57. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu (2022) Presidential Cycling Tour Of Turkey

Samet M.

Forum Bağımlısı
Tepki
4.125
İsim
Samet
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bu yıl çok ayrı bir heves ve istekle beklediğimden müsadenizle başlığı ben açmak istedim.

10-17 Nisan 2022 Tarihlerinde Gerçekleşecek

- 10 Nisan : Bodrum - Kuşadası (207 km)

- 11 Nisan: Selçuk (Efes) - Alaçatı (158,1km)

- 12 Nisan: Çeşme – İzmir (Karşıyaka) (122,5 km)

- 13 Nisan : İzmir (Konak) - Manisa (Spil) (127,4 km)

- 14 Nisan : Manisa - Ayvalık (191,3 km)

- 15 Nisan : Edremit (Akçay) – Eceabat (57.Alay Şehitliği) (204,2 km)

- 16 Nisan : Gelibolu - Tekirdağ (135,8 km)

- 17 Nisan : İstanbul - İstanbul (143 km)

Keyifli bir tur, keyifli bir sezon olması dileğiyle.

Scudo

cazci

Dört Mevsim Pedal...
Yönetici
Tepki
17.303
İsim
MEHMET CEM SAYGI
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
....

Son düzenleme:

enzo

Forum Psikopatı
Tepki
1.183
İsim
Enes Ç.
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bu seferki tanıtım biraz daha organize gibi gözüktü gözüme. İnşallah bol bol güzellikleri göreceğimiz çekişmeli bir tur olur. TRT Spor 2'den canlı yayınlanacak, ürün satışı olmaması çok büyük eksiklik...

gunerokn

Forum Bağımlısı
Tepki
2.464
İsim
okan
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Amatör biniciler katılabiliyor mu? Mesela İstanbul'da yapılacak olan etkinliğe sırf hobi olsun diye katılmak isterim.

• Beğen
Tepkiler: Samet M.

mdonertas

Aktif Üye
Tepki
210
İsim
Murat
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
gizli bir elektrikli motor aksamı kullanırsak belki olur. :)

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.455
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
O zaman en iyisi yol kenarından su dağıtmak oluyor :D
Onu da yapamazsınız. Büyük ihtimalle içinde ne olduğunu bilmedikleri için almazlar. Bu konuda yasakta olabilir. Bira verirseniz belki alırlar ama onunda şişesi dünya para en güzeli yol kenarında izlerken birayı siz yudumlayın. Yokuş sonu yada ortası biryer seçmeye özen gösterin yoksa anlık bir kafa hareketi yapmak dışında peletona dair pek birşey göremezsiniz.

Semih Cavdar

Forum Bağımlısı
Tepki
7.066
İsim
Semih
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Amatör biniciler katılabiliyor mu? Mesela İstanbul'da yapılacak olan etkinliğe sırf hobi olsun diye katılmak isterim.
Bireysel katılım olmuyor. Katılmak için en az bir kıta takımında olman ve o takımında yarışa davet edilmiş olması gerekli. Sen ve benim gibiler için Granfondolar var :koptum: :koptum:
gizli bir elektrikli motor aksamı kullanırsak belki olur. :)
Bütün bisikletler UCI komiserleri tarafından yarış öncesinde kontrol ediliyor. Sonuçta motor mekanik doping yapmaya giriyor.

Abdülkadir Ergin

Forum Bağımlısı
Tepki
7.152
İsim
Abdülkadir Ergin
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Niyetim Spil dağının tepesindeki bitişte pelotonu karşılamak. İzmir tarafından Spil tırmanışı Manisa tarafına göre daha sert, zevkli olacaktır :hhhhhh:

İncelemek isteyenler için etaplar şöyle:
(link)

seko35.50

Forum Bağımlısı
Tepki
17.156
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
O zaman en iyisi yol kenarından su dağıtmak oluyor :D
Su dağıtmakmı büyük düşünün hocam boğulursak büyük denizde boğulalaım:komik: Benim dahiyane planım şu:acpsnr: İzmir Kraşıyaka'da biten etapta bizim evin önünden geçiyor neredeyse,Bora hansgrohe takım formamı giyip,sırtımada eski marmaris grandfondodan kalma numarayı yapıştırmak(hanım çöp diye atmadıysa) finişe son 1 2 km pelatona karışmak,hani onlar gibi yorgunda olmıyacam atarım sprintimi (artık60 70kmlere nasıl çıkacaksam) açarım kollarımı iki yana kavendiş düşünsün gari... kürsü bile görürüm bakarsın:koptum::koptum::koptum:
Neyse şaka bi yana tanıdık birilerini bulursam yada güvenlikçileri kafalarsam bir iki fotoğraf belki çekerim:cool:

Eren Sarp

Aktif Üye
Tepki
314
İsim
Eren
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Dişçi randevumun İzmir etaplarıyla denk gelmesi bahanesiyle gidip göremediğim Türkiye Turu etaplarının acısını Karşıyaka finish ve Konak start ile çıkaracağım :D
Hedefim bir iki fotoğraf ve biraz yakınma ile bir iki matara almak, imkanım olursa eski takım kitim ve bisikletim ile orada olacağım belki antrenör hocam kameralara takım kitim ile el salladığımı görür diye :krnz:
Orada olacak forumdaşlarla tanışmayı da çok isterim, belki yarış bahanesiyle izlemeye gelen forumdaşlarla kısa bir tanışma etkinliği yapılabilir

Samet M.

Forum Bağımlısı
Tepki
4.125
İsim
Samet
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Akçay-Eceabat yazlığın önünden geçiyor ama ters zaman. Ayrıca o güzergah küçükkuyudan sonra çok güzel yokuşlara sahip.
Final günü eşimi çocuğu alıp etkinliğe gitmeyi düşünüyorum.

RTFM

Forum Demirbaşı
Tepki
1.119
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
bende aksilik olmazsa uçmakdere tırmanışını yerinden izlerim diye düşünüyorum

• Beğen
Tepkiler: Özcan

ugurus

Daimi Üye
Tepki
434
İsim
Uğur
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Dahon
Bisiklet türü
Katlanır
Çeşme Karşıyaka yarışında. En azından arkalarından gitsek olur mu ? Trafiği falan ayarlarlar diye düşündüm .

• Beğen
Tepkiler: seko35.50

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.204
Bisiklet
Specialized
Davet alan continental takımlardaki amatör sporcular katılabiliyor. Hobi olsun diye katılmak mümkün değil.

• Beğen
Tepkiler: gunerokn

seko35.50

Forum Bağımlısı
Tepki
17.156
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Çeşme Karşıyaka yarışında. En azından arkalarından gitsek olur mu ? Trafiği falan ayarlarlar diye düşündüm .
Sporcular geçer geçmez fazla beklemiyor ve trafiği açıyorlar,özellikle yarışın Altınyol'dan geçeceğini düşünecek olursak,Karşıyaka tarafına gelişin bütün yükünü o yol çekiyor,o yüzden fazla kapalı kalması mümkün değil,geliş şeridini gidiş geliş haline getiriyorlar,sporcular gelmeden önce yola gireyim deseniz sizi yola sokmazlar.