6 Civatalı vs göbekten sabitleme

BekirHan

Üye
Tepki
36
İsim
Bekir Han
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Marin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhabalar,

6 civatalı (6 bolt denilen tip) mekanik diske sahip (Tektro Spyre-C Road Mechanical Disc & 160mm Rotor) bir bisikletim var. Mng kargo sağolsun taşırken jantlarımı pert ettiği için yeni bir jant seti almam şart.

Bir arkadaşım almışken göbekten sabitlemeli (center lock denilen) disk uyumlu jant takımı al, adaptörle bağla mevcut disklerini, bu sistem daha yeni ve kullanışlı dedi.

Bende bisikletim Gravel Bike olduğundan Fulcrum 7 DB setini beğendim. Linki aşağıda;

(link)

Sorum şu ki arkadaşımın önerdiği gibi yapsam ve bu seti adaptör ile kullansam diskin fren çeneleriiçindeki oryantasyonunda problem olur mu? Yani disk fren sistemini tam ortalar mı? Bir problem yaşar mıyım?

Bu arada MNG' nin yediği haltı göstermek adına hasarlı jantın fotoğrafını ekledim başlığa.

Şimdiden teşekkürler...:harika:

Yok mu fikri olan? :krktm:

Dosyalar

Scudo

Mehmet Altuğ

surrender.to.music
Tepki
7.396
Bisiklet
Scott
Görebildiğim kadarıyla sadece jant çemberi hasar almış. Jant göbeğini değiştirmenize gerek yok, yeni bir çember alıp jantlarınızı tekrar ördürebilirsiniz.

6 vidalı rotor montaj sistemi, centerlock sisteme göre daha güvenli ve uzun ömürlü. Uzun süreli kullanımlarda centerlock sistemlerde boşluk oluşabiliyor.

Fırat Ç.

Forum Bağımlısı
Tepki
851
İsim
Fırat
Bu çıkan masrafı umarım mng den temin etmişsinizdir.Yukarıdada arkadaşın bahsettiği gibi bir çember alarak jantınızı yeniden ördürebilirsiniz.Ama jant alacaksanız tavsiyem o göbeğe uygun disk seçmedinizdir dönüştürmek istemezsenizde 6 vidayı centerlock a dönüştüren aparatlar satılıtor onu temin ederek montajını yapabilrsiniz.

BekirHan

Üye
Tepki
36
İsim
Bekir Han
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Marin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Selamlar. Bir yıllık adli uğraşlar sonucu MNG ye karşı vermiş olduğum hukuk mücadelesini kaybetmiş konumdayım. Yeni bir aktarıcı, aktarıcı kulağı ve bir çift fulcrum 7 DB jant setine mal oldu bana bu kargolama girişimi. Satıcının hatası ise kargo ile göndermekte ısrar etmiş olması idi. Metro Turizm vs gönderse idi hiç bir problem yaşamayacaktım (ki bugüne kadar hiç yaşamadım)

Yaşadıklarım Türkiye' de müşteri değil MÜŞTEKİ olduğumuz gerçeğini bir daha tokat gibi yüzüme vurdu. Allahlarından bulmaları ve bir şekilde fazlası ile ilgililerden çıkması dileklerimi saklı tutuyorum...

Yine de canavarı ayağı kaldırıp km yapma şansını yakalayabilmiş olduğum için memnunum.

192439