57. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu (2022) Presidential Cycling Tour Of Turkey

enzo

Forum Psikopatı
Tepki
1.183
İsim
Enes Ç.
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Trt Spikeri, TRT'nin en donanımlı spor spikerlerinden Mehmet Sevinç, hatta Eurosport çıkışlıdır kendisi ama branşı daha çok basketbol ve tenis diye biliyorum, bisiklette sıkıntı çektiği aşikar, çizgiyi ilk geçen adamı bile söyleyemedi 2 dk boyunca...

Scudo

Spartiat

🌲🌳🚴🚴🚴🌳🌲
Tepki
11.627
İsim
H. Barış NEVRES
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Diğer
"Asla Durma" Fatih ile 4. gün:

• Beğen
Tepkiler: MakRo ve RmzBurak

amasseia

Forum Bağımlısı
Tepki
3.779
İsim
Ali
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Hayret, bugün yarış sonrası yangından mal kaçırır gibi canlı yayını kesmeyip seremoniyi yayınlayabildiler.

Hiç alışık değiliz böyle şeylere, ilginç o_O

Bilal Akbaş

Daimi Üye
Tepki
425
İsim
Biloo
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Lapierre
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Hayret, bugün yarış sonrası yangından mal kaçırır gibi canlı yayını kesmeyip seremoniyi yayınlayabildiler.

Hiç alışık değiliz böyle şeylere, ilginç o_O
Çanakkale Köprüsünün reklamı yapılmalıydı o yüzden...

MakRo

🤘Forever Metal🤘
Tepki
9.125
İsim
Alperen Atman
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Çanakkale Köprüsünün reklamı yapılmalıydı o yüzden...
Çanakkale Köprüsüne geldiklerinde yanal rüzgar şiddetli olur diyordum, rüzgar bariyerleri görevini yaptı oradan da bir reklam oldu diyebiliriz.

Bir de etapın bitiş noktasında ekstra bir alan yok muydu gelen bitişte yığıldı kaldı? Bölgeye çok hakim değilim, hep niyet edip gidemediğim bir yer.

Yarışçılara çok hakim değilim son 1 yıldır yarım yamalak takip ediyor ve ne nedir, ne değildir anlamaya çalışıyorum. Tour of Turkey başladığında beri Caleb Ewan favorimdi, çok bir sebebi yok nedense içimden geldi. Bugün ki etabı çok istiyordu ve aldı. Profesyonel ekiplerdeki tek favorim de Julian Alaphilippe

Eser Sevinç

Eskiden buralar dutluktu
Tepki
3.078
İsim
Eser Sevinç
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Çanakkale Köprüsüne geldiklerinde yanal rüzgar şiddetli olur diyordum, rüzgar bariyerleri görevini yaptı oradan da bir reklam oldu diyebiliriz.

Bir de etapın bitiş noktasında ekstra bir alan yok muydu gelen bitişte yığıldı kaldı? Bölgeye çok hakim değilim, hep niyet edip gidemediğim bir yer.

Yarışçılara çok hakim değilim son 1 yıldır yarım yamalak takip ediyor ve ne nedir, ne değildir anlamaya çalışıyorum. Tour of Turkey başladığında beri Caleb Ewan favorimdi, çok bir sebebi yok nedense içimden geldi. Bugün ki etabı çok istiyordu ve aldı. Profesyonel ekiplerdeki tek favorim de Julian Alaphilippe
Etabın bittiği alan çok geniş bir alan değil, otopark gibi bir alan vardı, oraya da podyumu kurmuşlar, oradan yol devam ediyor 100-200 metre sonra ancak genişliyor alan, sonra iniş yoluna devam ediyor, belki o alana yönlendirilebilirdi.

Bu arada daha önceden gittiğiniz bir yolda yarışın geçmesi ayrı bir zevkli oluyormuş.

• Beğen
Tepkiler: MakRo

KaracaAbdullah

Aktif Üye
Tepki
117
İsim
Abdullah Karaca
Bisiklet
Salcano
Trt Spor ade
Koskoca domuz geçti spiker sus pus (TRTSpor) :)))) Canım memleketim...

Eurosport'ta yorum yapıldı mı?
Trt Spor pravda gibi. Adam Türkün Türke propagandasından başka bir şey bilmiyor.

lrfan

Cyclist
Tepki
8.048
İsim
İrfan Türetgen
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
17 Nisan Pazar günü sabah 8:15 Taksim'den start alacak Türkiye Turu son etabı Bisiklet yarışı 12:00 sularında yine Taksim'de bitecek. Bu yollar çok erken saatlerde trafiğe kapatılacak.

1650041383379.png

Yarış parkurunun yol kitabını ekte yolladım İst için. Geçen gün sürüş istikametini yanlış yazmışım 2 sayfa öncesinde. Detaylı parkur bilgisi pdf dosyada...

Dosyalar

Noldor

Herr Bockolog
Tepki
2.032
İsim
Caner Kocaman
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
bu nasıl bir saçmalıktır ya...
yol çalışması olabilir, o girişi komple kapatır peletonu yönlendirirsin...
ya da geçici olarak o tabelaları kaldır ordan, millet geçtikten sonra, yarım saat sonra tekrar koy.. çok mu zor??

1 tane elinde bayraklı eleman var, sağa yönlendirmeye çalışıyor tek başına... Ama öncü motor da oraya girince peleton da onu takip ediyor...
aksaklıklar, kazalar oluyor bu sporda olmaya da devam edecek ama göz göre göre de sporcular böyle saçma sapanyollara sokulmamalı...

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.964
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Kent mobilyalarının(bariyer,park ve bahçe bankları,beton saksı,otobüs durağı,sokak lambaları,çöp kovası,spor yürüyüş yolu vb) açık ara en çok bulunduğu yarış Amstel Gold Race 'dir.Amstel Gold Race 'da kolay kolay bu tarz saçmalıklar olmaz.Senelerden beri bu yarışı takip ederim ,hiç denk gelmedim. @umutcelik hocam, Amstel Gold Race parkurunu ve kent mobilyası yoğunluğunu daha iyi bilir.

• Beğen
Tepkiler: sccetin ve sahrana

Uçmakdereli

Daimi Üye
Tepki
212
Bisiklet
Claud Butler
Uçmakdere Kumbağ tarafı şuan her sokak başı jandarma tarafından tutuluyor. Buradaki köpekler bazen bisikletlileri sevmez, yol kenarından topladıkları olmuş olabilir , ne kadar doğru bilmiyorum öyle duydum.

Yollardaki rögar kapakları hiçbir yerde göremeyeceğiniz şekilde belki 5-6 cm yoldan bağımsız diktir buralarda. Galiba yolları tamamlamadılar ondan 2-3 yıldır sorunludur. Buraları bilen ona göre yoldan geçer bilmeyen tehlikeli durumlarda kalır aracına zarar verir. Dün bazılarını çıkartıp yolu kazıp düzeltme yapmaya çalışıyordı ama 1 günde ne kadar olur bilemem keşke son günlere bırakmasalardı. Yol ortasındaki derin yarıklara asfalt döktüler yeni asfalt en son gördüğümde kabarıktı sonra silindir gelip düzeltti mi emin değilim. Muhtemelen en zor etap uçmakdere olacak gibi gözüküyor.

umutcelik

Forum Bağımlısı
Tepki
8.025
Bisiklet
Trek
Kent mobilyalarının(bariyer,park ve bahçe bankları,beton saksı,otobüs durağı,sokak lambaları,çöp kovası,spor yürüyüş yolu vb) açık ara en çok bulunduğu yarış Amstel Gold Race 'dir.Amstel Gold Race 'da kolay kolay bu tarz saçmalıklar olmaz.Senelerden beri bu yarışı takip ederim ,hiç denk gelmedim. @umutcelik hocam, Amstel Gold Race parkurunu ve kent mobilyası yoğunluğunu daha iyi bilir.
Malesef gidip izleme ya da o rotada sürme şansım olmadı hiç. Her yıl bi terslik çıkıyor. Bilgim tv'de gördüğümden ibaret.

KaracaAbdullah

Aktif Üye
Tepki
117
İsim
Abdullah Karaca
Bisiklet
Salcano
Cidden merakımdan soruyorum, başka ülkelerde de startı ilin veya ilçenin mülki amirleri mi veriyor? 😀

özgür duygu

Forum Bağımlısı
Tepki
2.492
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
17 Nisan Pazar günü sabah 8:15 Taksim'den start alacak Türkiye Turu son etabı Bisiklet yarışı 12:00 sularında yine Taksim'de bitecek. Bu yollar çok erken saatlerde trafiğe kapatılacak.

286279 dosyayı görüntüle

Yarış parkurunun yol kitabını ekte yolladım İst için. Geçen gün sürüş istikametini yanlış yazmışım 2 sayfa öncesinde. Detaylı parkur bilgisi pdf dosyada...
Çok teşekkürler paylaşım için. Yarın start noktasına gitmeyi düşünüyorum ben de🙂

• Beğen
Tepkiler: lrfan ve seko35.50

Turisti

Daimi Üye
Tepki
792
İsim
Enes
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Kaçış grubu mükemmel bir iş çıkartarak 1 dakika geri attı. ve 1. (link) Alıyor mükemmel bir yarıştı

Son düzenleme:

Turisti

Daimi Üye
Tepki
792
İsim
Enes
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Alex Albert kim acaba ?
Tam ismi '' Alex Edward Albert Dowsett '' kendisi İngiltereli eskiden Katusha takımında yer alıyordu şuan ise İsrael Start-Up takımında iyi sürücü ve kendi youtube kanalı var takip ettiğim birisi genellikle Bisiklet kariyeri hakkında konuşuyor ve ya Zwift yayınları yapıyor Acaba ben eski yarışımı izledim anlamadım ama kazananı farklı gösteriyor ve ya ben şuan Tramvadayım :D:D:D
Benim hatam yanlış yarışı izlemişim ne gariplik ise... hemen düzeltmesini yapıyorum