6 Ağustos Dağ Bisikleti Balkan Şampiyonası - Kocaeli

Uğur Taşdemir

Forum Bağımlısı
Tepki
598
6 Ağustos 2006 Pazar günü İzmit Kartepe'de(Maşukiye) Balkan ülkeleri milli takımlarının katılacağı uluslararası dağ bisikleti yarışı gerçekleşecektir. Yarışa katılım milli takımlar düzeyindedir ve davet usulü ile gerçekleşmektedir.

Yarışa katılacak olan milli sporcularımızı desteklemek için yarış günü parkurda olacağız. Herkesi desteğe davet ediyorum.

Scudo

beverly

Forum Demirbaşı
Tepki
284
Bisiklet
Scott
Mantis Turkiyenin dag bisikleti milli takimi varmi?

T

Tuğrul

Misafir
Başta Muammer olmak üzere tüm Sporcularımıza destek olmak için gitmeliyiz...

Başarılar arkadaşlar.

Murat CER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.134
@beverly
bisiklet federasyonu resmi sitesinden aktarım:
http://www.bisikletfederasyonu.gov.tr/upload/data/avrupa2006k.jpg
Türkiye Dağ Bisikleti Milli Takımı 28-30 Temmuz tarihleri arasında İtalya Alpago'da gerçekleştirilecek Avrupa Dağ Bisikleti Şampiyonası'nda mücadele etmek üzere yarın İtalya'ya uçuyor.

Avrupa Şampiyonasında ülkemizi temsil edecek erkek sporcular arasında tecrübeli sporcularımız Brisaspor’dan Bilal Akgül (elit), Adana’da Halil Korkmaz(U23), Yalovaspor’dan Kamil Alev(U23), KKTC’den Mehmet Sevinç’in (elit) yanısıra, Adana’dan Mehmet Kurt (elit), KKTC’den Mehmet Silahşör (elit), Brisaspor’dan Mehmet Sayar (yıldız), KKTC’den Hüseyin Ballı (yıldız), Konya’dan Eyüp Karagöbek (yıldız) ilk kez Alpago’da milli formayı giyerek takımımıza güç katacaklar.

Bayanlar’da ise Türkiye Şampiyonu Esra Kürkçü’nün yanısıra, Brisaspor’dan Senem Güler kafilede yer alacak diğer sporcular.
Toplam 11 sporcu ile katıldığımız bu şampiyonada ülkemiz sporcuların geçtiğimiz yıllarda kazandıkları tecrübe ve son iki haftadır Sapanca Kartepe’de gerçekleştirdikleri kamp sonucuda iyi dereceler alacaklarını tahmin ediyoruz.

(link)

imkanlar müsade ederse orada olmak isterim.hem forumdan arkadaşlarla da tanışmış olurum.

• Beğen
Tepkiler: Uğur Taşdemir

Uğur Taşdemir

Forum Bağımlısı
Tepki
598
İtalya Kafilesi daha önce belirlendiği için ve Muammer Yıldız son anda( Büyükada yarışı) milli takım için yeterli puanı toplayıp milli olduğu için İtalya ya giden kadroda yer alamadı.:( Fakat Balkan Şampiyonasında yarışarak ilk defa milli olacak ve giyeceği formada şu yazacak "Türkish Champion" :D

Murat CER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.134
@Mantis

harika bi his :)

federasyon sitesinde balkan şampiyonası bursa 06/08/2006 yazıyor, kafam karıştı

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Ben de sabah Tuğrul Abi ile bu konuyu konuştum, ilgili konuyu açacaktım ancak İzmit ve Bursa ikileminden çıkamayınca açmadım. Uğur benden önce yetişti :).

beverly

Forum Demirbaşı
Tepki
284
Bisiklet
Scott
saol mantis bilgiler icin. biktim bunu yazmaktan heryarista ama orda olmayi cok isterdim. bunlari okudukca acayip gaza gelip kendimi daglara vuruyorum. bizim burda sezon yazin sicaklar nedeniyle kapandigi icin elim kolum bagli hic bi aktivite olmuyo. visa problemlerim olmasa tatile gelicem ama .....

beverly

Forum Demirbaşı
Tepki
284
Bisiklet
Scott
bi sey daha merak ediyorum milli takimin dag bisikleti ne marka ve model biliyomusun mantis?

Murat CER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.134
@beverly

hatta soruyu genişletsek, bisikletler devletin mi? yani federasyon mu veriyor? yoksa ferdi yarışçı ise kendisinin yada takım yarışçısı ise klübün mü?

Uğur Taşdemir

Forum Bağımlısı
Tepki
598
@beverly

Romanya Milli Takımı'nın Resmi sponsoru "IDEAL"
Ukrayna Milli Takımı "SCOTT" kullanıyor.

Bizimkilere gelince;
Bilal -Shwinn,Mehmet Kurt -İdeal,Muammer -Kron,Kamil Alev -Symplon,Mehmet Silahşör ve Mehmet Sevinç -Giant(KKTC),
Eyüp -Kron,Mustafa -Trek(Brisaspor),Hüseyin -Giant(KKTC),Esra Corratec, Senem -Trek(Brisaspor) kullanıyor. KKTC li sporcularımız kendi federasyonlarının sağladığı Giant XTC Zero'ları kullanıyor.

Bizimkilerin resmi sponsoru olmadığı için aralarında babasının emekli maaşıyla edindikleri bisiklete binenler bile olabilir. :Skull-175

• Beğen
Tepkiler: Murat CER

beverly

Forum Demirbaşı
Tepki
284
Bisiklet
Scott
abi yazik valla, aslinda bu disari acilmak isteyen turk bisiklet firmali icin iyi bir firsat olurdu ayni zamanda yurticindede guvenilirligini kanitlamasina yuzede yuzdestek olurdu.topu topu 10-15 bisiklet.ama karsiliginda super bi reklam olur. bence cok ucuz ve etkili bi reklam.

• Beğen
Tepkiler: Murat CER

Uğur Taşdemir

Forum Bağımlısı
Tepki
598
@beverly

Zaten hukuken sponsorluk yapan bir firma, sponsorluk harcamalarını masraf göstererek vergiden düşebiliyor. Dediğin gibi bedava reklam oluyor bu, hem de sporcuya ve spora destek oluyor. USA da ve Avrupa'da işler çoktan rayına girmiş durumda . Gerçekten geri kaldık :Skull-175

beverly

Forum Demirbaşı
Tepki
284
Bisiklet
Scott
benim zamanimda mtb ile hic ilgilenmiyordu federasyon, en azindan bi gelisme var. basarilarin ardindan sponsorlarda gelecektir...

beverly

Forum Demirbaşı
Tepki
284
Bisiklet
Scott
kron icin aslinda cok iyi bi firsat bu tabi degerlendirebilirlerse

Uğur Taşdemir

Forum Bağımlısı
Tepki
598
@beverly

Bildiğim ve duyduğum kadarıyla; Kron'u Türkiye'ye getiren firma Muammer Yıldız(elit) ve
Eyüp Karagöbek(Jr.) ile ilgileniyor.

Akrep_Kral

Üye
Tepki
33
yerli firmaların yada başka firmaların bedava reklam fırsatı varken sporcularımıza sponsor olamaması çok salakça bir şey