6 Bisiklet, 1 Kano, 1 Kiralık Bot: Pertek Kalesi'nin Fethi

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Güzel yorumlarınız için hepinize çok teşekkür ederim arkadaşlar. Hani ülkeler arası turlara çıkanlar "Doğu'nun gizemi" diyerek Nepal'e giderler ya, işte o gizemin kat kat fazlası var kendi ülkemizin doğusunda. Sadece birkaç köyün bildiği kaleler, kiliseler, hanlar, camiler... Sadece Elazığ ve Tunceli'de bile bir gezgini aylarca meşgul edecek güzellikler var. Haberiniz olsun.

Scudo

burhan çetin

Forum Demirbaşı
Tepki
970
Bisiklet
Dahon
İlk defa bir yazınızı okuma şansım oldu.Bundan sonrakilerinde takipçisi olacağımdan emin olabilirsiniz.Bu arada kano fikrinize bayıldım.Harika bir tur,güzel anlatım.Paylaşım için teşekkürler.

MehmetAliB.

Forum Bağımlısı
Tepki
4.927
Yusuf Malazgirt turu ne oldu?
Tarih kitaplarından merak eder dururdum burayı...:rolleyes:

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@MEHMETALİ

Merhaba Mehmet Ali abi,
İlgin beni çok mutlu ediyor öncelikle, çok sağol :) Ancak elde olmayan bazı nedenler var ki, bunlar turlarımı engelliyor. Sayacak olursam:

-Hava şartları: Mercan Dağları hala karlı. Mazgirt'e gitmenin yolu oradan geçiyor, hava biraz ısınmadan oraya bir tur zor gibi :( Geçen hafta sonu bütün Baskil'in kayısıları dondu.
-Yetersiz zaman: Hafta sonunda gezince hafta içi çok yoğun geçmek zorunda, işleri yoluna koymam lazım :)
-Bisikletlerin bakımı: Artık tek kişi değilim, abim de benimle geliyor. Herif iki kere zincir kopardı Baskil turunda.

Baskil turu demişken, 29-30 Mart'ta Baskil'in Işıklar Köyü'ndeki bir kaleye tur düzenleyelim dedik. Sabahki gıcır hava nasıl birkaç saatte değişti anlatamam abi. Öğle saat birde çadır kurduk. Gece kar bile yağdı (zaten kayısılar o ara dondu). Dönüşte ayazda kalmış it gibi titredik :) O başarısız turun yazısını yazıp yazmama arasında gidip geliyorum aslında. Ne dersin abi?

MehmetAliB.

Forum Bağımlısı
Tepki
4.927
''Başarısız tur'' mu... O da ne demek?
Karıncayı tur çantasını sırtlamış yolda giderken görmüşler. Sormuşlar:
- Karınca kardeş nereye böyle?
- Hacca gidiyorum. demiş.
Demişler:
- Yahu güldürme bizi. Sen kim, bu minnacık halinle oraya varmak kim? O yola ömrün bile yetmez!..
Demiş:
- Belki varamam ama, hiç olmazsa o yolda ölürüm.
Bir İhtiyar abinin dediği gibi ''Mühim olan yolda olmaktır''
Şu fotoğraftaki haliniz bile çektiğiniz çileyi ve tur yaptığınızı gösteriyor. Yenilgilerden de öğrenilecek şeyler var.
Yazıyı mutlaka beklerim.
Düzeltme: Malazgirt değil Mazgirt olarak düzeltiyorum. Bir başka güzel coğrafyamız, ne fark eder canım :)

İsmail TARHAN

Daimi Üye
Tepki
405
Arkadaşlar sizleri ayakta alkışlıyorum. Resimler, mekanlar, aktiviteler, yiyecekler mükemmel :D Bisiklette ayakları çalıştırdıktan sonra kanoyla da kolları çalıştırmak kolay olmasa gerek. Sizleri kutluyorum. Bize bu güzellikleri görebilme şansı verdiğiniz bu güzel paylaşım için teşekkür ederim.

perizag

Aktif Üye
Tepki
113
"Bütün hafta boyunca hafta sonunu bekleyip de cumartesi gününü televizyon karşısında geçirenlere şaşırıyorum. "
"Sabahın körü, sağa sola çarptırıp da konu komşuyu uyandırmayalım."
"Eee, onun adasını cips paketleriyle, pet şişelerle kirletmeyeceğim ki! "
"Yemek zamanı gelince sofrayı kuruyoruz. Hiçbir çöpümüzü kalede bırakmadan ayrılmak niyetimiz"

Bu fikirde insanlar oldugunu bilmek bile güzel bir sey. Hocam cok güzel gezmissiniz özendim valla :)

Tepki
70
Ne güzel bir gezi olmuş. Elinize ayağınıza sağlık.

6 kişi gidip tek kişilik kano ile kaleye nasıl ulaşmayı planlamıştınız ? burası benim için biraz muamma (!)

Hayırlı, kazasız sürüşler dilerim.