağım solum çizilmiş bolca. Toz toprak içindeyim feci şekilde, burnumdan nefes almak zorluyor.

  Neyse iyisiyle kötüsüyle güzeldi, stres attık. Ekip zaman zaman dağıldı, Nail sağolsun herkese yardımcı olmaya çalıştı. Ben uzun zamandır dağlara vurmadıydım kendimi, iyi oldu, kendime geldim ve en önemlisi güzel arkadaşlarla tanıştım.

  Kalın sağlıcakla.

  Aydın Işık

  www.120399.com | www.ustaadam.net
   
 2. Ercüment Özyurt

  Ercüment Özyurt Kıdemli Üye

  Kayıt:
  13 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  211
  Beğeniler:
  394
  Şehir:
  İZMİR
  Seviye:
  Tam dikenlerin lastik patlatma mevsimi. Bu mevsimde pek yoldan çıkmamak lazım. Siyah beyaz fotolar da çok güzel olmuş.

  Selamlar...
   
  Umut AL ve Aydın bunu beğendi.
 3. gokhan erdogan

  gokhan erdogan Bisikletkolik

  Kayıt:
  12 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  1.013
  Beğeniler:
  1.294
  Şehir:
  Luleburgaz
  Seviye:
  kısa öz fotolar ayağınıza sağlık ...
   
  Umut AL ve Aydın bunu beğendi.
 4. çirkin

  çirkin Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  2 Haziran 2009
  Mesajlar:
  867
  Beğeniler:
  1.557
  Şehir:
  İstanbul
  Seviye:
  güzel bir tur olmuş dostlar. E lastik patlamasa nazar değerdi zaten. teşekkürler
   
  Umut AL ve Aydın bunu beğendi.
 5. Sencer Kan

  Sencer Kan Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  30 Mart 2009
  Mesajlar:
  511
  Beğeniler:
  615
  Şehir:
  Karşıyaka, İzmir
  Bisiklet:
  Scott
  Seviye:
  Selamlar..

  Kaçakların nerede?! olduğu anlaşıldı. :p

  KARŞI-yaka da stres atıyorlarmış.. :in:

  Yarış havasında olmasa da turumuz oldukça kopuk bir turdu. Sanıyorum 3 grup halinde aştık rampaları..

  Öncü, ORTACI ve artçı.. :)

  Ama en az sizin turunuz kadar keyifliydi.. ;)
  (zaten Karagöl bu.. ille de Karagöl olsun isterse çamurdan olsun! öyle değil mi? :) )

  Vakit bulunca ben de paylaşacağım fotoğrafları.. ayrıntıları..

  Bu arada ben de lastiği patlayanlardanım.. ama hem iç hem de dış!! :)

  Arkadaşlara uzun bir süre NAZAR değmez artık :) :) :)
   
  Umut AL, aly gunes, Aydın ve 1 kişi daha bunu beğendi.
 6. aytacaksoy

  aytacaksoy Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  28 Haziran 2008
  Mesajlar:
  408
  Beğeniler:
  407
  Şehir:
  İZMİR-Buca
  Seviye:
  Çok zorlu ve keyifli bir tur olduğu belli.Ancak ben fotoğrafların düzenlenmesinde ki zerafete değinmek istiyorum.

  Gerçekten çok hoş düzenlenmiş ve siyah-beyaz olarak kimisi ayrı bir tat katmış.Üzerinde ciddi emek harcandığı belli.Zaten ne varsa büyük emek harcanarak yapılan işlerde var.

  Yaratıcılığınız için kutluyor ve güzel fotoğraf ve yazılarınızın devamını bekliyoruz .
   
  Umut AL, Hüseyin Gümüş ve Aydın bunu beğendi.
 7. ozantuna

  ozantuna Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  25 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  795
  Beğeniler:
  282
  Şehir:
  izmir
  Seviye:
  Ben her marka lastiğe kolay patlıyor diyince hemen hemen herkez yok ben bukadar kullandım patlamadı yok dayanıklı ..vb yazıyor forumda işte gerçek koşullarla karşılaşınca lastiklerin durumu ortada...Evvelki haftada o bölgede 5 patlak verdim bende bir çift tubless daha gitti.Ama çok zevkliydi arazide 50 km hızla iniş.bu hafta birdaha gidecekseniz aynı yerden TRT vericisine çıkıp bornovaya inelim?
   
 8. Nail USANMAZ

  Nail USANMAZ Bisikletkolik

  Kayıt:
  22 Eylül 2007
  Mesajlar:
  1.376
  Beğeniler:
  1.231
  Şehir:
  İzmir-Karşıyaka
  Bisiklet:
  Specialized
  Seviye:
  Keyifli bir tırmanma, üzücü bir iniş. Benim lastiklerdeki patlaklar hep elde taşımaktan olmuş. Sağda solda onlarca dikenli bitkiye çarpa çarpa indik elde bisikletle. Sonuç bol patlak. Yav Karagölden Bornova - Homeros'a elde bisikletle inilirmi?:D Yol yok, patika bile yok.
  Süper bir deneyim oldu, dağ bisikleti ve trekking bir arada.
  Aydınım uzun seneler sonra seninle Karagöle çıkmak güzeldi. Fotoğraflar için teşekkürler.
   
  aly gunes, Hüseyin Gümüş ve Aydın bunu beğendi.
 9. Hüseyin Gümüş

  Hüseyin Gümüş Kıdemli Üye

  Kayıt:
  12 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  255
  Beğeniler:
  120
  Şehir:
  izmir - Aliağa
  Seviye:
  Amanın ne yorucu ne acı verici bir turdu bu ya; hatırlamak bile istemiyorum :D zaten EVKA - 5 yokuşunu nasıl tırmanacağım diye düşünüyordum yolda tam yokuşa geldim ha gayret o da nesi ! bacaklarıma yüklendikçe kramp girmeye başladı hemen indim elde devam :) elde bile zor yürüyordum artık :D eve gidip duş alırken bisikleti taşımaktan sağ kolumu her kaldırdığımda bir kramp giriyordu :) acı dolu saatlerdi benim için :)
   
  Nail USANMAZ ve aly gunes bunu beğendi.
 10. Yunus Emre POLAT

  Yunus Emre POLAT Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  19 Nisan 2009
  Mesajlar:
  696
  Beğeniler:
  1.305
  Şehir:
  Aydın
  Seviye:
  Sizi bilemem ama bisikletleriniz için tam bir şenlik olmuş. Ne amaçla yapıldıklarını öğrenmiş oldular böylece. :D Paylaşım için teşekkürler.
   
  Hüseyin Gümüş bunu beğendi.
 11. #11
  Aydın

  Aydın Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  10 Nisan 2006
  Mesajlar:
  660
  Beğeniler:
  991
  Şehir:
  istanbul
  Seviye:
  Hüseyin, hakikaten senin araba Evka 5'te kaldıydı değil mi? :) Eee hak geçmesin, sabah ta biz çıktıydık o yokuşları :D

   
  Nail USANMAZ ve Hüseyin Gümüş bunu beğendi.
 12. Fuat KURT

  Fuat KURT Aktif Üye

  Kayıt:
  11 Kasım 2008
  Mesajlar:
  101
  Beğeniler:
  83
  Şehir:
  ANTALYA
  Bisiklet:
  KTM
  Seviye:
  Fotoğraflar ve anlatımınız çekilen cefa'nın mutluluk ve keyifle sonlandığını çokgüzel ifade ediyor...
  Tebrikler
   
 13. felis911

  felis911 Bisikletkolik

  Kayıt:
  17 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  1.368
  Beğeniler:
  918
  Şehir:
  ce
  Seviye:
  fotolar çok güzel, gezi ? onu size sormak lazım ama ben okurken keyif aldım. ilginç bir tecrübe olmuş.
   
  Aydın bunu beğendi.
 14. zeynep1

  zeynep1 Yeni Üye

  Kayıt:
  7 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  7
  Beğeniler:
  4
  Şehir:
  istanbul
  fotogradflar süper :in: :in: :in:
   
  Aydın bunu beğendi.
 15. Aybars Öge Sürücü

  Aybars Öge Sürücü Onursal Üye

  Kayıt:
  15 Eylül 2004
  Mesajlar:
  1.552
  Beğeniler:
  1.520
  Şehir:
  Izmir / Istanbul
  Seviye:
  Aydın bunu beğendi.
 16. aly gunes

  aly gunes Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  24 Temmuz 2009
  Mesajlar:
  572
  Beğeniler:
  49
  Şehir:
  izmir
  Adı:
  Güneş
  Bisiklet:
  Carraro
  Seviye:
  [​IMG]slm ekip elemanlarından ben ali. 12 yıldır bısıklet suruyorum ben böle bır parkur görmemıstım. yolsuz bır parkur yane. sag omzum hala acıyor. bisiklet tasımaktan. bacaklarım cizilmekten yara bere içinde.kara gölden hemerosa tırmanıs ve iniş. bu kaybolmanın sorumluları OKTAY+DEDE VE KILAVUZUMUZ SELOCAN dır. :)))) elımde o gune ait resimler var bende onları yayınlayım bari.[​IMG][​IMG][​IMG]
   
  Önder Tarım, Aydın ve Nail USANMAZ bunu beğendi.
 17. Sencer Kan

  Sencer Kan Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  30 Mart 2009
  Mesajlar:
  511
  Beğeniler:
  615
  Şehir:
  Karşıyaka, İzmir
  Bisiklet:
  Scott
  Seviye:
  Ben de..

  Güzel nazsız olur mu?
  Yiğit yarsız olur mu?

  KARAGÖL göl fotosuz kalır mı? diye

  dizeler dizmekteydim.. oh be ha şöyle.. :p
   
  Aydın ve aly gunes bunu beğendi.
 18. aly gunes

  aly gunes Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  24 Temmuz 2009
  Mesajlar:
  572
  Beğeniler:
  49
  Şehir:
  izmir
  Adı:
  Güneş
  Bisiklet:
  Carraro
  Seviye:
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
   
  Aydın ve Nail USANMAZ bunu beğendi.
 19. aly gunes

  aly gunes Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  24 Temmuz 2009
  Mesajlar:
  572
  Beğeniler:
  49
  Şehir:
  izmir
  Adı:
  Güneş
  Bisiklet:
  Carraro
  Seviye:
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
   
  Şerif Şentürk, Aydın ve Nail USANMAZ bunu beğendi.
 20. aly gunes

  aly gunes Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  24 Temmuz 2009
  Mesajlar:
  572
  Beğeniler:
  49
  Şehir:
  izmir
  Adı:
  Güneş
  Bisiklet:
  Carraro
  Seviye:
  slm arkadaşlar bana bu adresten ulasabılırsınız hafta sonukı resımlerı nızı iletrebilirim sizlere. slmlar gunes.aly@hotmail.com
   
  Nail USANMAZ bunu beğendi.

İlginizi Çekebilir

upload_2016-5-10_15-11-39.png
İki hafta önce yol grubuyla buluştuğumda benim yaşlarda Serdar adlı bir arkadaşın bir iki ay önce koroner bypass ameliyatı olduğunu öğrendim. Doktorunun tavsiyesi üzerine sahilde çok düşük tempo...
upload_2017-2-6_14-58-32.png
Bugüne kadar üzerinde hiç durmadığım bir konudan bahsedeceğim: Antrenman yoğunluğu dağılım modelleri (ingilizce kısaltması TID, yani Training Intensity Distribution). TID nedir, ne işe yarar...
big_thumb_c3936ab43c2176907a7937179084c0ef.jpg
Yoğunluğum sebebiyle uzun süredir paylaşım yapamıyorum, paylaşabileceğim pek çok makale birikti :) Yazın daha fazla paylaşım yapabileceğim ;) Kısa bir antrenman paylaşımıyla kaldığımız yerden...