6 aralık foça turu

aykutozalan

Aktif Üye
Tepki
57
merhaba arkadşlar bisikletimi aldığımdan buyana ilk turuma çıkmak için sabahın 5.30 unda yollara düştüm.menemen üzerinden foçaya pedallayacktım.yola çıktıktan 1 saat sonra ilk molamı ulukentte veriyorum.bir cafede kahvemi içip birazda köpeklerle boğuştuktan sonra tekrar yola koyuluyorum.menemene kadar hiç durmuyorum.menemene geldiğimde arka lastiğimin indiğini farkediyorum ve tamirci aramak için çarşının içine dalıyorum.uzun uğraşlar sonrasında güçbela açık bir tamirci bulup tekerimi şişirmeye başlıyorum.tekeri şişirirken amcayla muhabbet ediyorum.nereye gidiyorsun evladım diyor tamirci amca.foçaya gidiyorum deyince amcanın kafası atıyor.:D oğlum delimisin manyakmısın sen diyor.sonrada bekle beni deyip gidiyor.15 dk kadar dükkanda amcayı bekliyorum elinde poşetlerle geliyor.poşetten simit ve poğaça çıkarıp bana veriyor bide üstüne çay söleyip bi güzel doyuruyor karnımı.amca zahmet etmeseydin diyorum olmaz oğlum öyle senin kuvvet alman lazım diyor.tam çıkarken dükkandan amca arkamdan bağırıyor.''gel oğlum buraya gel''.tekrar dönüyorum.''neoldu amcacım diyorum''.''o arkandaki gavur işi şurup ne diyor''(formanın arkasındaki powerade dn bahsediyor:D )enerji içeceği diyorum.formanın arkasına elini atıp poweradeyi döküyor ve ''hade git şimdi bunu içersen miden ağrır evladım diyor'' powerademin arksndan mahsunca bakıp yollara düşüyorum yine.foça yol ayrımına 5-6 km kala bişeylerin sallandığını hissediyorum durup bakıyorum.2. suluğumun kafesi gevşemiş vidalarnı sıkıyım diyorum ama vida düşmüş yolda.formamın arkasındada yer olmadığı için suluk kafesini yolun kenarına atıp devam ediyorum.yol ayrımından dönüp yola devam ediyorum rampaya doğru yaklaştığımı farkediyorum baya bi dik rampayı nasıl çıkacağımı düşünmeye başlıyorum.rampaya gelince hem ön hem arka vitesi 1 e alıyorum ama nafile bacaklarım kesiliyor ve bisikletten inip yokuşu bisiklet elimde çıkmaya başlıyorum.yokuş bitiyor bayır aşağı yol geliyor.atlıyorum bisiklete ve arabalarla yanyana gidercesine pedAla basıyorum.oh be bu sefer rampa yok diyerek düz yolda devam ediyorum.ama düz yolda bi,yere kadar değilmi.yne bi rampa gözüküyor onuda bisiklet elimde çıkıyorum ve yine bisiklet üstünde iniyorum.bu şekilde 3 adet rampa çıkıp iniyorum.ve en son denizi görünce dünyalar benim oluyor:p .büyük bi hızla foçaya iniyorum ıssız dağlardan.ve sonunda güzel bi kahvaltıyla ödüllendiriyorum kendimi...(arkadaşlar ne foto makinem nede kameralı cep telim olmadığından fotoğraf çekemedim k.bakmayın

Scudo

aykutozalan

Aktif Üye
Tepki
57
foto yok diye gittiğime inanmayan arkadaşlar olabilir doğaldır.ama ben kimseyi inandırmak zorunda değilim beni bilen bilir.herkese ii pedallamlar

aykutozalan

Aktif Üye
Tepki
57
arkadşlar niye hiçkimse yorum yazmıyor.illa fotoğraf olmasımı gerekiyor.ben siz pedalsever dostlarla ilk turumu paylaşıyorum.sizse bir yorumu çok görüyorsunuz bana

sprint

Forum Demirbaşı
Tepki
282
evet abi illa foto olması lazım sanırsam yalan yok okumadım bile yazılarınızı resim olursa resimlere bakıyorum :)

aytacaksoy

Daimi Üye
Tepki
384
hayır illa foto olmasına gerek yok tabi..biz de buna benzer bir çok gezi gerçekleştirdik ancak hiçbirisini fotolamadık.seni tebrik ederim dostum güzel bir geziye imza atmışsın.yolda başına gelen sorunlar her bisikletçinin yaşayacağı sorunlardır.ders oluyor insana..umarım en kısa zamanda yanına pompa alırsın..bide amca en doğrusunu yapmış poweradeini dökmekle..bence hiç gerek yok böyle şeylere..kendini çok güçsüz hissettiğinde madn sodası iç hepsine bedeldir..

• Beğen
Tepkiler: aykutozalan

Serdar TEBER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.304
Cümle sonlarında boşluk ve paragraf olmadığı için yazıyı görünce gözüm korktu açıkçası. İmla kurallarına uyarak, ve arada nefes alarak yazsaydın tahmin ederim daha çok vevap alırdın. Okumadım ama eminim güzel bir gezi olmuştur.

bryant

Daimi Üye
Tepki
88
bence güzel bir yolculuk ve deneyim sahibi olmuşsunuz demekki gerekli aletler (pompa yama seti alyan tkm vb.) olmadan yola çıkmak başımıza iş açabilir bence siz çok ucuz kurtarmışsınız ben 5 km gerideki benzinkiğe bisiklet elimde gerisin geri gittiğimi bilirim :) izmirin güzel erlerinden birine pedal çevirmişsiniz tebrik ederim

hasim_hakli

Aktif Üye
Tepki
305
Bravo güzel bir gezi olmuş. Pedallarına guvvet. Yanlız o amcayı çok sevdim. Nasıl bir amcaymış bi dövmediği kalmış seni. İyi kurtulmuşsun elinden. Ha bu saa bi ders olsun. Yanına yama pompa vs al. Bence o amcaya hal hatır sormak için bile bundan sonra ziyaret etmelisin. Enerji için de benim tavsiyem çikolata. Çeşit çeşit al yanına arada bir indir mideye.

• Beğen
Tepkiler: aykutozalan