6-7 Temmuz 2013 Kapıdağ Yarımadası Turu

Konu, 'Şehirlerarası Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında five tarafından paylaşıldı.

 1. five

  five Bütün yıl hayal kurup birkaç hafta pedallayan...

  Yaş:
  46
  Kayıt:
  29 Temmuz 2005
  Mesajlar:
  1.089
  Beğeniler:
  2.117
  Şehir:
  İstanbul-Bostancı
  Bisiklet:
  Diğer
  Seviye:
  6-7 Temmuz 2013 Kapıdağ Yarımadası turu
  Genç tur arkadaşım Uğur ve ben, planladığımız büyük tur için antrenman yapmak amacıyla 6-7 Temmuz günlerinde Kapıdağ Yarımadası’nın çevresini dolaşmaya karar verdik. Hızlı feribot ile Cumartesi sabah gidip Pazar akşamı dönmeyi düşünürken, bilet bulamamız sebebiyle, Bandırma’ya araba ile gidip dönelim dedik.
  Cumartesi sabah 05:00’te yola çıkıp, Bandırma’ya 09:30’da varıp, arabayı otoparka park edip, 10:00 civarı yola çıktık. Bandırma’nın Kapıdağ çıkışındaki hafif yokuşta bizi Sülfürik Asit fabrikası karşıladı. Hemen arkasından da Bağfaş (Gübre fabrikası). Sanayi tesislerinin denize sıfır olan konumu bizi dehşete düşürmüştü. Herhangi bir problem hem kara hem de denizde ciddi bir çevre felaketine sebep olabilirdi.
  Kapıdağ Yarımadası, öncelerde bir adayken, akıntılar sayesinde biriken kum ve alivyonun, kara ile arasını doldurması sonucunda oluşmuş. Bu tür coğrafi şekillere ‘Tombolo’ adı veriliyor. Bandırma’dan Yarımada’ya doğru yaklaştığınızda her iki kıyıyı da aynı anda görebiliyorsunuz.
  Yarımada’yı, saat yönünün tersine, doğudan batıya doğru turlayacağımız için, Bandırma-Erdek yolundan ayrılarak Tatlısu istikametine doğru pedal basmaya başladık. Yarımada’nın doğusu rüzgara en açık bölgeydi ve sürekli karşıdan rüzgar alıyorduk. Tatlısu köyünde küçük bir çay molası verip yola devam ettik. Deniz manzarasıyla devam ederken, kıyıdan ayrılıp içerilere girdikten sonra ayrımdan doğuya devam eden yol bize ana yoldan ayrıldığımızı haber veriyordu.
  Öğle yemeği için durduğumuz Karşıyaka köyü Bandırma’yı tam karşıdan görüyordu. Küçük bir köy kahvesini gözümüze kestirip yakındaki bakkaldan bir şeyler alalım dedik. Bu görevi Uğur hallederken ben de bisikletleri kahveye götürüp Uğur’u beklemeye başladım. Bekle bekle Uğur görünmeyince tekrar bakkala gittim. Uğur kocaman iki ekmeğin arasına hindi salam (hindi olması önemli :) ), kaşar, beyaz peynir koyarak devasa iki sandviç yapıyordu. Gözlerime inanamadım. “Uğur kim yiyecek bunları ?” dedim. Cevabı kısa ve netti :”Bize enerji lazım.” :)
  Tabi bu büyüklükteki sandviçleri bitirme şansımız yoktu. Kalanını yanımıza aldık. Yol artık asfalttan toprağa dönmüştü. İlk kilometrelerde neredeyse kayalar üzerinde ilerlemeye çalışıyorduk. Aynı zamanda yokuş çıkarak… Rüzgara karşı olduğunu söylemiş miydim ? :)
  Kestanelik köyü Yarımada’nın kuzey doğu köşesine en yakın köydü. Yol, poyrazı direkt karşılayan koylara bir inip bir çıkıyordu. Bu bölgenin dokusunu birkaç sene önce tek başına turladığım Gökçeada’ya çok benzetmiştim. Ağaçsız, bitkilerin kısacık kaldığı, sürekli rüzgarlı bir ortam. Hatta rüzgar öyle güçlü ki bir su birikintisi kenarındaki ağaçlar, üzerinde yürünecek derecede yere paralel olmuştu. Uğur da fırsatı kaçırmayıp üzerinde yürüdü bu ağaçların.
  Adanın etrafında dönmeye devam ettikçe rüzgarın azalacağını düşünürken hiçbir değişiklik olmuyordu. Yarımada’nın kuzey yüzüne dönünce önce Kestanelik sonra da Çayağzı köylerinden geçtik. Bu rotanın en uzun yokuşlarını Ballıpınar köyüne yaklaşırken çıktık. Uzun ve bol virajlı yokuştan sonra köye inip hemen ardından tekrar tırmanmaya başladık. Artık ortalık daha yeşildi.
  Yeşillikler içindeki piknik alanından geçerken birden ileriden gelen bir havlama sesi duydum. Sesin geldiği yere bakınca toprak yolun tam ortasında duran irice bir kangal gördüm. Bu pek iyiye işaret değildi. Uğur’a dönüp hemen bisikletten inmemiz gerektiğini söyledim. Bu arada, sağ tarafta piknik masalarında oturup yemek yiyenlerin de bizim tarafa doğru baktıklarını fark ettim. Ve yine fak ettim ki yanımızda başka bir köpek var ve kangal da ona havlıyor. Hedefin biz olmamamız beni rahatlattı. Yine de kangalın yanından bisikletler elimizde geçtik. Pek de oralı olmadı biz geçerken ama tedbiri de elden bırakamazdık.
  Akşama doğru Ormanlı’ya vardık. Burası ilk günün son durağı olacak küçük bir köydü. Yazın yazlıkçılar sayesinde nüfusu artıyor kışın ise neredeyse in cin top oynuyordu. Önce yemek yiyelim deyip uygun bir yer aradık. Biraz sonra kıyı kesimdeki bir evin bahçesindeki masalardan birindeydik. Menüde salata ve köfte vardı. Karnımızı doyurduktan sonra kalacak bir yer arayışına girdik. Uygun bir pansiyon bulmak isterken, bir tek oda yerine yazlık amaçlı kiralanan bir ev bulabildik. Bisikletlerimizi de eve koyduktan sonra duş alıp tozlu yollarda geçirdiğimiz günün kirinden kurtulduk ve Ormanlı köyünde yürüyüşe çıktık. Biraz aburcubur ve içecek alıp rüzgarın uçurduğu kıyıda gece karanlığında zaman geçirdik.
  Ertesi sabah, akşam yemek yediğimiz yerde kahvaltı yapalım dedik. Bisikletleri hazırlayıp kaldığımız evden ayrıldıktan sonra Ormanlı’nın ortasındaki yolda ilerlerken kasklı bir bisikletliye rastladık. Biraz sohbetten sonra kahvaltıda beraber olduk. Bursa’da yaşayıp Ormanlıdaki yazlığa gelen ve burada ve Bursa’da turlayan bir bisikletçi arkadaş. Vedalaşıp ayrıldıktan sonra, sabahın erken saatinde –ki tabi pek erken olamadı o kadar sohbetten sonra- yokuş çıkmaya başladık. Neyse ki çok kırıcı değildi. Bir sonraki durağımız Turan köyüydü. Burası Ormanlı’ya göre daha büyükçe bir yerleşim. Durmadan Doğanlar köyüne doğru devam ettik. Burada deniz manzarasına karşı küçük bir çay molası verdik. Ana yol buradan içeri girerek direkt Ocaklar’a iniyordu. Yaklaşık 9 Km.’ydi. Ama kıyıdan devam ederseniz yol 25 KM.’ye uzuyordu. Kıyıdan devam ettik. Yarımada’nın kuzey kıyılarının sonunda yol Limanköy’den itibaren bu sefer güneye doğru dönerek Narlı’ya ulaşıyordu. Bu kesimlere rüzgar türbinleri yerleştirilmişti. Uzaktan beyaz renkleri ile çok güzel görünüyordu. Yol, birinin yanından geçerken o derinden gelen pervane uğultusunu duymak oldukça ilginç bir tecrübeydi.
  Narlı yakınlarında artık yazlık bölgeleri başlıyordu. Bu da o bakir kıyıların gerilerde kaldığını hissettiriyordu bize. Artık trafik de yoğunlaşmıştı. Malum Pazar gününün yazlık trafiği oldukça hissediliyordu. Ocaklar’a vardığımızda yemek vakti olmuştu bizim için. Sahilde uygun bir mekanda yemek yiyip biraz dinlendikten sonra tekrar yola düştük. Daha bir sürü de yol vardı önümüzde. Bandırma’ya kadar değil tabi. İstanbul’a kadar…
  Yolun bundan sonrasına ana yoldan devam ettik. Dolayısıyla Erdek’in içine girmedik. Bandırma istikametine devam ederken bir gün önce ayrıldığımız Tatlısu ayrımının yanından geçip o bakir kıyılara tekrar baktık. Tam Bağfaş’ın önündeki yokuşa çıkıyorduk ki Uğur’un arka lastiği patladı. Benzin istasyonuna kadar olan mesafeyi bisiklet elde çıktı Uğur. İç lastiği değiştirirken suçlunun küçücük bir tel parçası olduğunu gördük. Lastiği hallettikten sonra Bandırma’ya inip turu başladığımız yere geri dönmüş olduk. Bisikletleri arabaya yükledik ve İstanbul’a doğru hareket edip gece yarısı vardık.
  06.07.2013 Bandırma-Ormanlı : Çıkış : 10:00, Varış : 18:00
  07.07.2013 Ormanlı- Bandırma : Çıkış : 09:30, Varış : 18:30
  VDO 2.0 verileri
  Toplam Mesafe : 133,51 km.
  Toplam Yolda geçe süre : 10:25
  Ortalama Hız : 12,80 km/s
  Max hız : 49,61 km/s
  Ortalama eğim çıkış : %4
  Maksimum eğim çıkış : %19
  Ortalama eğim iniş :-%4
  Maksimum eğim iniş : -%15
  Kapıdağ rotası – MapMyRide linki
  http://www.mapmyride.com/routes/fullscreen/237930075/
  Kapıdağ Rotası
  [​IMG]
  Benim telefonumdan kareler
  Bandırma'dan hareket zamanı
  [​IMG]
  Bandırma'nın Doğu kıyılarına bakış
  [​IMG]
  Ballıpınar yönüne ana yoldan ayrılış
  [​IMG]
  [​IMG]
  Turlarımızın klasiği : Çay + gazete
  [​IMG]
  Arka planda Bandırma sahilleri
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  Uğur rüzgardan yere paralel olmuş ağaçlar üzerinde
  [​IMG]
  [​IMG]
  Kapıdağ’ın Doğu kıyısının ucundaki fener
  [​IMG]
  Artık yollar stabilize
  [​IMG]
  Batı Karadeniz benzeri kıyılar
  [​IMG]
  Oğuzhan’la bisiklet sohbeti :)
  [​IMG]
  Kestanelik köyü
  [​IMG]
  [​IMG]
  Hava o kadar sıcak ki Uğur üstü açık moda geçti. Termometre 36 dereceydi.
  [​IMG]
  Ballıpınar Köyü
  [​IMG]
  [​IMG]
  Uğur’u yokuşlarda pedallamak kesmedi
  [​IMG]
  Yarımada’nın ortası çok daha yeşil
  [​IMG]
  [​IMG]
  Ormanlı’da akşam Uğur’un sandal sefası
  [​IMG]
  Ormanlı’da kaldığımız pansiyon evin içi
  [​IMG]
  Ormanlı’da bisikletçilerin buluşması
  [​IMG]
  Sabah yokuşlar başladı :)
  [​IMG]
  Turan Köyü
  [​IMG]
  Kamping alanında su ve tuvalet molası
  [​IMG]
  Yine yokuşlar yine yokuşlar
  [​IMG]
  Doğanlar köyü sahilinde çay keyfi
  [​IMG]
  Kapıdağ’ın alametifarikası : Kırmızı soğan
  [​IMG]
  Kapıdağ’ı yalnız başına bırakıyoruz
  [​IMG]
  Yeşil enerji ve 0 karbon salınımı
  [​IMG]
  [​IMG]
  Narlı üzerinden Ocaklar
  [​IMG]
  Ocaklar’da yemek molası
  [​IMG]
  Kapıdağ’ın batısındaki körfez
  [​IMG]
  Son kilometrelerde Uğur’un lastiği patladı
  [​IMG]
  Uğur'un telefonundan kareler


  Uğur'un telefonundan kareler
  Uzaktan Bandırmaya bakıyor Uğur'un P2'si
  [​IMG]

  Bandırma'ya tepeden bakış
  [​IMG]

  Kapıdağ'ın Doğu kıyılarında
  [​IMG]

  [​IMG]

  Rüzgar o kadar yoğun ki ağaçlar yere paralel olmuş.
  [​IMG]

  Doğu tarafın yolları toprak…
  [​IMG]

  [​IMG]

  Konum belirleme çalışmaları
  [​IMG]

  Toprak yolun topraksız kısımları
  [​IMG]

  Güzel manzara eşliğinde sandviç molası
  [​IMG]

  [​IMG]

  Ballıpınar'a doğru inişler yokuşlar
  [​IMG]

  Ormanlı'ya gelmeden orman yollaırı başladı
  [​IMG]
   
 2. Bahadır Ulusoy

  Bahadır Ulusoy Forum Bağımlısı

  Yaş:
  20
  Kayıt:
  31 Aralık 2011
  Mesajlar:
  754
  Beğeniler:
  284
  Şehir:
  Karabük-Konya
  Adı:
  BAHADIR ULUSOY
  Bisiklet:
  Salcano
  Seviye:
  Güzel gezi olmus ama ugur abinin fotograflarını link olarak koymasaydınız daha güzel olurdu neyse yinede cok güzel olmus
   
  five bunu beğendi.
 3. #3
  five

  five Bütün yıl hayal kurup birkaç hafta pedallayan...

  Yaş:
  46
  Kayıt:
  29 Temmuz 2005
  Mesajlar:
  1.089
  Beğeniler:
  2.117
  Şehir:
  İstanbul-Bostancı
  Bisiklet:
  Diğer
  Seviye:
  Şimdi düzeltiyordum :) Düzeltirken yazmışsınız. :)

  Çok teşekkürler.
   
 4. Bisikletli Gezgin

  Bisikletli Gezgin Onursal Üye

  Kayıt:
  3 Mart 2011
  Mesajlar:
  3.870
  Beğeniler:
  4.920
  Şehir:
  Altındağ, Ankara
  Bisiklet:
  Sedona
  Seviye:
  Güzel bir tur gerçekleştirmişsiniz... Rotada çok güzel... Ayaklarınıza sağlık :)
   
  five bunu beğendi.
 5. emir arıca

  emir arıca Kıdemli Üye

  Kayıt:
  16 Mayıs 2010
  Mesajlar:
  208
  Beğeniler:
  109
  Şehir:
  Erdek
  Bisiklet:
  Merida
  Seviye:
  Güzel bir tur olmuş. Şu ana kadar çevreyi dolaşmamıştım. Size tavsiyem bu turu ( bu tempoya göre) 3 güne çıkarın. Erdek'te 1 gün kalın ve fazladan kalacağınız o 1 günde Erdek Bandırma arası Düzler mevkisinden Kapıdağ'ın ortasına doğru tırmanışa geçin. Kyzikos ve baraj gölünü ve manastırı da görmüş olursunuz. O zaman tam kapıdağ fatihi olursunuz :)
  Paylaşım için teşekkürler.
   
  five bunu beğendi.
 6. Cevat_MD

  Cevat_MD Bisikletkolik

  Yaş:
  51
  Kayıt:
  20 Aralık 2011
  Mesajlar:
  1.095
  Beğeniler:
  5.184
  Şehir:
  LÜLEBURGAZ - ÇORLU
  Adı:
  Cevat Bayhan
  Bisiklet:
  Corratec
  Seviye:
  Çok güzel bir coğrafyada eşsiz bir tur olmuş. Hiç görmediğim bir bölgeyi fotoğraflarınızda da olsa görmüş olduk.Ayaklarınıza sağlık...
   
  five bunu beğendi.
 7. #7
  five

  five Bütün yıl hayal kurup birkaç hafta pedallayan...

  Yaş:
  46
  Kayıt:
  29 Temmuz 2005
  Mesajlar:
  1.089
  Beğeniler:
  2.117
  Şehir:
  İstanbul-Bostancı
  Bisiklet:
  Diğer
  Seviye:
  Merhaba,

  "Kapıdağ'ın ortası" konusunda çok haklısınız. İçerilere giren yolların ayrımdan itibaren görünüşü bile çok güzeldi. Hevesimiz çevresini gezmekti ama iç kesimlerin de çok güzel ve yeşil olacağını görmüş olduk. Kısmet olursa bir de içerilere giren bir gezi yaparız.
  Bir rota da tam karşıdaki Marmara adası...

  Kazasız ve keyifli turlar

  five
   
  emir arıca bunu beğendi.
 8. Emrah Pektaş

  Emrah Pektaş Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  12 Mart 2009
  Mesajlar:
  487
  Beğeniler:
  362
  Şehir:
  Balıkesir
  Bisiklet:
  Cannondale
  Seviye:
  Merhaba
  Geçtiğimiz Temmuz ayı sonunda, hayatımın en güzel turlarından biri olan bu rotayı birkaç arkadaş ile birlikte soldan sağa doğru izleyip iki gece çadır kamp yaptık.Bahsettiğiniz Bandırma-Erdek arasındaki fabrikaların gazlarından dönüşte yokuş çıkarken nasibimizi baya aldık.Günümüz endüstrisine:evil: karşı biri olarak bende gerekli sözleri eksik etmedim.Turun tek olumsuzluğu bu endüstri idi.
  Sürekli iniş-çıkışların olduğu, bir tarafta deniz diğer tarafta yeşilin hakimiyetindeki rotayı, rampa meraklılarına kesinlikle tavsiye ederim.:in:
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  Yerleşim alanlarından geçerken (birkaçı haricinde) yerleşim yerinin adını belirten hiçbir tabela olmaması fotoğraflarda yerin ismini hatırlama açısından moral bozucu bir durum.Köy yerleşik alanlarında belli aralıklarla yola dik olarak, araçların hızını kesmek için sabitlenmiş kalın gemi halatından ibaret doğal kasis fikrini çok beğendim.
  Güzel paylaşımınız için teşekkürler.:alkis:

  Bu arada VDO Mc 2.0 Wl hakkında bir inceleme yazısı yayınlarsanız memnun olurum.
   
  Rehavet ve five bunu beğendi.
 9. ilker21

  ilker21 Kıdemli Üye

  Kayıt:
  25 Temmuz 2013
  Mesajlar:
  349
  Beğeniler:
  121
  Şehir:
  Adana
  Bisiklet:
  Fuji
  Seviye:
  yahu bu yollarda tekerleriniz nasıl patlamıyor hayret doğrusu... ya da patlasa ne yaparız korkusunu hiç yaşamıyor musunuz? :)
   
 10. Burak Üzeyr SARI

  Burak Üzeyr SARI Yeni Üye

  Kayıt:
  5 Ağustos 2013
  Mesajlar:
  14
  Beğeniler:
  5
  Şehir:
  İstanbul
  Bisiklet:
  Geotech
  Seviye:
  tebrikler fotoğraflar çok güzel özellikle orman yolu çok hoş duruyor. :)
   
  five bunu beğendi.
 11. Göksun Özkirişçi

  Göksun Özkirişçi Bisikletkolik

  Kayıt:
  4 Mart 2010
  Mesajlar:
  1.174
  Beğeniler:
  1.087
  Şehir:
  Gaziantep
  Bisiklet:
  Scott
  Seviye:
  çok güzel bir tur gerçekleştirmişsiniz.
  ayaklarınıza sağlık...
   
  five bunu beğendi.
 12. #12
  five

  five Bütün yıl hayal kurup birkaç hafta pedallayan...

  Yaş:
  46
  Kayıt:
  29 Temmuz 2005
  Mesajlar:
  1.089
  Beğeniler:
  2.117
  Şehir:
  İstanbul-Bostancı
  Bisiklet:
  Diğer
  Seviye:
  Merhaba,
  Lastikleri bu sene yeniledim. Bu turda benim lastiklerim patlamadı ama tabi ki patlıyor. Dönüş yolunda, asfaltta Uğur'un arka lastiği patladı. Genelde lastik tamiri ile zaman kaybetmemek için yeni iç lastik takıyoruz ve devam edip durduğumuz yerde iç lastiği tamir ediyoruz.

  five
   
 13. Ufuk Bal

  Ufuk Bal Üye

  Kayıt:
  26 Ağustos 2013
  Mesajlar:
  88
  Beğeniler:
  57
  Şehir:
  pendik - üsküdar
  Bisiklet:
  Sedona
  Seviye:
  biz de haftaya bu günlerde kısmetse eğer, ocaklar'dan turanköy'e doğru sürüyor olacağız. sanırım ocaklar'a kadar asfalt var bandırma'dan. ancak ocaklar turanköy arası muamma. hiçbir yerde de yolun durumunu bulamadık. siz nasıl olduğunu biliyor musunuz acaba?
   
 14. alp değer tanrıverdi

  alp değer tanrıverdi Kıdemli Üye

  Kayıt:
  11 Temmuz 2013
  Mesajlar:
  378
  Beğeniler:
  270
  Şehir:
  adana
  Bisiklet:
  Salcano
  Seviye:
  İmrendiriyorsunuz böyle güzel gezi ve fotoğrafları paylaşınca. Daha güzel turlar nasip olur inşaallah.
   
  five bunu beğendi.
 15. niyazi akarken

  niyazi akarken Kıdemli Üye

  Kayıt:
  14 Haziran 2013
  Mesajlar:
  325
  Beğeniler:
  214
  Şehir:
  sakarya
  Bisiklet:
  b'Twin
  Seviye:
  tebrikler turunuz çok güzel ama daha güzel olan bisikletleriniz son derece kaliteli seçim yapmışsınız ikinizde...
   
  five bunu beğendi.
 16. #16
  five

  five Bütün yıl hayal kurup birkaç hafta pedallayan...

  Yaş:
  46
  Kayıt:
  29 Temmuz 2005
  Mesajlar:
  1.089
  Beğeniler:
  2.117
  Şehir:
  İstanbul-Bostancı
  Bisiklet:
  Diğer
  Seviye:
  "tebrikler turunuz çok güzel ama daha güzel olan bisikletleriniz son derece kaliteli seçim yapmışsınız ikinizde... "

  Merhaba,

  Evet seçim aşamasında oldukça detaylı çalışmıştım. :) Ne istediğimi bilerek aldım. Ama alabilmem ayrı bir hikayedir. :)
  Uğur da bisikletine bizim yönlendirmelerimiz sayesinde karar verdi.

  Teşekkürler

  Kazasız ve keyifli turlar

  five
   
 17. ERKAN ÇAVUŞ

  ERKAN ÇAVUŞ Üye

  Kayıt:
  28 Aralık 2012
  Mesajlar:
  65
  Beğeniler:
  66
  Şehir:
  istanbul
  Bisiklet:
  Kron
  Seviye:
  Çadirlarinizi kurduĞunuz yer sanirim koca kum olarak geÇen Çakil kÖyÜnÜn sinirlarinda bulunan yer .azmi plaj futbolu oynadim da ayak tirnaklarimi kirdim ,yalniz o zaman bu kum genİŞlİĞİ İkİ katiydi İdo ferİbotu kumlari kazimaya baŞladiktan sonra 3 de 2 sİ denİze kariŞmiŞ...Çok gÜzel bİr gezİ ve paylaŞim.
   
  five bunu beğendi.
 18. #18
  five

  five Bütün yıl hayal kurup birkaç hafta pedallayan...

  Yaş:
  46
  Kayıt:
  29 Temmuz 2005
  Mesajlar:
  1.089
  Beğeniler:
  2.117
  Şehir:
  İstanbul-Bostancı
  Bisiklet:
  Diğer
  Seviye:
  Merhaba,

  Kapıdağ'ın yol kalitesi açısından en bozuk kısımları doğu kıyılarıydı. Hatta bazı yerlerde toprak yolda toprak dahi kalmamış altındaki kayalar ortaya çıkmıştı. Batıya doğru yol kalitesi giderek artıyor. Fakat yine de asfaltın sıklıkla bozulduğunu, bazı yerlerde asfalt demeye şahit gerektiğini söylemeliyim. Narlı ile Ocak'lar arası yol asfalt. Biz geçerken İlhanköy civarında yol yapım ve asfaltlama çalışmaları vardı. Yokuş muhabbetine girmiyorum zaten biliyorsunuzdur ama kısaca (siz ters istikamette gideceğiniz için) Narlı'dan itibaren yokuşlara hazır olun. Yine de Turanköy ve Ormanlı sonrasını daha uzun yokuşlara sahip olduğunu, Turanköy'e kadarkı sizin geçeceğiniz kısmın nisbeten daha yumuşak olduğunu da söylemeliyim.

  Kazasız ve keyifli turlar

  five
   
 19. #19
  five

  five Bütün yıl hayal kurup birkaç hafta pedallayan...

  Yaş:
  46
  Kayıt:
  29 Temmuz 2005
  Mesajlar:
  1.089
  Beğeniler:
  2.117
  Şehir:
  İstanbul-Bostancı
  Bisiklet:
  Diğer
  Seviye:
  Merhaba,

  İyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim.
  Bu turu antreman olsun diye yapmıştık asıl büyük tur için. Kısmet olursa Uğur'la birlikte 2 hafta sonra Yunanistan için pedallara basacağız.
  İnşallah onu da yazı ve resimlerle paylaşırım burada.

  Kazasız ve keyifli turlar

  five
   
 20. Soner Közen

  Soner Közen Sorunsuz üye

  Kayıt:
  14 Eylül 2013
  Mesajlar:
  930
  Beğeniler:
  2.005
  Şehir:
  Münih
  Bisiklet:
  Canyon
  Seviye:
  cok hos bir tur olmus (sıcak hariç) :)
   
  five bunu beğendi.

İlginizi Çekebilir

upload_2017-2-1_9-6-43.png
Şöyle bir hizmet olsa, iyi olmaz mıydı? - Katılacağımız yarış parkurunun tüm detaylarını biliyoruz. Diyelim ki, organizasyon bu parkuru internet sitesinden paylaştı veya geçen yıl bu parkurda...
7.png
Bisiklete yaptığımız faydalı yükseltmelerden biri kilitli pedal. Kilitli pedalın güç aktarmada faydası, çalışmayan bazı kasları da çalıştırarak sadece itme değil çekme kuvvetini de uygulatması,...
upload_2017-2-6_15-26-49.png
Bugüne kadar üzerinde hiç durmadığım bir konudan bahsedeceğim: Antrenman yoğunluğu dağılım modelleri (ingilizce kısaltması TID, yani Training Intensity Distribution). TID nedir, ne işe yarar...